Najnowsze

Najnowsze

Edukacji seksualnej w Krakowie nie będzie? Wojewoda mówi "nie"

Wojewoda małopolski Piotr Ćwiek unieważnił we wtorek uchwałę krakowskiej Rady Miasta dotyczącą edukacji seksualnej. W środę radni uznali, że spróbują tę decyzję zaskarżyć w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. - Decyzja wojewody jest podszyta ideologią partii rządzącej i niezrozumiałą bojaźnią wobec edukacji seksualnej – mówi krakowska radna Nina Gabryś (Nowoczesna).

"Obrona Polski to coś, do czego my, Amerykanie, musimy być gotowi w praktyce, a nie tylko w teorii"

Obrona Polski to coś, do czego my, Amerykanie, musimy być gotowi w praktyce, a nie tylko w teorii – mówi w rozmowie z tvn24.pl Daniel Fried, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie, przez wiele lat odpowiedzialny za politykę Waszyngtonu wobec Rosji i naszego regionu. Jego zdaniem prezydent USA Donald Trump, choć ma taką pokusę, to jednak nie zawrze żadnego porozumienia z Rosją ponad głowami Ukraińców. Fried podkreśla też, że mimo wojowniczej retoryki Trumpa Stany Zjednoczone tak naprawdę starają się uniknąć wojny z Iranem.

Policjant trafił do aresztu za czyn pedofilski

Policjant z komendy wojewódzkiej w Szczecinie został zatrzymany w związku z podejrzeniami o czyn pedofilski - dowiedział się tvn24.pl. Sąd już zdecydował, że przynajmniej najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

W budowlance zarobisz więcej. Przed branżą stoją jednak dwa "największe wyzwania"

Ponad 33 miliardy złotych - tyle wyniosły w 2018 roku przychody największych spółek w branży budowlanej. To o 11,3 procent więcej niż rok wcześniej. Tak wynika z raportu "Polskie spółki budowlane 2019 – najważniejsi gracze, kluczowe czynniki wzrostu i perspektywy rozwoju branży", przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Jak wskazano, brak wykwalifikowanych pracowników i rosnące koszty działalności to wciąż największe wyzwania dla sektora.

Trzy sprawy posłanki Pawłowicz, trzy razy ten sam sędzia

Trzykrotnie do spraw, w których stroną była lub jest posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz, został przydzielony ten sam sędzia - Krzysztof Świderski. Dwukrotnie w sprawach z udziałem posłanki pozwanym był Jerzy Owsiak, a w trzecim przypadku pozwał ją poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Pawłowicz, jako członkini Krajowej Rady Sądownictwa, opiniowała we wrześniu awans sędziego Świderskiego do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Biskupi powołali fundację, która ma pomagać ofiarom wykorzystywania seksualnego

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował o powołaniu przez biskupów Fundacji Świętego Józefa, która ma służyć pomocą i wsparciem osobom wykorzystanym seksualnie w dzieciństwie lub w młodości we wspólnocie Kościoła. Fundacja będzie finansowana przez wszystkie diecezje, proporcjonalnie do liczby duchownych. Biskupi mają nadzieję, że rozpocznie ona działalność z początkiem przyszłego roku.

Francuska kandydatka jak Wojciechowski. Bez zgody po pierwszym przesłuchaniu

Dodatkowe odpowiedzi francuskiej kandydatki na komisarza UE Sylvie Goulard nie przekonały przedstawicieli frakcji politycznych. Zdecydowali oni w środę w Brukseli, że musi ona jeszcze raz stawić się na wysłuchanie przed komisjami europarlamentu – podały źródła w Parlamencie Europejskim. Wcześniej przed komisją rolnictwa dwukrotnie stawiał się Janusz Wojciechowski, polski kandydat na unijnego komisarza do spraw rolnictwa.

Wracali z urodzin. 10-latka nie żyje, młody kierowca ma usłyszeć zarzut

Nawet osiem lat więzienia może grozić 19-latkowi, który w sobotę - według śledczych - spowodował śmiertelny wypadek. Zginęła w nim 10-letnia dziewczynka, a 11-latka została ciężko ranna. Okazało się, że młody kierowca odwoził dziewczynki z imprezy urodzinowej do domu. Sam 19-latek nadal nie odzyskał przytomności. Kiedy tylko jego stan się polepszy, prokuratura ma ogłosić mu zarzut.

Pekin "popiera kluczowe interesy Pakistanu"

Podczas spotkania z pakistańskim premierem Imranem Khanem przywódca Chin Xi Jinping oświadczył, że przygląda się sytuacji w Kaszmirze i zadeklarował poparcie dla kluczowych interesów Pakistanu.

Niemcy chcą być "neutralne klimatycznie". Rząd przyjął projekty ustaw

Osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, zwiększenie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych czy podniesienie cen biletów samolotowych - takie działania zakłada przyjęty przez niemiecki rząd tak zwany pakiet klimatyczny. Projekt zobowiązuje wszystkie ministerstwa do działań mających pomóc w ochronie środowiska.