Cimoszewicz: Polska jest krajem z Czarnym Piotrusiem w ręku

Granica absurdu została przekroczona już dawno - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były premier Włodzimierz Cimoszewicz, komentując prace parlamentu nad projektem ustawy w sprawie cen energii. - To są działania mające na celu wypaczenie gry rynkowej na jednym z najważniejszych rynków - dodał.

Zygmunt rozbrzmiał na cześć biskupa Pieronka

Nie żyje biskup Tadeusz Pieronek. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych kościelnych hierarchów. Zawsze otwarcie mówił o tym, co myśli. Słów krytyki nie szczędził nawet duchowieństwu. "Kościół stracił głos odwagi" - mówią ci, którzy z uwagą wsłuchiwali się w jego słowa. Ksiądz biskup zmarł w Krakowie, miał 84 lata. By uczcić jego pamięć dziś w samo południe zabił dzwon Zygmunt.

Chciał seksu z 13-latką. Niemiecki policjant skazany

Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata próby - taki wyrok usłyszał niemiecki policjant oskarżony o to, że przez internet próbował umówić się na seks z 13-latką. Mężczyzna przekonywał, że doszło do pomyłki. Przez problemy ze wzrokiem miał pomylić 13-latkę z 18-latką. Rozstrzygnięcie nie jest prawomocne.

"Strażackie działania", "ukryta podwyżka". Politycy o zmianie proponowanej przez rząd

Tuż przed posiedzeniem Sejmu rząd zgłosił autopoprawkę do projektu ustawy dotyczącej cen prądu. Zakłada ona między innymi dodatkowe rekompensaty dla firm handlujących energią elektryczną, podnosząc o 5,5 miliarda złotych koszt całego rozwiązania. Propozycję komentowali politycy. - To jednorazowe, strażackie działania - ocenił poseł PO Andrzej Czerwiński. - Podwyżka będzie, tylko będzie miała charakter ukryty - powiedział Marek Sawicki z PSL.

"Krytykował i był krytykowany, ale zawsze uczciwy"

Biskup Tadeusz Pieronek był człowiekiem"niewątpliwie wielkich zasług w życiu Kościoła i zasługuje na obiektywne spojrzenie na jego wyrazistą osobowość - napisał o zmarłym w czwartek duchownym były metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. - Miał głęboką miłość do Kościoła, wrażliwość na tych, którzy Kościół stanowią, na wszystkich wiernych - podkreślił prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

"Kościół stracił głos odwagi"

- Jego głos był zawsze nam potrzebny, był jednym z architektów naszej wolności, niepodległości - wspominał biskupa Tadeusza Pieronka w specjalnym wydaniu "Kropki nad i" w TVN24 ksiądz profesor Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ksiądz Kazimierz Sowa mówił, że "Kościół stracił głos odwagi (...) pewnego rodzaju niepoprawności kościelnej". Biskup Pieronek zmarł w czwartek wieczorem. Miał 84 lata.

Gowin: ostrzegałem sędziów, że przyjdzie czas na głębsze reformy

Pewne korekty były niezbędne - przyznał w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicepremier i minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, odnosząc się do kolejnej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Siódma już zmiana przepisów związana jest z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Gowin zaznaczył jednocześnie, że "Polacy mają poczucie, że sądy nie funkcjonują i obywatele są petentami, a nie tymi, dla których sędziowie pełnią swoją misję".

"Takich biskupów będzie coraz mniej w polskim Kościele"

- Zasługa Tadeusza Pieronka jako duchownego jest taka, że on zawsze był po stronie Kościoła soborowego, Kościoła dialogicznego, który chce rozmawiać ze światem zewnętrznym, bez względu na różnicę poglądów ideologicznych czy politycznych - wspominał duchownego w rozmowie z TVN24 Adam Szostkiewicz, publicysta tygodnika "Polityka". Biskup Tadeusz Pieronek zmarł w czwartek. Miał 84 lata.

Prezydent: Polska jest ważnym elementem Unii Europejskiej

W czwartek w Poznaniu prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. - Nie byłoby II Rzeczypospolitej w jej ostatecznym kształcie, gdyby nie determinacja, odwaga i bohaterstwo Wielkopolan - powiedział. Przekonywał też, że "Polska jest ważnym elementem najważniejszych światowych sojuszów", wskazując na NATO i Unię Europejską.

Zarzut dla prokuratora w aferze SKOK Wołomin

Zarzut w związku z aferą SKOK Wołomin usłyszał były szef Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zygmunt K. - dowiedział się tvn24.pl. Wpływowy, choć emerytowany już prokurator, miał popełnić przestępstwo na szkodę tej kasy.

Setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Prezydent i premier w Poznaniu

Inscenizacje walk, repliki samolotów, odsłonięcie Tablicy Wdzięczności - Poznań hucznie obchodzi setną rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Już rano stolicę Wielkopolski odwiedził premier Mateusz Morawiecki. - Dziś wszyscy jesteśmy powstańcami wielkopolskimi - podkreślił w swoim przemówieniu. Po południu do uroczystości dołączył też prezydent Andrzej Duda. - To dzięki bohaterstwu powstańców wielkopolskich II Rzeczpospolita odzyskała Wielkopolskę - podkreślił.

"Kościołowi powinno zależeć na tym, żeby wyjaśnić sprawę księdza Jankowskiego"

Ja wierzę osobom oskarżającym Jankowskiego o pedofilię, ale nie mnie osądzać, dlatego apelowaliśmy i apelujemy do Kościoła, aby ujawnił akta księdza Jankowskiego - powiedział w rozmowie z TVN24 Marek Lisiński, prezes Fundacji "Nie lękajcie się", która pomaga ofiarom nadużyć seksualnych. Odniósł się też do słów arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, metropolity Gdańskiego, który mówił, że oskarżenia stawiane duchownym "często są na wyrost, na oślep". Lisiński wskazywał, że wszystkie sprawy pedofilii wśród księży "powinny być zbadane".