TVN24 | Świat

Przynosili korzyści reżimowi Asada. Sankcje na biznesmenów

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Kraje Unii Europejskiej zdecydowały w poniedziałek o dodaniu ośmiu biznesmenów i dwóch podmiotów powiązanych z tymi biznesmenami do listy osób i firm, podlegających sankcjom Unii Europejskiej wobec reżimu syryjskiego i jego zwolenników.

Jak podała Rada Unii Europejskiej działania ośmiu biznesmenów i dwóch podmiotów powiązanych z biznesami bezpośrednio przyniosły korzyści reżimowi prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Lista sankcji obejmuje teraz 277 osób i 71 podmiotów, objętych zakazem podróży i zamrożeniem aktywów.

Sankcje wobec Syrii

Na sankcje Unii Europejskiej wobec Syrii składają się także embargo na ropę naftową, ograniczenia niektórych inwestycji, zamrożenie aktywów syryjskiego banku centralnego w Unii Europejskiej oraz ograniczenia eksportu sprzętu i technologii, które mogą być wykorzystane do represji wewnętrznych, a także sprzętu i technologii do monitorowania lub przechwytywania komunikacji internetowej lub telefonicznej.

Sankcje wobec Syrii zostały pierwotnie nałożone w 2011 roku. Są one poddawane corocznemu przeglądowi, a kolejny ma nastąpić do 1 czerwca.

Sytuacja w SyriiPAP/REUTERS/Maciej Zieliński

Autor:asty/adso

Źródło: PAP