Najnowsze

Najnowsze

Przy Nowogrodzkiej o taśmach?

We wtorek po południu w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości spotkali się najważniejsi politycy tej partii. Oficjalnie nie wiadomo, czego dotyczyły rozmowy, ale mogły one dotyczyć przede wszystkim publikacji nowych nagrań dotyczących inwestycji w centrum Warszawy, którą interesował się Jarosław Kaczyński. Zdaniem 65 procent badanych w sondażu dla TVN24 i Faktów TVN, prezes PiS nie powinien brać udziału w rozmowach dotyczących budowy wieżowca w stolicy. O sprawie rozmawiali w programie Tak jest prof. Waldemar Paruch i Zbigniew Janas.

"Przyjemny dochód". Dwie wieże miały przynieść 19 milionów euro rocznie

Gerald Birgfellner chciał zyskać poparcie Kazimierza Kujdy dla planu budowy wieżowca, bo Jarosław Kaczyński miał być "bardzo nieprzekonany" w związku z obawami, że "może to nie jest dobre dla PiS". Tak wynika ze stenogramu rozmowy austriackiego biznesmena z szefem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (NFOŚ) - w przeszłości prezesem związanej z Prawem i Sprawiedliwością spółki Srebrna. Była też mowa, że dochody z hotelu i biur zlokalizowanych w "dwóch wieżach" będą sięgały 19 milionów euro rocznie. Przeczytaliśmy całe opublikowane we wtorek przez "Gazetę Wyborczą" zapisy rozmów. Przedstawiamy kilka nieprezentowanych przez nas wcześniej wątków.

Sąd oddalił wnioski NBP o usunięcie artykułów "Wyborczej" i "Newsweeka"

Oddalone zostały dwa wnioski Narodowego Banku Polskiego o zabezpieczenie poprzez zakazanie rozpowszechniania bezpodstawnych - zdaniem NBP - wypowiedzi naruszających dobra danku w związku z aferą wokół Komisji Nadzoru Finansowego. O swych poniedziałkowych decyzjach poinformował we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. - Żadne orzeczenie sądu nie zostało nam jeszcze doręczone - przekazała adwokat reprezentująca NBP.

Polityczna ocena Okrągłego Stołu

6 lutego 1989 roku oficjalnie ruszyły negocjacje władz PRL, demokratycznej opozycji i strony kościelnej, które uznawane są za początek transformacji w Polsce. Obrady Okrągłego Stołu trwały niemal 2 miesiące, a ich efektem były m.in. częściowo wolne wybory do Sejmu, w których po miażdżące zwycięstwo sięgnęła Solidarność. O konsekwencjach obrad, towarzyszącym im konsekwencjom, ale też końcowym sukcesie rozmawiali w programie Tak jest historycy prof. Andrzej Paczkowski i dr Zbigniew Girzyński.

Megalotnisko w osiem lat. "To bardzo ambitny harmonogram"

Oddanie do użytku Centralnego Portu Komunikacyjnego do 2027 roku to bardzo ambitny harmonogram. Nie wydarzyło się jednak nic, co kazałoby nam odstąpić od tych założeń - stwierdził w programie "Bilans" w TVN24 BiS wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild.

"Biznes dla Ludzi". Wiosna Biedronia w liczbach

35 mld zł na obietnice partii Wiosna oraz budowa rurociągu Nordstream 2 - to były główne tematy programu "Biznes dla Ludzi". Gośćmi Pawła Blajera byli dyrektor programowy partii Wiosna Dariusz Standerski i redaktor naczelny BiznesAlert.pl Wojciech Jakóbik.

"Bilans". Megalotnisko coraz bliżej

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego była głównym tematem programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild.

Po Roku Psa przyszedł Rok Świni. Chińczycy świętują

Chińczycy świętują nadejście nowego roku. W całym kraju w poniedziałek z tej okazji odbyły się liczne wydarzenia i imprezy. Ta największa to gala w państwowej telewizji, którą co roku oglądają miliony mieszkańców. Były śpiewy, tańce, pokazy sztuk walki i oczywiście pokaz fajerwerków.

"Bez stanowczej reakcji nie zatrzymamy ofensywy Kremla"

Komisja Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego przyjęła krytyczny raport w sprawie Rosji. Europosłowie wskazują w nim, że Nord Stream 2 zagraża Unii Europejskiej, więc należy wstrzymać jego budowę. Krytykuję też Rosję za wrogie działania na Morzu Bałtyckim.

Żona Pawła Adamowicza złożyła zażalenie w sprawie "politycznych aktów zgonu"

Do gdańskiej prokuratury dotarło szóste zażalenie dotyczące umorzenia śledztwa w sprawie "politycznych aktów zgonu" wystawionych prezydentom 11 polskich miast przez Młodzież Wszechpolską. Skargę złożyła Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jednego z polityków, wobec których taki "akt zgonu" został w 2017 roku wydany.

Premier o publikacji kolejnych "taśm Kaczyńskiego": nudna telenowela

Ujawnione nagrania dowodzą pełnej uczciwości obozu Prawa i Sprawiedliwości, a kompromitują tych, którzy próbują zrobić z tych taśm aferę - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do publikacji dotyczących związanej z PiS spółki Srebrna. Zwrócił też uwagę na "dziwny fragment" upublicznionej we wtorek kolejnej rozmowy, któremu - jego zdaniem - "należy się bardzo przyjrzeć".

Zakaz handlu do zmiany? Premier: decyzje w najbliższym czasie

Dokonujemy przeglądu tego, jaki wpływ na mniejsze i większe sklepy, ale przede wszystkim na ludzi, miała ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że "w najbliższym czasie zapadną decyzje związane z tym tematem".

"Stefan W. jako nieletni przejawiał objawy zdemoralizowania"

Stefan W., gdy był osobą nieletnią, dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, był także notowany za kradzież oraz znieważenie - poinformował Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku. "Przejawiał objawy zdemoralizowania" – stwierdził sąd.

"Stanowisko Unii Europejskiej jest jasne". Teraz chce usłyszeć, co zamierza May

- Backstop, który jest częścią porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, jest fundamentalnie ważny - mówi rzecznik KE Margaritis Schinas. 7 lutego w Brukseli odbędzie się spotkanie szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera i premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Unia chce ułyszeć, co zamierza May.