Najnowsze

Najnowsze

Zobaczył zderzenie samochodów, pomógł poszkodowanym i zadbał o korytarz życia

Mercedes uderzył w barierki, odbił się i uderzył w opla, którym jechała pięcioosobowa rodzina. Łącznie zderzyły się cztery samochody, w tym dwie ciężarówki. Wszystko widział sierż. szt. Wojciech Bubeła. Był po służbie. Zachował zimną krew. Zabezpieczył miejsce zdarzenia, wyprowadził dzieci i kobietę w ciąży. Zadbał też o korytarz życia, żeby pomoc mogła dotrzeć jak najszybciej.

"Przyczyną tego zdarzenia był po prostu błąd pilota"

Prokuratura zdecydowała o umorzeniu postępowania w sprawie śmierci pilota z Niemiec podczas czerwcowego Pikniku Lotniczego w Płocku. - Z wszystkich czynności procesowych, jakie zostały wykonane, wynika, że przyczyną tego zdarzenia był po prostu błąd pilota. Żadna inna osoba w jakikolwiek sposób nie przyczyniła się do zaistnienia tego wypadku - przekazał Norbert Pęcherzewski z płockiej prokuratury.

"Pozdrawiam panią, która mi to podarowała"

Tym razem do testu z pamięci w przerwie między kampanijnymi spotkaniami przystąpił były poseł Kukiz'15, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego odpowiada Tomasz Rzymkowski.

"Sunday Times": MI6 boi się, że Rosjanie mogą mieć materiały dotyczące księcia Andrzeja

Brytyjski wywiad (MI6) obawia się działań byłego zastępcy szeryfa na Florydzie, który może dużo wiedzieć o śledztwie w sprawie przestępstw seksualnych Jeffreya Epsteina i mógłby dostarczyć materiały rosyjskim służbom interesującym się znajomością zmarłego miliardera z młodszym synem Elżbiety II, Andrzejem - poinformował brytyjski dziennik "The Sunday Times".

"Koszmarne" dane z Niemiec. Złoty mocno traci na wartości

Złoty w poniedziałek przed południem nadal wyraźnie tracił na wartości. Za jednego dolara amerykańskiego przez chwilę trzeba było zapłacić nawet 4 złote. To sytuacja niewidziana od połowy kwietnia 2017 roku. Powyżej 4 złotych utrzymuje się natomiast frank szwajcarski, a w okolice 4,40 złotego zbliżyło się euro.

Macron: Zmiany w kwestiach klimatu blokuje Polska. To tam powinno się protestować

Prezydent Francji Emmanuel Macron przed obradami Zgromadzenia Ogólnego ONZ skierował do młodych ludzi z całej Europy apel. Jeżeli chcecie protestować na rzecz zmian w podejściu do ochrony klimatu, jedźcie do Polski i przekonajcie tych, których ja przekonać do reform nie umiem - relacjonuje jego słowa dziennik "Le Parisien". Macron powinien "unikać tego rodzaju pouczanek, które w jego przypadku stają się już męczące" – skomentował te słowa wiceszef polskiej dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk.

Prymas o słowach Kaczyńskiego: nie jest to absolutnie stanowisko Kościoła

To wypowiedź, która nie ma nic wspólnego z nauczaniem Kościoła. To może być pogląd, wizja kogoś, kto ją wypowiada. Nie jest to absolutnie stanowisko Kościoła katolickiego - podkreślał prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Hierarcha odniósł się do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że "Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości".

Lis utknął na dachu budynku

Strażnicy miejscy, strażacy i pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt ze Świdnicy (Dolnośląskie) pomagali uwięzionemu na dachu jednego z budynków lisowi. Nie wiadomo jak długo tkwił na dachu, ale po kilkunastu minutach od pojawienia się na miejscu służb był już na ziemi. Poszło sprawnie, bo lis - jak relacjonują ratownicy - współpracował.

Co służby robiły w sprawie Banasia? Ziobro: reportaż ukazał się po powołaniu na prezesa NIK

Zakładam, że jeżeli Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi takie badanie, to ono zakończy się określonym stanowiskiem, które może być dla prokuratury istotne z punktu widzenia ewentualnego prowadzenia postępowania - mówił w Rzeszowie Zbigniew Ziobro pytany o sprawdzania przez służby oświadczenia majątkowego prezesa NIK Mariana Banasia. Na pytanie, czy nie lepiej byłoby poczekać z nominacją Banasia, minister sprawiedliwości odparł, że reportaż "Superwizjera" o szefie Izby "ukazał się już po powołaniu".

Jednego dnia dwa razy ukradł ten sam samochód

Najpierw czarny jaguar zniknął sprzed domu właścicielki. Ku jej radości, policja odnalazła auto jeszcze tego samego dnia. Ale radość nie trwała długo. Kiedy kobieta szukała lawety, złodziej ponownie włamał się do samochodu i odjechał.

"Pytanie o uczciwość jednego z najważniejszych urzędników w Polsce"

To jest jeden z reportaży, w którym przyświecający nam interes publiczny jest najbardziej doniosły, ponieważ bohaterem jest osoba znajdująca się, moim zdaniem, w pierwszej piątce osób publicznych w Polsce - podkreślał we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 redaktor naczelny "Superwizjera" Jarosław Jabrzyk. Odniósł się w ten sposób do reportażu Bertolda Kittela, dotyczącego między innymi kontrowersji wokół oświadczenia majątkowego obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.

Puma na dachu wskoczyła na pierwsze miejsce. Najlepsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Czarna pantera na dachu kamienicy pokonała rywali, zyskując 33 procent głosów w plebiscycie na najlepsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Na drugim miejscu wylądowały niezidentyfikowane obiekty latające nagrane przez amerykańską armię. Oddano na nie 19 procent głosów. Tuż za nimi, na trzecim miejscu znalazł się złoty sedes skradziony z domu Winstona Churchilla. Zdobył 18 procent głosów.

"Jeżeli prezes zadzwoni, to Banaś poda się do dymisji"

Marian Banaś powinien podać się do dymisji. Prezes NIK powinien być poza wszelkimi podejrzeniami - przekonywał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak. - Ta sprawa ma ogromny kaliber. Sądzę, że jeżeli prezes zadzwoni, to on do dymisji się poda - ocenił. - Wokół prezesa nie ma już żadnych niezależnych osób. Marian Banaś wszystko zawdzięcza prezesowi - dodał Siemoniak.

Zmiany w opłatach drogowych. Można się rejestrować w nowym systemie

Krajowe i zagraniczne firmy transportowe mogą już rejestrować się w nowym systemie poboru opłat drogowych w Czechach. Zacznie on obowiązywać od 1 grudnia na autostradach, a od 1 stycznia 2020 roku na drogach pierwszej kategorii. Sposób uiszczania opłat dla kierowców samochodów osobowych pozostaje bez zmian.

Szybkie spotkanie Dudy i Trumpa. Szereg tematów do omówienia i "sondowanie" Polski

Prezydent Andrzej Duda spotka się w Nowym Jorku z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Strona polska liczy, że zostanie wówczas podpisana deklaracja dotycząca zwiększonej obecności wojskowej USA w Polsce. Poniedziałkowe spotkanie ma potrwać pół godziny, a wśród omawianych tematów mają pojawić się również kwestie energetyczne i dotyczące zniesienia wiz dla Polaków. Reporter "Faktów" TVN mówił, że Trump może także "sondować" polskiego prezydenta w sprawie udziału w ewentualnej koalicji międzynarodowej przeciwko Iranowi.