Ochojska: Nie wiem, czego władza może się bać. Prawdy?

Zawsze mi się wydawało, że jestem osobą niegroźną i że nie ma co się mnie bać - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. W środę nie została wpuszczona do Sejmu, gdzie chciała spotkać się z protestującymi opiekunami osób niepełnosprawnych i ich podopiecznymi.

Zarzuty dla nożownika z Kożuchowa. Policja: mógł zabić dziewięć osób

Pięć zarzutów usiłowania zabójstwa usłyszał nożownik z Kożuchowa (woj. lubuskie), który we wtorek wpadł do sklepu, wyciągnął nóż i ranił nim dwie kobiety. Do tego odpowie za napaść na funkcjonariusza. Zdaniem policji, mężczyzna mógł "zabić nawet dziewięć osób". Wielu z nich obronił przed atakiem jeden z klientów. 44-latka udało się obezwładnić jednemu z policjantów.

Kukiz: jeśli prezydent uwzględni moje postulaty, będę wspierał referendum

Referendum ma sens, nawet jeśli weźmie w nim udział 5-10 procent obywateli. Z informacji, które są mi przekazywane, wynika, że moje postulaty są przez prezydenta uwzględniane w pytaniach referendalnych - powiedział Paweł Kukiz w internetowej części "Jeden na jeden" w tvn24.pl. Odniósł się do zapowiedzianego przez prezydenta referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji.

"Partia władzy się boi"

Sejmowy protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów powinien trwać do skutku - stwierdził w "Jeden na jeden" lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz. Jak przyznał, jest zaskoczony "zamknięciem Sejmu" i faktem, że z protestującymi w środę nie mogła się spotkać szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

Wanda Traczyk-Stawska nie wejdzie do Sejmu. Nie ma zgody kancelarii

Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, nie będzie mogła wejść do parlamentu, aby spotkać się z protestującymi tam osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Tak zdecydowała w środę Kancelaria Sejmu w odpowiedzi na prośbę posła Platformy Obywatelskiej Marcina Święcickiego o udzielenie jednorazowej przepustki Traczyk-Stawskiej.

Zarzuty dla byłego Komendanta Głównego Policji Zbigniewa Maja

Były Komendant Główny Policji Zbigniew Maj w środę wieczorem usłyszał zarzuty dopuszczenia się przestępstw urzędniczych. Łącznie postawiono mu 10 zarzutów, które obejmują okres od 1 stycznia do 10 lutego 2016 roku, gdy sprawował funkcję Komendanta. Zarzuty otrzymali też byli dyrektorzy łódzkiej i poznańskiej Delegatury CBA. Zbigniew Maj zgodził się na ujawnianie wizerunku.

"Sytuacja szokująca i bardzo bolesna"

Nie sądziłem, że to, co mnie spotka za chwilę, nie jest jakąś opowieścią fantastyczną - stwierdził wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, komentując fakt, że w poniedziałek nie dopuszczono go do grobu żony. Były opozycjonista w PRL ocenił, że takiej "bezczelności" władzy i służb mundurowych doświadczał już w przeszłości, ale nie spodziewał się powtórki w państwie demokratycznym.

Sędzia Kluziak: nie spotkałam się z tak dyskusyjnymi zarzutami dyscyplinarnymi

Zdecydowałam się bronić sędziego Dominika Czeszkiewicza, ponieważ za mną jest dwadzieścia parę lat pracy jako sędzia i jeszcze nie spotkałam się z zarzutami dyscyplinarnymi, które byłyby tak dyskusyjne i problematyczne - podkreślała w "Faktach po Faktach" Małgorzata Kluziak. Jest ona obrońcą w postępowaniu dyscyplinarnym sędziego, który uniewinnił działaczy KOD w głośnej sprawie protestu z marca 2016 roku.

Przedarł się przez granicę z Białorusią. Polak był pod wpływem alkoholu

We wtorek wieczorem jedno z aut staranowało bramę graniczną i nielegalnie wjechało na Białoruś. Sytuację zarejestrowała kamera przygranicznego monitoringu w Michałowie na Podlasiu. Kierowca zdołał przejechać 10 kilometrów, po czym został zatrzymany. Nie posiadał przy sobie dokumentów i był pod wpływem alkoholu. Białoruskim służbom udało się ustalić, że jest Polakiem. Nie wiadomo jednak, dlaczego w ten sposób przekroczył granicę.

"Co ja, taka osoba o kulach, zrobię złego?". Ochojska niewpuszczona do Sejmu

Może mnie panowie przepuszczą, co ja mogę zrobić złego? - zwracała się do Straży Marszałkowskiej prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, która próbowała dostać się do Sejmu. Chciała spotkać się z protestującymi opiekunami osób niepełnosprawnych i ich podopiecznymi. Przed budynkiem czekali na nią niepełnosprawni Kuba Hartwich i Adrian Glinka. - Jest mi wstyd za to, że polski parlament jest dla pani zamknięty - mówił Adrian.

Jedna chwila, tyle emocji. Moment, w którym Tomasz Komenda usłyszał wyrok uniewinniający

"Sąd uniewinnia Tomasza Komendę od dokonania przypisanego mu przestępstwa". Na te słowa czekał 18 lat. Tyle czasu Tomasz Komenda spędził w więzieniu skazany za zbrodnię, której nie popełnił. Sąd Najwyższy w środę uniewinnił go, formalnie kończąc ten koszmar. Decyzja jest już prawomocna i otwiera Komendzie drogę do starania się o zadośćuczynienie. To może być największa kwota w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Żona prezydenta Poznania skazana za "jestem wk***iona"

Tysiąc złotych grzywny zapłaci żona prezydenta Poznania za słowa wypowiedziane w trakcie ubiegłorocznej demonstracji w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet. Joanna Jaśkowiak, komentując sytuację w kraju, powiedziała między innymi "jestem wk***iona". - Powinnam być dumna, że te słowa wypowiedziałam - powiedziała TVN24.