Najnowsze

Najnowsze

Julie Andrews ze Złotym Lwem za całokształt

Brytyjska aktorka Julie Andrews, znana przede wszystkim jako filmowa Mary Poppins oraz z filmu "Dźwięki muzyki", otrzymała w Wenecji nagrodę Złotego Lwa za całokształt twórczości. - Miałam szczęście, że mogłam zagrać przepiękne role - powiedziała gwiazda kina.

Braki kadrowe w szpitalach

Braki kadrowe w szpitalach są odczuwalne, a ma być jeszcze gorzej, bo lekarze rezydenci czują się oszukani przez rząd. Zapowiadają, że masowo ograniczą swój czas pracy. Jeśli tak się stanie, w grudniu kolejki do lekarzy wydłużą się jeszcze bardziej.

Nowy rok szkolny po reformie

Opozycja broni samorządów i nie zostawia suchej nitki na Annie Zalewskiej z Prawa i Sprawiedliwości. Partie zapewniają, że mają plan naprawczy polskich szkół po reformie byłej minister.

"Jesteśmy świadkami historycznej tragedii"

Co najmniej pięć osób zginęło, a ponad dwadzieścia zostało rannych na wyspie Wielkie Abaco na Bahamach w wyniku potężnego huraganu Dorian - poinformował w poniedziałek lokalnego czasu premier tego wyspiarskiego państwa na Atlantyku Hubert Minnis.

Wyjątkowe miejsce dla zwierząt

Judytowo to azyl - pierwszy taki - dla skrzywdzonych przez człowieka i porzuconych szczeniaków, a także młodych psów z wadami wrodzonymi. To miejsce, gdzie będą mogły ponownie stanąć na cztery łapy i trafić w ręce nowych opiekunów.

Ustawa o komisji do spraw pedofilii czeka na podpis prezydenta

Po nagłośnieniu i ujawnieniu przypadków pedofilii w polskim Kościele rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował, że powstanie państwowa komisja do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii. Senat ustawę przyjął, a ostatnim etapem jest złożenie pod nią podpisu prezydenta Andrzeja Dudy.

Sędzia pisze do TSUE w sprawie rzecznika dyscyplinarnego

Sędzia Anna Bator-Ciesielska najpierw odmówiła orzekania z rzecznikiem dyscyplinarnym Przemysławem Radzikiem, który według Onetu jest hejterem z grupy "Kasta" szkalującej innych sędziów - teraz pisze do unijnego Trybunału. Chce, by ten orzekł, czy w przypadku takich oskarżeń sędzia może dalej orzekać.

Budowa mostu pontonowego na Wiśle

Trwają prace po awarii w kolektorze oczyszczalni Czajka. Ścieki, które wpadają do Wisły, są ozonowane. Trwa budowa mostu pontonowego. Eksperci od środowiska twierdzą, że to niepotrzebne, ale rządzący uważają inaczej.

Początek roku szkolnego

Rządzący zapewniali, że uczniowie nie odczują reformy edukacji autorstwa Anny Zalewskiej, a samorządowcy i opozycja bili na alarm, mówiąc, że będzie źle. Poniedziałek to początek roku szkolnego i pierwsze plany zajęć.

Droga do pojednania

W poniedziałek w niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof odbyły się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Szczególny wymiar temu wydarzeniu nadał prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, który zwrócił się do Polaków z prośbą o przebaczenie.

Wiceprezydent USA zakończył wizytę

Wiceprezydent USA Mike Pence najpierw przemawiał na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a w poniedziałek spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Padło wiele deklaracji i ważnych słów - jak budowa sieci 5G czy budowa nowych baz dla żołnierzy. Nie zapomniano też o ruchu bezwizowym.

Pence chce warunków brexitu chroniących stabilność Irlandii

- Będziemy nadal współpracować z naszymi partnerami w Irlandii i Wielkiej Brytanii, aby wspierać plan brexitu, który zachęca do stabilności i zachowuje silne podstawy uzgodnione w porozumieniu wielkopiątkowym - oświadczył wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence, który w poniedziałek przybył z dwudniową wizytą do Irlandii.

Pytanie z "Milionerów" o firmanctwo

Firmanctwo to działalność: charytatywna, przez podstawione osoby, na szkodę własnej firmy czy w pełni legalna? Takie pytanie warte 75 tysięcy złotych usłyszała w pierwszym odcinku nowego sezonu "Milionerów" pani Joanna Szczudlik-Kowalczyk.

"Odchodzimy bez żadnych ale". Johnson nie chce "miecza Damoklesa nad głowami"

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oświadczył, że w żadnym wypadku nie zwróci się do Unii Europejskiej o opóźnienie brexitu, pośrednio ostrzegając, że będzie zmuszony do rozpisania przedterminowych wyborów, jeśli nie będzie miał innego wyjścia - napisał Reuters. Premier jednocześnie zaznaczył, że jest przeciwnikiem takiego rozwiązania.

"Niemcy wykazali daleko idący spokój i pokazali klasę"

Najważniejsze słowa padły z ust prezydenta Niemiec - ocenił w poniedziałkowych "Faktach po Faktach" Paweł Kowal, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Odniósł się do niedzielnych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, podczas których głos zabrał między innymi Frank-Walter Steinmeier. - Chciałbym, żeby polska polityka była prowadzona z taką konsekwencją i mądrością. Niestety, tak nie jest - ocenił były europoseł SLD Janusz Zemke.

Puszcza TV. Siedem milionów złotych na portal o Puszczy Białowieskiej

Puszcza TV - to najdroższy w historii portal o Puszczy Białowieskiej. Siedem milionów złotych - tyle dostała na niego fundacja bez żadnych związków z przyrodą, za to blisko związana z PiS. Gdy Unia Europejska zablokowała taką dotację z jej środków, pieniądze z krajowego budżetu wypłacił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. To gigantyczna - jak mówią nasi rozmówcy - kwota. Na co została wydana i z jakim efektem? Sprawdził Leszek Dawidowicz.

Miliony na "imperium" ojca Tadeusza Rydzyka

Dotacje z różnych ministerstw, bonifikata na działki pod budowę muzeum, wygrane konkursy. Tymi drogami od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości do różnych podmiotów prowadzonych przez ojca Tadeusza Rydzyka trafiło 214 milionów złotych. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

Los włoskiego rządu uzależniony od internetowego głosowania

Powstanie nowego rządu Włoch zależy od wyniku wtorkowego głosowania internetowego wśród członków Ruchu Pięciu Gwiazd, którzy muszą zaaprobować koalicję z Partią Demokratyczną. Takie stanowisko powtórzył w poniedziałek lider ugrupowania Luigi Di Maio.