"Podejrzewam, że to było skierowane do mnie"

Słowa prezydenta z pewnością nie sprzyjają temu, żeby budować mosty - oceniła pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Komentowała słowa Andrzeja Dudy, który mówił, że "w Sądzie Najwyższym zdarza się bardzo wiele sytuacji, które można określić jako przykre". Gersdorf dodała, że "nie słyszała o takich przypadkach i nikt nie przychodził, żeby się skarżyć".

Szydło "prosi o konkretne odpowiedzi" polityków Koalicji Europejskiej

Mamy konkretne pytanie do polityków Koalicji Europejskiej, którzy kpią z naszych propozycji i mówią o rozdawnictwie: czy poprzecie program 500 plus dla każdego dziecka, trzynastą emeryturę i zerowy PIT dla młodych do 26. roku życia? - zwracała się do opozycji w środę wicepremier Beata Szydło.

"Część sędziów zachowuje się w sposób niegodny". Dera o słowach prezydenta

W Sądzie Najwyższym zdarzają się przypadki ostracyzmu. Jest podział na starych i nowych sędziów - stwierdził w "Rozmowie Piaseckiego" sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Andrzej Dera. Tłumaczył w ten sposób słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedział we wtorek, że "w Sądzie Najwyższym zdarza się bardzo wiele sytuacji, które można określić jako przykre".

"Każdy z doradców prezydenta ponosi odpowiedzialność za swoje słowa"

- Każde uogólnianie, jeśli się nie wskazuje na konkretne osoby, może dotykać również tych osób, które były czystymi, pięknymi postaciami - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Andrzej Dera. Prezydencki minister był pytany o to, czy doradca Andrzeja Dudy profesor Andrzej Zybertowicz powinien przeprosić za słowa o uczestnikach obrad Okrągłego Stołu.

Dera o obietnicach PiS: to nie drenaż budżetu, to redystrybucja środków

Jeżeli są środki w budżecie na te programy, to pan prezydent będzie bardzo zadowolony, że są realizowane - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Andrzej Dera sekretarz stanu w kancelarii prezydenta. Odnosząc się do przedwyborczych mających kosztować miliardy złotych obietnic Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że nie są one "drenażem budżetu" tylko "redystrybucją środków".

Milioner-sadysta złapany przez "Łowców głów"

Pracownikom przebijał ręce długopisem, zamykał ich w firmie i głodził. Zatrudniane kobiety wielokrotnie zmuszał do stosunków płciowych. Od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W piątek Marka W. zatrzymali policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu.

"Oczekujemy, że strona ukraińska umożliwi udział polskich specjalistów w ekshumacjach"

"Oczekujemy, że strona ukraińska umożliwi udział polskich specjalistów w ekshumacjach w Hucie Pieniackiej oraz we wszystkich miejscach, gdzie spoczywają szczątki Polaków" - podkreśliło w oświadczeniu Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. "Oczekujemy, że zapowiadane ekshumacje zakończy chrześcijański pochówek oraz korekta fałszywej tablicy informacyjnej i upamiętnienia położonego nieopodal polskiego miejsca pamięci" - podkreślono.

Nowi zastępcy komendanta głównego policji

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński na wniosek komendanta głównego policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka powołał nadinspektora Dariusza Augustyniaka na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta głównego policji. Funkcję pozostałych zastępców objęli nadinspektor Kamil Bracha i młodszy inspektor Tomasz Szymański.

Tęczowa flaga na zdjęciu ze strażakami. Senator PiS tłumaczy się z przeróbki

Senator PiS Jarosław Rusiecki opublikował w internecie przeróbkę zdjęcia podlaskich strażaków, na której ich sztandar został zastąpiony tęczową flagą, a do fotografii został dodany napis "LGBT". Całość opatrzył komentarzem "Nowe PSL". Szef podlaskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego Stefan Krajewski ocenił to jako "brudną walkę wyborczą". - Być może było to niefortunne - przyznał senator Rusiecki.

Ziobro: nie rozmawiałem z prezesem PiS na temat treści zeznań Birgfellnera

Nie rozmawiałem z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na temat treści zeznań, nie pokazywałem protokołów, nie zapoznawał się pan prezes z tymi protokołami - zapewniał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pytany, czy przekazał treść zeznań austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera prezesowi PiS. Dodał, że opóźnianie postępowania w sprawie Austriaka jest "grzechem, który całkowicie obciąża samego zawiadamiającego".

Dziecko staranowane na stoku, ma połamane kończyny. Policja szuka sprawcy

Zakopiańska policja poszukuje narciarza, który w piątek na stoku w Białce Tatrzańskiej (województwo małopolskie) z impetem uderzył w 6-letnie dziecko. Chłopiec trafił do szpitala ze złamaniami. Funkcjonariusze apelują do świadków zdarzenia o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy wypadku, pomóc w tym ma również monitoring.

Uczestnicy Okrągłego Stołu domagają się przeprosin od Andrzeja Zybertowicza

Pełnomocnicy kilkudziesięciu uczestników obrad Okrągłego Stołu wysłali we wtorek wezwanie przedsądowe do doradcy prezydenta, profesora Andrzeja Zybertowicza. Chodzi o jego słowa z lutego, kiedy mówił, że "podczas obrad Okrągłego Stołu władza podzieliła się władzą z własnymi agentami". Domagają się od niego przeprosin oraz wpłaty 50 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Dziesiątki tysięcy polskich dzieci po raz pierwszy w życiu otrzymały wsparcie alimentacyjne"

Po zmianie przepisów dotyczących pociągania do odpowiedzialności osób, które uchylają się od płacenia alimentów, ściągalność świadczeń do Funduszu Alimentacyjnego wzrosła przeszło 2,5-krotnie - zaznaczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak przekonywał, dzięki wprowadzonym zmianom w prawie "dziesiątki tysięcy polskich dzieci po raz pierwszy w życiu otrzymały wsparcie alimentacyjne ze strony swoich rodziców".

400 ton odpadów, właściciela brak

Pod Aleksandrowem Łódzkim zalegają śmieci, do sprowadzenia których nikt się nie przyznaje. Sprawę bada Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska i ostrzega: składowisko może stanowić zagrożenie.