Najnowsze

Najnowsze

Karczewski podczas bezpłatnego urlopu w szpitalu pełnił w nim płatne dyżury. To "obchodzenie prawa"

Stanisław Karczewski jako senator, a potem wicemarszałek Senatu, w latach 2009-2015 zarobił ponad 400 tys. zł, odbywając płatne dyżury w szpitalu, w którym był na bezpłatnym urlopie na czas wykonywania mandatu senatora - ustalił portal tvn24.pl. Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że Ministerstwo Zdrowia uznało wtedy taką sytuację za niedopuszczalną. Podobną opinię wyrazili eksperci oraz Główny Inspektor Pracy. Sam Karczewski pytany o sprawę odpowiada: - Działałem w pełnym przekonaniu, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Pawłowicz o ślubowaniu: były media i błysk fleszy

"Było ważne przemówienie Prezydenta na temat wymiaru sprawiedliwości. Były media i błysk fleszy. A teraz służba Polsce" - w taki sposób Krystyna Pawłowicz opisywała okoliczności przyjęcia przez prezydenta Andrzeja Dudę ślubowania od trojga nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Oprócz byłej posłanki PiS zostali nimi także Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina. - Cichcem, ukradkiem, prawie bez wiedzy mediów - takie rzeczy robi się, kiedy człowiek się wstydzi, kiedy chce to ukryć - oceniła charakter uroczystości Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej.

Generał KGB na czele administracji Łukaszenki. Jest objęty unijnymi sankcjami

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka mianował w czwartek generała KGB Ihara Sierhiajenkę nowym szefem swojej administracji. Pełniąca tę funkcję przez ostatnie trzy lata Natalja Kaczanawa została skierowana do Rady Republiki, wyższej izby parlamentu. Sierhiajenka jest jednym z członków administracji białoruskiej objętych sankcjami Unii Europejskiej.

Większość gospodarstw rolnych nie przynosi zysku

Około 800 tysięcy z 1,3 miliona polskich gospodarstw rolnych nie przynosi zysku. Aż pół miliona tych, które korzystają z dopłat, produkuje żywność tylko dla siebie albo...nie produkuje jej wcale - pisze w piątek "Gazeta Wyborcza".

"Reżim mógł zabić ponad tysiąc irańskich obywateli"

Ponad tysiąc osób mogło zginąć w demonstracjach w Iranie - poinformował w czwartek specjalny wysłannik USA do spraw Iranu Brian Hook. Jak wyjaśnił, bilans ten został sporządzony na podstawie informacji przysyłanych przez Irańczyków, danych wywiadu i raportów organizacji pozarządowych.

"Obecna KRS nie daje gwarancji niezależności"

Sąd Najwyższy w czwartek orzekł, że obecna Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem bezstronnym, a Izba Dyscyplinarna nie jest sądem. Ministerstwo Sprawiedliwości nie uznaje tego wyroku, bo według resortu wyrok nie dotyczy całych organów, a konkretnej rozpatrywanej sprawy. KRS i Izba dyscyplinarna zamierzają dalej normalnie funkcjonować.

Katastrofa w Szczyrku

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu gazu i zawalenia się budynku w Szczyrku. Jedną z hipotez jest uszkodzenie gazociągu podczas robót budowlanych.

Brakuje szczepionek przeciw HPV

Brakuje szczepionek przeciwko wirusowi HPV. Samorządy rozpoczęły bezpłatne programy szczepienia nastolatków, pierwsza dawkę dzieci przyjęły, ale nie wiadomo, czy przyjmą drugą.

Politycy wybiorą członków PKW

Od nowej kadencji Sejmu aż siedmiu sędziów Państwowej Komisji Wyborczej wskażą politycy. Opozycja mówi, że to tworzenie nie państwowej a politycznej komisji wyborczej. PiS odpiera zarzuty i twierdzi, że wybór sędziów przez sędziów wcale nie oznacza apolityczności.

"4 grudnia zapisze się jako dzień wielkiej tragedii"

Mieszkańcy podczas czwartkowej mszy wieczornej w kościele św. Piotra i Pawła w Szczyrku modlili się w intencji ofiar wybuchu gazu, w którym w środę zginęło osiem osób. - 4 grudnia zapisze się w Szczyrku jako dzień wielkiej tragedii - powiedział proboszcz parafii ksiądz Andrzej Loranc.

Banaś pod lubą ABW

Najpierw CBA, potem prokuratura, a teraz kontrola ABW - sprawa Mariana Banasia nabiera tempa, choć on sam do dymisji nie zamierza się podać.

"Zarzut dotyczy myśli. Z tego wynika, że nie wolno nawet myśleć w inny sposób"

W zaledwie kilka dni Pawłowi Juszczyszynowi cofnięto delegację do Sądu Okręgowego w Olsztynie, zawieszono w orzekaniu i wszczęto postępowanie dyscyplinarne. To konsekwencje działań sędziego - wydania decyzji w jednej ze spraw cywilnych i oświadczenie, że sędziowie nie mogą bać się polityków. - Zarzut dyscyplinarny dotyczy myśli, a nie czynu czy zaniechania. Z tego wynika, że w tej chwili nie wolno już nawet myśleć w inny sposób niż zastępca rzecznika dyscyplinarnego - podkreślił sędzia Wojciech Krawczyk z olsztyńskiego sądu. Materiał magazynu "Czarno na białym" w TVN24.

"To kolejny etap upolitycznienia PKW"

Od nowej kadencji Sejmu aż siedmiu sędziów Państwowej Komisji Wyborczej wskażą politycy. Opozycja mówi, że to tworzenie nie państwowej, a politycznej komisji wyborczej. - To kolejny etap upolitycznienia PKW - uważa Piotr Zgorzelski z PSL. PiS odpiera zarzuty i twierdzi, że sposób wyboru sędziów nie oznacza, że stają się upolitycznieni. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Plan B premiera na Banasia. Sikorski: zamierza go przepisać na żonę

To już się robi taka opera mydlana, tylko że Polski szkoda - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i problemy z odwołaniem go z funkcji. - Słyszałem, że premier (Mateusz - red.) Morawiecki ma plan B na Banasia: zamierza go przepisać na żonę - ironizował.