Najnowsze

Najnowsze

Mur Berliński miałby 46 lat

W Niemczech odnaleziono dokument nakazujący strażnikom granicznym strzelanie do wszystkich próbujących sforsować granicę NRD - niezależnie od ich płci, czy wieku. 13 lipca to rocznica wzniesienia Muru Berlińskiego i podziału miasta na część wschodnią i zachodnią.

Bez zwolnienia nie ma pieniędzy

Pacjenci, którym protestujący medycy nie wypisali zwolnienia na druku L-4, nie dostają zasiłku chorobowego. Niespodziewanie znaleźli się bez środków do życia. Najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku - informuje "Rzeczpospolita".

Jak zarobic na końcu koalicji

Nawet 200 tys. zł odpraw chcieli załatwić kolegom z Samoobrony dyrektor generalny PFRON Marcin Domagała i prezes funduszu Ryszard Wijas. Dziś decyzję w sprawie odpraw i odszkodowań ma podjąć zarząd funduszu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kwestia domysłów

Jeśli dwie osoby przedstawiają przeciwstawne wersje tej samej rozmowy, a nie ma ani świadków, ani dowodów pozwalających odróżnić prawdę od fałszu, to jesteśmy skazani na domysły. Tak dzieje się w wypadku oskarżeń, jakimi Andrzej Lepper obciążył Zbigniewa Ziobrę, które ten w całości odrzucił - pisze w "Rzeczpospolitej" Bronisław Wildstein.

Strach w oczach lokalnych działaczy PiS

Boją się klęski w jesiennych wyborach. Stołeczni posłowie PiS już przesyłają sobie dramatyczne maile: "Ratunku! Co dalej z nami będzie?" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kaczmarek: Szykanują mnie

"Proszę przyjąć za pewnik, że służby nagrywają naszą rozmowę. Mój telefon z pewnością jest na podsłuchu. Stosuje się wobec mnie wszelkie szykany. To nie byłoby jednak straszne, gdyby jedynie mnie dotyczyło. Ale tak samo są traktowani moi współpracownicy i, co najgorsze, rodzina" - odpowiada na pytanie "Dziennika", czy czuje się zagrożony, Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA.

Praca czeka na człowieka

Na Mazowszu brakuje robotników drogowych, sprzątaczek, telemarketerów. W powiatowych urzędach pracy czekają na nich oferty. Ale chętnych nie ma - pisze "Życie Warszawy".

Nie ma dowodów na wersję Leppera

"Dziennik" przeanalizował znane fakty na temat akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Z analizy wynika, że jest mało prawdopodobne, żeby Zbigniew Ziobro był zdrajcą, który ostrzegł Andrzeja Leppera. Po ich rozmowie z 14 czerwca operacja CBA rozwijała się bez przeszkód aż do feralnego 6 lipca.

Zarobić na świeżym powietrzu

Co najmniej 4,5 mln zł zamierza w tym roku zarobić Kołobrzeg na tzw. morskim powietrzu. Turyści wypoczywający nad morzem chcąc nie chcąc muszą wliczyć do swoich wydatków opłatę uzdrowiskową, w innych nadmorskich kurortach zwaną także klimatyczną lub miejscową. To lato może być jednak mniej dochodowe dla gmin, bo w lipcu nie dopisała pogoda - informuje "Kurier Szczeciński".

Niedozwolone opłaty stosowane przez banki

"Gazeta Prawna" informuje, że do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło kilkadziesiąt skarg konsumentów kwestionujących pobieranie przez banki opłat za obsługę nieterminowej spłaty zadłużenia z karty kredytowej.

Sondaże, sondaże

Według sondażu dla "Rzeczpospolitej" Polacy znowu chcieliby koalicji PO-PiS i Kazimierza Marcinkiewicza na czele rządu.

Bochenek nadziei

"Mamy stały kontakt z Caritas i wieloma innymi placówkami, którym oddajemy nadwyżki pieczywa" – mówi Felicja Popiel, główna księgowa Spółdzielni Piekarskiej i Ciastkarskiej w Krakowie. Niestety, wciąż jednak w bardzo wielu sklepach i piekarniach chleb, który nie został sprzedany jest niszczony - pisze "Dziennik Polski".

"Dziennik": POPiS-owy plan na wybory

O tym, że będą wcześniejsze wybory, politycy mówią już od kilku dni. Ale dopiero w sobotę kategoryczny głos w tej sprawie zabrał Jarosław Kaczyński. Wszystko wskazuje na to, że premier jest już zdeterminowany, by do nich doprowadzić. Jeżeli nie uda się przegłosować wniosku o skrócenie kadencji Sejmu, Jarosław Kaczyński sam poda się do dymisji - dowiedział się "Dziennik". To wspólna strategia wyborcza PiS i PO.

Kaczmarek: Boję się

"Chcecie zobaczyć zniszczonego człowieka? Stoi przed wami" - tak powitał dziennikarzy "Newsweeka" Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA.

Lekarze - od strajku do sądu

Czy lekarz powinien dostać pensję za miesiąc, w którym strajkował? Coraz więcej szefów szpitali twierdzi, że nie. Medycy idą walczyć o pieniądze do sądu - pisze "Metro".

Coraz mniej zaufania do leków

W tym roku w Małopolsce było już 300 zgłoszeń niepożądanych działań leków. To tyle, co w 2006 roku w całym kraju. Regionalny ośrodek monitorowania niepożądanych działań leków Zakładu Farmakologii Klinicznej CM UJ w Krakowie przyjął tylko w minionym tygodniu dziewięć raportów o niekoniecznie prawidłowym działaniu leków – dowiedziała się „Gazeta Krakowska”.

Uwaga na "Hydraulika"

W Mielcu i Kolbuszowej grasuje złodziej, który pod pretekstem sprawdzenia szczelności zlewu czy kaloryferów okrada swoich “klientów”. Policja apeluje o niewpuszczanie do domów obcych osób i o sprawdzanie ich tożsamości - informują "Super Nowości".

Wakacje dla wytrwałych

Niewidomi potykali się o wiadra i rozstawione drabiny, a niepełnosprawni mający problemy z chodzeniem dostali pokój na drugim piętrze bez windy – to nie skecz Monty Pythona. W takich warunkach „wypoczywali” na turnusie rehabilitacyjnym w Sarbinowie kuracjusze z całej Polski - pisze "Dziennik Łódzki".

Tatrzańskie schroniska przestaną truć

Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów i na Hali Gąsienicowej zatruwają środowisko naturalne Tatr. W obydwu bowiem nie ma doprowadzonego stałego prądu, który umożliwiłby przejście na ekologiczny system ogrzewania i uruchomienie biologicznych oczyszczalni ścieków - pisze "Gazeta Krakowska".

Punkty karne ochronią autokary?

Punkty karne pomogą chronić pasażerów - czytamy w Życiu Warszawy. Zaostrzenie przepisów ma przerwać nagminne przekraczanie dozwolonego czasu pracy przez kierowców.

Wrzesień może być bez mundurków?

Termin składania wniosków o dofinansowanie mundurków został przedłużony do 6 września. Władze oświatowe mówią, że nie będą rygorystycznie wymagać jednolitych strojów od początku roku szkolnego.

Jak to z koalicją było

O tym, że koalicja PiS - Samoobrona - LPR istnieje politycy opozycji mówili już w dniu zaprzysiężenia rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Formalnego kształtu nabrała ona trochę później, a dziś w nieco mniej formalny sposób istnieć przestaje.

Kenia: 20 ofiar lawiny błotnej

Co najmniej 20 osób zostało pogrzebanych pod lawiną błota, która spadła na wioskę w zachodniej Kenii. Dotąd wydobyto tylko jedno ciało.

Nie widać końca protestów lekarzy

Lekarski protest nie ustaje. Pojawiają się jednak coraz to nowe cele akcji. Teraz w wielu placówkach medycy dopominają się o wypłaty za poprzedni miesiąc. Tak będzie w poniedziałek np. w Zabrzu, w tamtejszym Szpitalu Klinicznym.

Hinduski Mela(nż)

60 tysięcy osób świętowało w Londynie 60. rocznicę niepodległości Indii. Na festiwalu bawili się nie tylko liczni hinduscy emigranci, ale i rodowici Brytyjczycy.

300 tysięcy euro za konia

4-letnia gniada klacz Pieta ze stada w Janowie Podlaskim została sprzedana za 300 tysięcy euro. Licytacja koni arabskich przyniosła w tym roku prawie 2,5 mln euro.

Ziobro: Lepper kłamie

Niedziela, 12 sierpnia, 21:00 Po konfrontacji z Andrzejem Lepperem Zbigniew Ziobro nie zmienia zdania: szef Samoobrony kłamie i dziś minister sprawiedliwości przedstawi na to ostateczny dowód. Dowód, który Leppera pogrąży. O jaki dowód chodzi minister nie chciał jednak powiedzieć.

"Niepodważalny dowód pogrąży Andrzeja Leppera"

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiada w rozmowie z TVN24, że koronny dowód, jaki "dzięki opatrzności" znalazł się w jego rękach, pogrąży Andrzeja Leppera nie tylko moralnie, ale także karnie. Ma zostać przekazany prokuratorom w poniedziałek.