Najnowsze

Najnowsze

"W Ministerstwie Sprawiedliwości działy się rzeczy straszne"

Zbigniew Ziobro poniesie w przyszłości odpowiedzialność. Trybunał Stanu dla ministra Ziobry to jest rzecz, o którą Lewica będzie walczyła - powiedział w "Kawie na ławę" sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski, odnosząc się do doniesień o zorganizowanej akcji szkalowania niektórych sędziów. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przyznał, że "jeżeli zostało naruszone prawo, jeżeli zostały złamane przepisy, to ta sprawa zapewne będzie miała dalszy swój ciąg".

Przeliczył się z kapustą i dostał mandat

W Gizałkach pod Kaliszem inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę. Okazało się, że kierowca wiezie ponad siedmiotonowy ładunek. To ponad 10 razy więcej niż można było zapakować do tego samochodu.

Podróżowanie w biegu. "To jest spotęgowanie dwóch pasji"

Adriana Kolasa łączy swoją podróżniczą pasję z uprawianiem sportu. Biegaczka bierze udział w zawodach w biegach z przeszkodami (Obstacle Course Racing, OCR) w całej Europie. Upór w dążeniu do celu sprawił też, że zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Kalifornii. - Ten start odbędzie pod koniec września, a później przeznaczam sobie około dwóch tygodni na zwiedzenie Kalifornii - powiedziała w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. - Sama trasa biegowa uczy człowieka przede wszystkim przekraczania własnych granic wyobraźni, nabieramy takiej pewności siebie. Tak samo jest w podróży. Im więcej podróżujemy, tym więcej widzimy, tym więcej poznajemy, poznajemy nowe kultury, nowych ludzi i również nabieramy pewności siebie. To jest takie spotęgowanie tych dwóch pasji - opowiadała.

Wyprawa do Kostaryki. "Jak się jedzie autobusem, co godzinę zmienia się mikroklimat"

"Drugim domem" nazywa Kostarykę podróżniczka i organizatorka wypraw Magdalena Ładanaj. Do tego kraju po raz pierwszy wybrała się w 2011 roku i od tego czasu regularnie tam wraca. - Uwielbiam zarówno wybrzeże karaibskie, jak i wybrzeże Pacyfiku. Są kompletnie różne. Kostaryka ma 155 mikroklimatów, co godzinę, jak jedzie się autobusem, zmienia się mikroklimat - opowiadała w programie "Pokaż nam świat". - Zieleń jest wszechobecna, soczysta i taka pochłaniająca wręcz - mówiła.

"Ten samolot leciał i się palił, całą rodziną wyszliśmy przed budynek"

Po ataku Niemców jeden z silników Liberatora zaczął płonąć. Pilot próbował wykonać manewr pikowania w dół, by ugasić pożar, ale okazało się, że nie jest już w stanie dalej lecieć. Dowódca kazał lotnikom wyskakiwać z samolotu. Z ośmioosobowej załogi uratował się tylko strzelec pokładowy. Samolot 16 października 1944 roku rozbił się pod Krakowem. Teraz eksploratorzy wydobywają z ziemi to, co z niego pozostało.

1 września w Warszawie przemówienia trzech prezydentów

W niedzielę, 1 września na placu Piłsudskiego w Warszawie w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przemówienia wygłoszą prezydenci Polski, Niemiec i Stanów Zjednoczonych - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Tak polska rodzina niszczy klimat

Na wysypiska śmieci trafia aż jedna trzecia produkowanej na świecie żywności. Ta zmarnowana każdego roku żywność waży ponad miliard ton. Starczyłoby jej na wykarmienie wszystkich mieszkańców Polski przez 66 lat.


 A przecież tak łatwo można zapobiec marnowaniu jedzenia. Materiał programu "Epicentrum" w TVN24 BiS.

Turyści ignorują zakaz. Posypały się kary finansowe

Kary w wysokości 50 euro (w przeliczeniu około 220 złotych) zapłaciło na Sardynii w ostatnich dniach wielu turystów, którzy złamali zakaz palenia tytoniu na plaży. Lokalne władze przyznają, że palacze sięgają po papierosy mimo widocznych tablic z informacją, że jest to zabronione.

Kim osobiście nadzorował test "super dużej wielofunkcyjnej wyrzutni"

Korea Północna musi przyspieszyć rozwój nowej broni strategicznej i taktycznej, aby przeciwdziałać stale rosnącym zagrożeniom militarnym - przekazała w niedzielę państwowa północnokoreańska agencja KCNA, komentując kolejną próbę rakietową przeprowadzoną przez ten kraj. Jak poinformowała agencja, test "superdużej wielofunkcyjnej wyrzutni" osobiście nadzorował przywódca Kim Dzong Un.

Pracownicze Plany Kapitałowe dla opornych: poradnik

Pracownicze Plany Kapitałowe to program, który umożliwia gromadzenie oszczędności na przyszłą emeryturę. Założeniem systemu jest odkładanie pieniędzy na prywatnych kontach, którymi będą zarządzać wybrane instytucje finansowe. Zgromadzone środki uczestnik PPK będzie mógł wypłacić po ukończeniu 60. roku życia.

Johnson ostrzega Tuska: zostanie "Mr No Deal"

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson po przylocie do francuskiego Biarritz na szczyt G7 ostrzegł szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, że będzie on znany jako Mister No Deal, jeśli nie zgodzi się na zmianę porozumienia o brexicie.