Gliński: Władza nie odgradza się od obywateli. Musimy stosować barierki

Niestety ze względów bezpieczeństwa musimy stosować barierki - stwierdził wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Zaprzeczył, by władza na obchodach ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej odgradzała się od obywateli. - Wszyscy obywatele są zaproszeni na uroczystości, poza awanturnikami, którzy tam idą po to, żeby tam robić złe rzeczy - zastrzegł.

Ten motocykl to karetka

- Nie mogliśmy czekać, aż ktoś umrze. Skoro korytarzy życia już nie ma, to musimy przebijać się do potrzebujących w inny sposób - mówią w łódzkim pogotowiu. I pokazują motocykl, który będzie wysyłany przede wszystkim do wypadków autostradowych.

W Smoleńsku o wiele skromniej. "Nie było nikogo z Warszawy"

W miejscu katastrofy prezydenckiego tupolewa w Smoleńsku jest we wtorek reporter TVN24 Rafał Poniatowski. Powiedział, że polska delegacja w tym roku była skromna, "nie było nikogo z Warszawy, nie było delegacji rządowej". Kwiaty złożył ambasador RP w Rosji Włodzimierz Marciniak. Poniatowski zauważył także, że polska delegacja nie oddała hołdu ofiarom w "tradycyjnym miejscu", czyli pod brzozą, wokół której leżały szczątki samolotu, tylko pod krzyżem, który w pobliżu miejsca katastrofy postawili mieszkańcy Smoleńska.

Prezydent na Wawelu: władze Rosji nie chcą oddać wraku, a to jest polska własność

Czekam na to, aż wszystkie dowody, które są możliwe do pozyskania, będą pozyskane i zbadane - podkreślał we wtorek na Wawelu prezydent Andrzej Duda po złożeniu kwiatów przed sarkofagiem pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. - Najważniejszy w sprawie dowód, jakim jest wrak samolotu, cały czas znajduje się w Rosji. Władze Rosji nie chcą go oddać, co według mnie jest bezprawiem, chociażby dlatego, że jest to polska własność - dodał.

Psycholog o podziale Polaków: zaszło to tak daleko, że ludzie nie chcą ze sobą bywać

Konflikt polityczny wokół katastrofy smoleńskiej głęboko podzielił Polaków - komentował we "Wstajesz i wiesz" TVN24 Andrzej Komorowski, psycholog, doradca rodzinny i seksuolog kliniczny. Wyjaśnił, że przez różnice zdań na tematy polityczne ludzie czują do siebie "straszliwą wzajemną nieżyczliwość", że nie chcą na przykład, by przychodziła do nich teściowa, że małżeństwa nie potrafią okazać sobie czułości.

Prezydent Duda na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej w Krakowie. "To już taki rytuał"

Prezydent Andrzej Duda przybył we wtorek rano do Krakowa, by w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej oddać hołd spoczywającej w krypcie Katedry Wawelskiej parze prezydenckiej - Lechowi i Marii Kaczyńskim i złożyć kwiaty na ich grobie. Hołd tragicznie zmarłym rodzicom przyjechała też oddać Marta Kaczyńska wraz z córkami. Po mszy w krypcie na Wawelu Prezydent Duda pojechał odwiedzić groby ofiar katastrofy na krakowskich cmentarzach.

"Ja nie jestem Hanną Gronkiewicz-Waltz"

Ja nie miałem nic wspólnego z reprywatyzacją - powiedział Rafał Trzaskowski w dogrywce "Jeden na jeden" na tvn24.pl. - Warszawiacy już dawno ocenili sytuację. Zdają sobie sprawę z tego, że reprywatyzacja była skandalem, że w pewnym sensie obciąża Platformę Obywatelską, ale na końcu dobrze oceniają rządy Gronkiewicz-Waltz - stwierdził kandydat PO na prezydenta stolicy.

Dwa lata postoju na parkingu galerii. Rachunek? Ponad 60 tysięcy złotych

Cena parkingu może być większa niż wartość samochodu. Przekonał się o tym kierowca, który porzucił auto na parkingu Galerii Łódzkiej. Przez prawie dwa lata nikt się nie po nie nie zgłosił, a rachunek rósł, aż wyniósł ponad 60 tysięcy złotych. To wcale nie jest odosobniony przypadek. Tylko w zeszłym roku z ulic Warszawy drogowcy odholowali półtora tysiąca porzuconych samochodów. Materiał magazynu "Polska i świat".

Historyczny pozew. Ocalali z wojny walczą z książkami hitlerowca

Takiego procesu jeszcze nie było. Troje Polaków, którzy przeżyli niemiecką okupację, idzie do sądu. Mają dość książek, które ich zdaniem naruszają dobra osobiste ofiar II wojny światowej. Skarżą wydawcę, który zarabia na tekstach autora negującego Holokaust. Materiał magazynu "Polska i Świat".

W Smoleńsku i Katyniu uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy

Uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy samolotu Tu-154M, w której zginęli Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz 94 członków delegacji, rozpoczną się o godzinie 9.41 (godzina 8.41 w Polsce) od złożenia wieńców i zapalenia zniczy na miejscu katastrofy w Smoleńsku. Polska delegacja odda także hołd ofiarom zbrodni katyńskiej.

Opozycja wzywa do zwrotu nagród do budżetu. "Musi się na to zgodzić Skarb Państwa"

Były strażak i szef gabinetu politycznego w resorcie infrastruktury przez dwa lata otrzymał z nagród 114 tysięcy złotych. Dla opozycji to kolejny dowód na to, że premie finansowe w rządzie PiS przyznawano zbyt hojnie i że te pieniądze powinny wrócić do kasy państwa. Jednak zdaniem ekspertów zwrot nagród nie jest wcale taki prosty. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Katastrofa smoleńska - co wydarzyło się osiem lat temu

Osiem lat temu doszło do katastrofy smoleńskiej. Zginęli w niej prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką oraz znajdujący się w prezydenckim samolocie przedstawiciele różnych ośrodków władzy, a także służba zabezpieczenia i załoga samolotu. W sumie 96 osób. W ósmą rocznicę katastrofy przypominamy, jak przebiegały tamte tragiczne wydarzenia.

Metropolita krakowski jednoznacznie o projekcie "Stop aborcji"

Mamy prawo oczekiwać podjęcia szybko wszystkich niezbędnych procedur w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, aby chroniono życie dzieci - tak arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, skomentował sprawę projektu ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. Zdaniem hierarchy politycy rządu PiS po decyzji o zwrocie ministerialnych nagród powinni poprzeć projekt.

Pracują w Polsce dla reżimu Kima

Pracują nawet 7 dni w tygodniu, zamiast odpoczynku mają "sesje ideologiczne", a większość ich pensji trafia do kieszeni dyktatora. W takich warunkach zatrudnieni są Koreańczycy z Północy w polskich firmach. Nieetyczny proceder trwa, choć według urzędników już dawno miał się zakończyć. Materiał magazynu "Czarno na białym".

"Wielu ludzi daje się prowadzić za rękę w stronę jakiegoś piekła"

To najokropniejsze, co może nas spotkać. Stan, w którym jeden człowiek popierany przez jakąś grupę ludzi, chce mi od rana powiedzieć, jak żyć, który but zakładać na którą nogę - mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Gajos. - Daje mi taką tabelkę z przykazaniami na każdą okoliczność mojego życia. To jest przerażające - dodał aktor.

Radiowóz rozbity, drugie auto na dachu. Cztery osoby ranne

Policjanci jechali na sygnale do zdarzenia na autostradzie, gdy w Żernikach Wrocławskich (Dolnośląskie) uderzyło w nich auto osobowe. Według funkcjonariuszy kierowca prawdopodobnie chciał wykonać manewr wyprzedzania. Radiowóz ma w efekcie rozbity przód, a drugi pojazd dachował. Poszkodowane zostały cztery osoby.

Ćwiąkalski: zamierzam walczyć o wielomilionowe odszkodowanie dla Komendy

Będę walczyć o wysokie odszkodowanie, ponieważ temu człowiekowi to się należy - zapowiedział w "Tak jest" pełnomocnik Tomasza Komendy profesor Zbigniew Ćwiąkalski. Jak dodał, "człowiek, który przesiedział 12 lat i został uniewinniony, dostał prawie trzy miliony złotych". W jego ocenie w przypadku Komendy kwota ta powinna być dużo wyższa.