Najnowsze

Najnowsze

Bill Gates reklamuje projekt "Dollar Street"

Projekt "Dollar Street" to około 40 tysięcy zdjęć zrobionych w domach w różnych częściach świata, posegregowanych według zamożności rodzin. Ma odpowiedzieć na pytanie o różnice i podobieństwa mieszkańców różnych regionów. Inicjatywę wspiera Bill Gates. Miliarder twierdzi, że obraz, który zobaczymy, przełamie stereotypy.

Protesty po decyzji nowych władz Madrytu o likwidacji ekostrefy

Władze Madrytu jako pierwsze wprowadziły zakaz wjazdu samochodów do dużej części miasta i jako pierwsze z niego rezygnują, i to zaledwie po ośmiu miesiącach. Nowy, prawicowy burmistrz doszedł do wniosku, że ekostrefa się nie sprawdziła. Nie wszystkim ta decyzja się spodobała. Przeciwnicy tej decyzji w geście protestu manifestowali na ulicach miasta. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Przerwano czynności podtrzymujące przy życiu Vincenta Lamberta

Czynności podtrzymujące przy życiu Francuza Vincenta Lamberta, pozostającego od ponad dziesięciu lat w stanie wegetatywnym, zostały przerwane - wynika z informacji przesłanej przez lekarza do rodziny chorego. To wypełnienie piątkowej decyzji francuskiego Sądu Kasacyjnego.

East Europeans fail to secure any of the top EU jobs

Eastern European states have ended up empty-handed in the EU top jobs bonanza after they expended all their political capital in successfully blocking Dutch Socialist Frans Timmermans from becoming president of the executive European Commission.

"Niebezpieczna utopia". Zybertowicz o poglądach von der Leyen

Mam nadzieję, gdy pani przewodnicząca Komisji skonfrontuje się z rzeczywistą polityką, to odróżni swoje ideologiczne wyobrażenia od tego, co jest możliwe w Unii - powiedział w "Kropce nad i" doradca prezydenta, profesor Andrzej Zybertowicz, komentując poglądy nominowanej na szefową Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Na to stanowisko wysuwany był także Frans Timmermans. - Udało się zapobiec jego awansowi, ten awans mógłby być odbierany jako premia za łamanie reguł neutralności urzędników Unii Europejskiej - komentował Zybertowicz.

"Nasza rada jest taka, aby Europa i Stany Zjednoczone poszły po rozum do głowy"

Począwszy od niedzieli 7 lipca Iran będzie zwiększał wzbogacanie uranu do takiego poziomu, jaki będzie mu potrzebny, powyżej limitu 3,67 procent ustalonego w porozumieniu nuklearnym z 2015 roku - zagroził w środę prezydent tego kraju Hasan Rowhani. - Nasza rada jest taka, aby Europa i Stany Zjednoczone poszły po rozum do głowy i powróciły do stołu negocjacyjnego - dodał.

"Poważne wyzwanie cywilizacyjne". Prezydent Duda i jego wypowiedzi o zmianach klimatu

Podczas środowej konferencji prezydent Andrzej Duda stwierdził, że "anomalie pogodowe to coraz częstsze zjawisko, a zmiany klimatu to w istocie poważne wyzwanie cywilizacyjne". W styczniu 2013 roku pisał natomiast na Twitterze: jak sobie pomyślę, że płacimy za "globalne ocieplenie" i popatrzę za okno, to mnie trafia szlag. W styczniu tego roku przyznał, że nie wie, "na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych", ponieważ "zmiany klimatu były w historii świata". Sprawdzamy, jak ewoluowały poglądy prezydenta na ten temat.

Iran postanowił wzbogacać uran. Jak daleko stąd do bomby atomowej?

Iran postanowił - jak tłumaczy, w odpowiedzi na kroki Stanów Zjednoczonych - naruszyć postanowienia umowy atomowej z 2015 roku. Co to oznacza? Na pytania tvn24.pl odpowiada Paulina Iżewicz, starsza analityczka w amerykańskim James Martin Center for Nonproliferation Studies w Middlebury Institute of International Studies.

"Wyborcza": rekordowa liczba uczniów chce obejrzeć swoje arkusze egzaminacyjne

W tym roku wniosków o wgląd do arkuszy egzaminów gimnazjalnych jest ponad 10 tysięcy - informuje "Gazeta Wyborcza". Dla porównania - jak wskazuje dziennik - zwykle takich zgłoszeń było około 300-400. "To jeden z efektów kumulacji roczników" - ocenia "GW". Do szkół średnich pójdą w tym roku uczniowie trzecich klas likwidowanych gimnazjów i ósmych klas podstawówek. Każdy punkt jest więc przy rekrutacji do liceów na wagę złota.

PKN Orlen asks EU Commission to approve merger with Lotos Group

PKN Orlen has filed a formal application for the European Commission’s approval of its proposed acquisition of Lotos Group. The completion of the process would result in a single strong internally integrated entity with international potential, whose position in the oil supply market would be even more prominent.

"Ogromne koszty przekształcania kredytów". Bankowcy ostrzegają premiera

60 miliardów złotych - tyle może kosztować przekształcenie kredytów frankowych w złotówkowe, a to z kolei może odbić się na stabilności krajowego systemu finansowego. Negatywne konsekwencje decyzji rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przedstawili premierowi Mateuszowi Morawieckiemu bankowcy w liście, do którego dotarł tvn24bis.pl.

"Mogę tylko wyrazić ubolewanie". Zalewska o swoim zachowaniu podczas "Ody do radości"

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Parlamentu Europejskiego polscy eurodeputowani - Anna Zalewska i Witold Waszczykowski - przez długą część wykonywania "Ody do radości" nie wstali ze swoich miejsc. Zalewska tłumaczy to jako "nieporozumienie" i przeprasza tych, którzy poczuli się urażeni. Zdaniem eurodeputowanego Wiosny Roberta Biedronia jest to jednak "symboliczne pokazanie Polkom i Polakom, gdzie ci państwo mają Polskę i Unię".

Kamila Gasiuk-Pihowicz dołączyła do Platformy Obywatelskiej

Kamila Gasiuk-Pihowicz, była szefowa klubu Nowoczesnej wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. Została członkinią koła PO w Pruszkowie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że posłanka miałaby startować do Sejmu jako "jedynka" listy Koalicji Obywatelskiej w Siedlcach.

Kanthak: odrzucono mnie na uczelni przez pracę w resorcie. Szef katedry: zawiniły kompetencje

We wtorkowym programie "Tak jest" w czasie dyskusji o łódzkim drukarzu, który odmówił aktywistom LGBT rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak poskarżył się, że nie został przyjęty na stanowisko asystenta na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Jak stwierdził, powodem było jego zatrudnienie w resorcie. - Uniwersytet jest instytucją publiczną i nie ma prawa dyskryminować ze względu na, na przykład, miejsce zatrudnienia - dodał. Na słowa Kanthaka zareagował Jerzy Zajadło, kierownik katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa gdańskiej uczelni.