Najnowsze

Najnowsze

Łzy, oskarżenia i dwie wersje wydarzeń. Emocjonalne przesłuchania w Senacie USA

W czwartek przed senacką komisją sądownictwa odbyły się przesłuchania kandydata do Sądu Najwyższego USA Bretta Kavanaugh i oskarżającej go o napaść seksualną 53-letniej Christine Blasey Ford. Oboje, jedno po drugim, złożyli bardzo emocjonalne i kategoryczne zeznania, powtarzając swoje wcześniejsze stanowiska. Głosowanie senatorów w sprawie nominacji kandydata spodziewane jest w piątek.

Elon Musk pozwany za wpisy "mylące" inwestorów. Akcje Tesli mocno w dół

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) w czwartek pozwała dyrektora wykonawczego firmy Tesla Elona Muska - poinformowała agencja Reutera. Musk oskarżony został o złamanie zasad bezpieczeństwa poprzez opublikowanie serii "nieprawdziwych i mylących" wpisów w mediach społecznościowych na temat możliwego wycofania swojej firmy z giełdy.

Brakuje członków komisji wyborczych

Brakuje członków obwodowych komisji wyborczych. W wielu województwach sytuacja jest trudna. Kalendarz wyborczy narzuca konkretne terminy, ale ludzie wcale nie garną się do pracy. Gdzie brakuje członków i co w przypadku, kiedy się nie zgłoszą?

Misja - polio

Pakistański rząd wypowiada wojnę polio. Chce zaszczepić dzieci poniżej piątego roku życia. Efekty tych działań już widać. Europa o polio już zapomniała, ale w obliczu rosnących tendencji antyszczepionkowych lekarze przypominają: "szczepcie się!".

Sondaże: w drugim referendum ponad połowa byłaby przeciw brexitowi

Jeśli w Wielkiej Brytanii ogłoszono by drugie referendum w sprawie pozostania lub opuszczenia Unii Europejskiej, 52 procent uczestników sondaży głosowałoby za kontynuacją członkostwa, a 48 procent za wyjściem - wynika z danych opublikowanych przez Krajowe Centrum Badań Społecznych.

Wygrana przegrana

Czy przegrana stanie się wygraną? Premier Mateusz Morawiecki wykonał postanowienie Sądu Apelacyjnego i sprostował swoją wypowiedź o budowie dróg za czasów rządu PO-PSL. Sąd podzielił zdanie Platformy Obywatelskiej i uznał, że słowa premiera są nieprawdziwe. Wyrok został uszanowany, ale jak zapewnia PiS, o przeprosinach i o przegranej nie ma mowy.

Unijny negocjator z brytyjską opozycją. "Oczywiście nie negocjowali"

Lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn i minister do spraw brexitu w gabinecie cieni Keir Starmer spotkali się w czwartek w Brukseli z unijnym negocjatorem Michelem Barnierem. Zaprezentowali oni stanowisko laburzystów w sprawie negocjacji wokół wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Szef brytyjskiego MSZ: nie odpuścimy w sprawie więzionej w Iranie Brytyjki

Miałem bardzo szczerą dyskusję z szefem irańskiej dyplomacji na temat zatrzymanej Nazanin Zaghari-Ratcliffe. Nie odpuścimy w tej sprawie - w czwartek oświadczył minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt. 40-latka o podwójnym, brytyjskimi i irańskim obywatelstwie, od 2016 roku więziona jest za rzekomą próbę obalenia władzy i działalność szpiegowską.

Odbębniony stres

Jak się odstresować? Radzenie sobie ze stresem w pracy nie zawsze jest proste. Metod jest wiele, niektóre bardziej, inne mniej skuteczne. Chilijscy robotnicy postawili na bębenki. Im bardziej uderzają, tym bardziej czują ulgę.

Bój o Warszawę: dyskusja Stefaniak - Guział

W dzisiejszej dyskusji w programie ”Tak Jest” między kandydatami do warszawskiego samorządu zmierzyli się kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak oraz Piotr Guział - kandydat na wiceprezydenta Warszawy w sztabie Patryka Jakiego.

Samorząd PiS

Teraz pokażemy, jak przez 3 lata, rząd PiS ograniczył samorząd w wielu decyzjach mających bezpośredni wpływ na życie mieszkańców. O przejęciu kontroli nad lokalnymi funduszami ochrony środowiska, zwiększeniu władzy kuratorów nad szkołami i wpływie ministra na repertuar lokalnych teatrów - Artur Warcholiński.

Sędzia Rączka: nie mieliśmy wyboru

Niezawisłość sędziów i niezależność sądów to fundament państwa. Powinniśmy wszyscy dbać o to, żeby te wartości były zachowane - zaapelował w "Faktach po Faktach" w TVN24 sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka. Stwierdził, że właśnie utrzymaniu tego służyło wysłanie przez SN pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Prawda czasu

Nie ma już "Szydłobusa". Teraz bez autobusu ze swoim nazwiskiem kraj objeżdża premier Mateusz Morawiecki. Objeżdża od kilku tygodni i obiecuje więcej pieniędzy i inwestycje w drogi, fabryki, place zabaw, boiska i kolej. Krótko mówiąc, wszędzie wielkie zmiany, choć - jak sprawdził Tomasz Marzec - to głównie zmiany, które już dawno nastąpiły.

Śladami "Szydłobusa"

Ruszyliśmy w Polskę śladami słynnego "Szydłobusa" - tego samego, który trzy lata temu dowiózł PiS do władzy. W miejscach, które wtedy odwiedzała przyszła premier, reporter magazynu "Czarno na Białym" Cyprian Jopek pyta dziś, ile zostało z tamtych obietnic Beaty Szydło.

Sędzia Rączka: nie mieliśmy wyboru

Niezawisłość sędziów i niezależność sądów to fundament państwa. Powinniśmy wszyscy dbać o to, żeby te wartości były zachowane - zaapelował w "Faktach po Faktach" w TVN24 sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka. Stwierdził, że właśnie utrzymaniu tego służyło wysłanie przez SN pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Gośćmi pierwszej części programu byli Barbara Dolniak i Jarosław Sellin.

"Czekamy na ustabilizowanie się poglądów i emocji pani Wassermann"

Nie wiem, czy Donald Tusk stawi się 5 listopada przed komisją śledczą do sprawy Amber Gold - mówił w "Kropce nad i" adwokat Roman Giertych, pełnomocnik szefa Rady Europejskiej. - Jak będzie stosowny czas, to damy odpowiedź czy kalendarz pana przewodniczącego pozwala na stawiennictwo - dodał.

Czaputowicz o wyroku TSUE: myślę, że się zastosujemy

Trzeba będzie znaleźć kompromis – powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz pytany, czy polski rząd zastosuje się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Szef polskiej dyplomacji od niedzieli przebywa z wizytą w USA, gdzie bierze udział w 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Spotkał się tam m.in. z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

45 alleged Ożarów gang members arrested in a large-scale police operation

Central Bureau of Police Investigations' officers have detained 26 people in Warsaw and its environs, who are believed to be members of the Ożarów gang, known for its high-skill drug trade. It is estimated that its members distributed almost 270 kilograms of narcotics, worth almost 13 million zlotys. In total, 45 people are suspects and the police have not ruled out more arrests.