Najnowsze

Najnowsze

MSZ: Pompeo wyraził pełne zrozumienie dla stanowiska Polski

Sekretarz Stanu USA wyraził pełne zrozumienie dla negatywnego stanowiska Polski wobec nieprzyjaznych wypowiedzi strony izraelskiej - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak podaje resort, w czwartek minister Jacek Czaputowicz odbył rozmowę telefoniczną z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo.

Grzegorz Schetyna w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

21.02 | Nie zgodzę się na to, żeby operować w polityce takim wykluczającym, odrzucającym językiem. Jestem zaskoczony, że robi to Robert Biedroń, który mówi o tolerancji, otwartości, obywatelskości, a wyklucza, odrzuca i szydzi. To jest zła droga i nie widzę tego dobrze - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 lider PO Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do wpisu lidera partii Wiosna. Gośćmi drugiej części programu byli także Anna Materska-Sosnowska i Radosław Markowski.

"Kiedy jesteśmy razem, jesteśmy silni". Prezydent Litwy z wizytą w Warszawie

Kooperacja wojskowa między Polską a Litwą pogłębia się. To pokazanie naszym sojusznikom, a także naszym oponentom, że jesteśmy razem, że potrafimy działać wspólnie, i że wspólnie to bezpieczeństwo pogłębiamy - mówił po spotkaniu z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite prezydent Andrzej Duda. Grybauskaite oceniła, że współpraca wojskowa między Polską a Litwą nigdy nie była tak silna.

Biedroń pisał o "leśnych dziadkach". Schetyna: jestem zaskoczony

Nie zgodzę się na to, żeby operować w polityce takim wykluczającym, odrzucającym językiem. Jestem zaskoczony, że robi to Robert Biedroń, który mówi o tolerancji, otwartości, obywatelskości, a wyklucza, odrzuca i szydzi. To jest zła droga i nie widzę tego dobrze - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do wpisu lidera partii Wiosna.

O pedofilii w kościele

Historyczne spotkanie w Watykanie. W stolicy apostolskiej trwa szczyt na temat walki z pedofilią w kościele. Szczyt został zwołany przez papieża Franciszka. Przyjechali na niego przedstawiciele episkopatów z całego świata oraz przełożeni generalni zakonów. Hasło spotkania to "Ochrona nieletnich w Kościele". Wczoraj z papieżem spotkał się Polak Marek Lisiński, który w przeszłości sam był ofiarą księdza pedofila. Wraz z towarzyszącą mu posłanką Joanną Scheuring-Wielgus przekazali Franciszkowi raport z nazwiskami polskich biskupów, którzy kryli pedofilię w kościele. Wśród nich 24 nazwiska takie jak Nycz, Głódź, Gocłowski, Hoser czy Michalik. Dokument został przetłumaczony na kilka języków. W niedzielę w specjalnym wystąpieniu papież ma podsumować ustalenia szczytu. Już teraz mówi się, że będzie to „nowy brzask” w historii Kościoła. O pedofilii w kościele oraz trwającym szczycie rozmawiali w programie Tak Jest - Tomasz Wiścicki i prof. Tadeusz Bartoś.

Jakie są plany Donalda Tuska?

„Nie będę udawał, że to nie moja wojna czy że to nie moje wybory" - powiedział w „Faktach po faktach” Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską przekonywał, że nadchodzące wybory mogą zdecydować o tym jaka będzie Europa w przyszłości. Tusk dodał, że przed wyborami do parlamentu europejskiego a także tymi jesiennymi - do polskiego parlamentu, koniecznie jest porozumienie wśród partii opozycyjnych. "Nie będę udawał bezstronnego czy neutralnego, bo tu chodzi o interes Polski" dodał Donald Tusk. O słowach byłego premiera i o jego planach na przyszłość rozmawiali w programie Tak Jest - Paweł Olszewski i Andrzej Stanisławek.

"Tworzymy ustawę, której nikt nie chce". Komisja za projektem prezydenta

Sejmowa komisja finansów opowiedziała się w czwartek za prezydenckim projektem nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców. Przeciw projektowi opowiadali się przedstawiciele frankowiczów, zastrzeżenia zgłaszali reprezentanci banków. To ustawa, której nikt nie chce - mówiła opozycja, której posłowie wstrzymali się od głosu.

"Mamy do czynienia z próbą tworzenia wrażenia, że nam zależy na przedłużeniu postępowania"

Gerald Birgfellner informował prokuraturę, że w określonych dniach wyjeżdża za granicę i prokuratura parę dni później wyznaczyła właśnie w ten dzień, w którym on miał wyjechać, termin przesłuchania - tłumaczył w rozmowie z TVN24 jeden z pełnomocników Austriaka, Roman Giertych. - Mamy do czynienia z próbą tworzenia wrażenia, że nam zależy na przedłużeniu postępowania. To jest absurdalna próba panicznej ucieczki przed obowiązkiem prokuratora - dodał. Odniósł się w ten sposób do stanowiska prokuratury i słów Zbigniewa Ziobry.

Dwa różne pytania, ale odpowiedź jedna. Ziobro nie ujawnił, czy "przekazał protokół" Kaczyńskiemu

- Na to pytanie odpowiedziałem już na poprzedniej konferencji. Pytanie, czy warto się powtarzać? - powiedział Zbigniew Ziobro, odpowiadając reporterowi TVN24, czy przekazał protokół z przesłuchania Geralda Birgfellnera prezesowi Kaczyńskiemu. Jednak pytanie zadane kilka dni wcześniej przez TVN24 nie brzmiało dokładnie tak samo. Minister sprawiedliwości był pytany wówczas, czy "prezes PiS zapoznał się z aktami sprawy".

Fundacja "Nie lękajcie się" opublikowała dokument, który przekazała papieżowi

Fundacja "Nie lękajcie się" opublikowała w czwartek dokument, który dzień wcześniej został przekazany papieżowi Franciszkowi. Zawiera on między innymi listę 24 polskich hierarchów, którym fundacja zarzuca ukrywanie pedofilii i przenoszenie sprawców. Joanna Scheuring-Wielgus w "Tak jest" w TVN24 mówiła, że w raporcie opisane są "konkretne przypadki, udokumentowane zarówno wyrokami sądowymi, jak i informacjami z prasy".

Tusk o "usłudze dla Waszyngtonu". Mosbacher o "historycznym wydarzeniu"

"Warsaw Summit był wspólnym przedsięwzięciem na rzecz społeczności międzynarodowej. Polska powinna być doceniona za zgromadzenie przedstawicieli krajów z całego świata, którzy rozmawiali o promowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. To było historyczne wydarzenie" - napisała na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher. Na końcu dodała hasztag Donald Tusk.