KRS podała, ilu sędziów nie chce wracać do orzekania

Jeden sędzia Sądu Najwyższego i jedenastu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego złożyło do poniedziałku w Krajowej Radzie Sądownictwa oświadczenia o woli pozostania w stanie spoczynku - poinformował sędzia Leszek Mazur, przewodniczący nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

Raja namalowała obraz, trafił na aukcję WOŚP. "To nie są bohomazy. To jest dzieło"

Obraz nie jest pognieciony. Ona z delikatnością przyjmuje kartkę papieru, bierze kredki. Inna małpa by kredki zjadła, pogryzła i wypluła, a kartę papieru podarła. Ona to naprawdę robi z wielką przyjemnością. Jak dostaje kredki to wie po co, żeby rysować - dyrektor gdańskiego zoo opowiada o Rai. Orangutanica namalowała obraz, który trafił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Prezydent: nie widzę przeszkód, by wynagrodzenia w NBP były jawne

Kiedy się pojawia pytanie o to, czy poziom uposażeń w Narodowym Banku Polskim powinien być jawny czy nie, ja nie widzę przeszkód, żeby był jawny - stwierdził prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do doniesień o zarobkach bliskiej współpracownicy prezesa NBP Adama Glapińskiego. Politycy PO zapowiedzieli złożenie projektu zmiany ustawy, który miałaby zobowiązywać kierownictwo NBP "do składania jawnych oświadczeń majątkowych".

Gwiazdy zagrają w hokeja dla WOŚP. "Brakuje nam techniki, ale mamy wirtuoza"

19 stycznia na lodowisku w Tychach odbędzie się 17. edycja Hokeja z Gwiazdami. Drużyna TVN24 i Przyjaciele zmierzy się na lodzie z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Całkowity dochód z meczu zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - To gra w szlachetnym celu, ale rywalizacja będzie prawdziwa - zapewnił przygotowujący się do spotkania generał Roman Polko.

Pełnomocnik Kwaśniaka: czekamy z utęsknieniem na rozpoczęcie procesu

Ten nakaz zabezpiecza dostępność oskarżonego dla polskiego sądu - tak w rozmowie z TVN24 Jerzy Naumann, pełnomocnik Wojciecha Kwaśniaka, tłumaczył znaczenie wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania wobec jednego z oskarżonych o pobicie byłego wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego. Mecenas przyznał, że "wiele sąd czyni, aby doprowadzić do rozpoczęcia procesu".

"On za seks płacił. I to dobrze płacił". Nowy świadek w sprawie księdza Jankowskiego

Po dziesiątkach lat przerywają milczenie. Zgłaszają się kolejne osoby, które twierdzą, że w dzieciństwie zostały skrzywdzone przez prałata Henryka Jankowskiego. Reporterzy "Czarno na białym" TVN24 dotarli też do świadka, który - anonimowo - po raz pierwszy zdecydował się opowiedzieć, że w latach 90. ksiądz miał być stałym bywalcem jednego z gdańskich pubów. - Bardzo często widziałem go w towarzystwie małoletnich chłopaków - wyznaje mężczyzna. Ostrzegamy, niektóre fragmenty przytoczonych w materiale relacji są drastyczne.

"Zero tolerancji dla grzechu i przestępstwa"

Jeśli ktoś wie i może zaświadczyć, to jego zadaniem w sumieniu jest zgłoszenie się do delegata biskupa - powiedział ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, zapytany w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl o zarzuty stawiane księdzu Henrykowi Jankowskiemu. - Stanowisko Kościoła jest jasne: (pedofilia - red.) to jest grzech i przestępstwo - podkreślił we wcześniejszej, telewizyjnej części programu.

"Legenda, którą budował i którą niektórzy mu budowali, rozpadła się w proch"

Styl bycia księdza Henryka Jankowskiego zawsze budził kontrowersje, a dziś padają poważne oskarżenia o pedofilię. Kolejne rysy pojawiają się na wizerunku duchownego, który był kapelanem Solidarności, którego gdańska parafia stała się bastionem antykomunistycznej opozycji i który sam stał się tej opozycji legendą. Materiał "Czarno na białym" TVN24.

"Miejscem religii w naszej kulturze jest szkoła"

Tradycja polska jest taka, że religia zawsze była w szkole, z wyjątkiem około 40 lat czasów komunistycznych. Wyrzucanie religii ze szkoły jest wracaniem do tych czasów - ocenił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

"Zagrożenia niezależności sądownictwa w Polsce są niestety dostrzegane przez inne kraje"

Sędziowie zdobywają punkt w starciu z polskim rządem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Otrzymali poparcie kilku unijnych państw i instytucji. To ważny, choć nie przesądzający gest. - Świadczy to o tym, że zagrożenia niezależności sądownictwa w Polsce są niestety dostrzegane przez inne kraje europejskie - powiedział Waldemar Żurek ze Stowarzyszenia Sędziów "Themis". Materiał programu "Polska i świat".

"To jest absolutnie niemoralne w stosunku do współobywateli"

Pan profesor Glapiński musi wiedzieć, że te pieniądze są Polaków. To nie są jego pieniądze, te pieniądze nie biorą się z nieba - mówił w "Kropce nad i" Marek Jakubiak (poseł niezrzeszony), komentując doniesienia o zarobkach dyrektor ds. komunikacji Narodowego Banku Polskiego. Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk ocenił, że sprawa "jest więcej niż bulwersująca".

"PiS obiecywało nową jakość. A tutaj kolejna odsłona programu koryto plus"

Wielu polityków PiS-u nie ma siły bronić rzeczy, których nie da się bronić - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Nawiązał do pytań o zarobki w Narodowym Banku Polskim, skierowanych przez senatora Prawa i Sprawiedliwości Jana Marię Jackowskiego do prezesa NBP Adama Glapińskiego. "Kolejną odsłoną programu koryto plus" nazwał drugi gość programu, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) opisywane przez media wysokie zarobki asystentek Glapińskiego.