Szef MSZ w Berlinie: artykuł 7 to nie tyle problem Polski, co problem instytucji europejskich

Niemcy są ważnym, strategicznym partnerem Polski zarówno w sferze gospodarczej, jak i politycznej powiedział w środę szef MSZ Jacek Czaputowicz w Berlinie, po spotkaniu z szefem niemieckiej dyplomacji Sigmarem Gabrielem. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki pracuje nad stworzeniem tzw. białej księgi, w której ustosunkuje się do wszystkich kwestii przedstawionych we wniosku Komisji Europejskiej w sprawie przestrzegania praworządności w Polsce związanej z uruchomieniem artykułu 7 Traktatu UE.

Senat zajmie się sprawą senatora Koguta. Obrady mogą być utajnione

W piątek Senat zajmie się ewentualnym wyrażeniem zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. Najprawdopodobniej obrady na ten temat będą utajnione ze względu na tajny załącznik - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Senacka komisja we wtorek wieczorem opowiedziała się za odrzuceniem wniosku w sprawie zatrzymania Koguta.

Czaputowicz w Berlinie. Rozmawia z Gabrielem

Rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec, Jacka Czaputowicza i Sigmara Gabriela, rozpoczęły się w środę rano w Berlinie. Szefowie dyplomacji mają rozmawiać o relacjach dwustronnych, a także o kwestiach unijnych i międzynarodowych.

Łódzcy sędziowie wzywają do bojkotowania zmienionej KRS

Sędziowie Sądu Okręgowego w Łodzi w podjętych uchwałach zaapelowali do wszystkich sędziów orzekających w nim oraz podległych sądach rejonowych o niekandydowanie do Krajowej Rady Sądownictwa w trybie przewidzianym nową ustawą, a także niepodpisywanie list poparcia dla kandydatów do KRS.

Polonez Chajzera sprzedany. Potężna kwota trafi na konto WOŚP

- Nie ma takiego drugiego poloneza na świecie. Przejechałem nim jakieś 5-6 tysięcy kilometrów, czyli tyle, ile wynosi trasa z Warszawy na Sycylię i z powrotem - tak dziennikarz TVN Filip Chajzer chwalił auto, które oddał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nabywca wylicytował samochód Chajzera za ponad 67 tysięcy złotych.

Smok wawelski szuka opiekuna

Powinien być odpowiedzialny i dostępny przez całą dobę. - Musi być też odważny, nie może bać się zaglądać w paszczę smoka - dodaje rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Jarosław Kaczyński uczcił pamięć matki

Ważna jest nasza wspólna ojczyzna Polska i ważne są te małe ojczyzny, a dla mamy Starachowice taką ojczyzną były - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński, który uczestniczył we mszy odprawionej w starachowickim kościele w przeddzień piątej rocznicy śmierci jego matki, Jadwigi.

Generał Różański: ręczę swoją osobą za generała Kraszewskiego

- Generała Jarosława Kraszewskiego znam kilkanaście lat. Gdyby ktoś mnie spytał, czy mogę ręczyć za tego oficera, z całą odpowiedzialności powiem: tak, z całą pewnością mogę ręczyć swoją osobą. To jest prawy i wartościowy oficer - mówił w "Kropce nad i" TVN24 generał Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

"Naturalna jest pewna zmiana pokoleniowa". Barbara Piwnik o nowej KRS

- Nie przesądzałabym, że tych kandydatur nie ma - stwierdziła sędzia Barbara Piwnik w programie "Tak jest". Była minister sprawiedliwości uważa, że brak chętnych do Krajowej Rady Sądownictwa może wynikać z kwestii proceduralnych. - Ma być to lista osób, które pod swoim imieniem i nazwiskiem daną kandydaturę będą zgłaszać, a więc nie wykluczam, że te działania zostały już podjęte - oceniła.

Profesor Łętowska do sędziów: Zachowajcie się przyzwoicie. Tak, jak dyktuje sumienie

Nie mam żadnych wątpliwości, że ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym są wadliwe. W związku z tym ja też bym nie chciała za bardzo ich firmować - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Ewa Łętowska, komentując rezygnację Dariusza Zawistowskiego ze stanowiska szefa KRS. - Decyzję każdy musi podjąć na własny rachunek - dodała.

"Ogolić zdrajczynię na łyso". Śledczy sprawdzą, czy nawoływano do linczu na Róży Thun

Do krakowskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie w sprawie nawoływania na portalu społecznościowym do linczu na eurodeputowanej Róży Thun. Wniosek małopolskiego Komitetu Obrony Demokracji dotyczy czterech osób, które w niewybrednych słowach mówili o posłance do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej Thun wypowiadała się w reportażu niemiecko-francuskiej telewizji Arte dotyczącym sytuacji w Polsce.