Najnowsze

Najnowsze

Nasza-klasa oblega bary

Wśród użytkowników największego polskiego portalu społecznościowego - Nasza-klasa - zapanowała nowa moda. Z internetu przenoszą się do świata realnego - do barów i restauracji.

Większa odpowiedzialność dyrektorów szkół?

Jaka jest nowa koncepcja Ministerstwa Edukacji na poprawę bezpieczeństwa w szkołach? Zwiększyć odpowiedzialność dyrektorów placówek za bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli na zajęciach.

Nasza-klasa opróżni każdy barek

Sześciomilionowa społeczność Naszej-klasy wychodzi z internetu. Kolejne roczniki zajmują restauracje, by hucznie powspominać. I zmienić kulturę czasu wolnego - pisze "Dziennik".

Religa następcą dr. Mirosława G.?

Szpital MSWiA w Warszawie szykuje konkurs na ordynatora oddziału kardiochirurgii. Ma do niego stanąć - jak się nieoficjalnie mówi w środowisku medycznym - dr Grzegorz Religa, syn byłego ministra zdrowia, informuje "Życie Warszawy".

Lewica walczy o in vitro

LiD rozpoczyna wielką społeczną akcję poparcia dla idei refundacji sztucznego zapłodnienia z budżetu państwa: będzie zbierać podpisy pod projektem ustawy i prowadzić kampanię informacyjną. "To nasza sztandarowa inicjatywa. W tym półroczu chcemy ją doprowadzić do końca", powiedział "Dziennikowi" szef SLD Wojciech Olejniczak.

Chicago zasypane śniegiem

Biały puch całkowicie przykrył amerykański stan Illinois. Gwałtowne burze śnieżne, którym towarzyszy silny wiatr, sparaliżowały największe miasto regionu - Chicago. Zamknięto szkoły, sparaliżowane jest międzynarodowe lotnisko O'Hare.

Święczkowski: Nie dostawałem politycznych zleceń

- Podsłuchy były używane jedynie w uzasadnionych przypadkach, zawsze za zgodą sądu - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" były szef ABW Bogdan Święczkowski. Stwierdził także, że w służbach trwa "łapanka" na ludzi, którzy chcieliby atakować opozycję.

Ćwiąkalski pokaż PIT-a

Zbigniew Ćwiąkalski nie chce ujawnić, ile zarobił w zeszłym roku, zarzuca ministrowi sprawiedliwości "Super Express".

Napiętnowani w sieci za złotówkę długu

Wystarczy niespłacona złotówka, by imię i nazwisko dłużnika pojawiło się na stronie internetowej, którą komornicy wykorzystują do handlu wierzytelnościami. Kupić je może każdy, jest z czego wybierać. Na listę trafiły tysiące Polaków, pisze "Życie Warszawy".

Bubel prorządowy

Platforma Obywatelska zmierza do tego, by upartyjnienie mediów publicznych dokonane przez PiS zastąpić podporządkowaniem ich rządowi, pisze "Trybuna".

„Lejdis”, czyli „Estrogen”

Cztery atrakcyjne „Lejdis”, kilku nieodpowiedzialnych dżentelmenów i duet reżysersko-scenopisarski, etatowo już rozśmieszający Polaków w temacie relacji damsko męskich – to przepis na pre-walentynkową komedię romantyczną. I choć danie momentami mocno przesolone i ciągnie się niczym spaghetti (136 minut!), na tle polskich komedii romantycznych błyszczy. O co jednak nietrudno.

Gorączka w Rio!

Gorący latynoski temperament plus burząca krew w żyłach samba. Taką wybuchową mieszankę można zobaczyć jedynie w Rio. Karnawałowa parada to niewątpliwie największa taka impreza na świecie. W tym roku bierze w niej udział ponad 700 tysięcy tancerzy i gapiów.

30 pięter w trzy i pół minuty

Wybrała schody, bo równy teren to dla niej nuda. 16-letnia Daria Gwiazdowska z Torunia jest mistrzynią Polski Juniorów w bieganiu po schodach. 30 pięter przebiega w trzy i pół minuty. Jak na razie jednak ta dyscyplina sławy w Polsce nie zapewnia.

Sikorski: porozumienie w sprawie tarczy "co do zasad"

Polska uzyskała od USA pierwsze obietnice w sprawie modernizacji polskich sił zbrojnych w zamian za budowę tarczy - dał do zrozumienia Radosław Sikorski po spotkaniu w piątek z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice. Żadne z nich jednak nie chciało odpowiedzieć wprost, czy Amerykanie zgodzą się na wzmocnienie polskiej obrony powietrznej na przykład przez dostarczenie Polsce rakiet Patriot

"Polska": OPZZ: Dyktat pracodawców? Nigdy

Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" domaga się nowelizacji kodeksu pracy. Opracowała "Czarną listę barier", czyli katalog najważniejszych przeszkód utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej oraz listę rewolucyjnych zmian. W większości niekorzystnych dla pracowników, pisze "Polska".

Kryterium... towarzyskie

Platforma Obywatelska spłaca wyborcze długi, pisze "Nasz Dziennik". I podaje przykład: minister Elżbieta Bieńkowska przyznała dofinansowanie spółce "Miasteczko Multimedialne" w parku technologicznym w Nowym Sączu. Prezesem firmy jest związany z PO Krzysztof Pawłowski.

"Polska": Czas zapłacić za święta

Nadszedł czas spłacania kredytów zaciągniętych przed Bożym Narodzeniem na świąteczne wydatki. I u drzwi tysięcy klientów, którzy zapożyczali się w bankach albo kupowali na raty, stanęli windykatorzy. Okazuje się, że wielu z nas nie stać nawet na spłatę pierwszej, styczniowej raty, alarmuje "Polska".

Płatek poznaje świat

Mała niedźwiedzica z norymberskiego zoo jest coraz ciekawsza świata. Teraz, gdy dopiero co nauczyła się raczkować, sprawdza co jest po drugiej stronie lustra.....

Platforma traci, PiS zyskuje

Miodowy miesiąc nowego rządu dobiega końca. W najnowszym sondażu przeprowadzonym na zlecenie "Rzeczpospolitej" poparcie dla partii Donalda Tuska spadło do poziomu z dnia wyborów. Zyskało za to Prawo i Sprawiedliwość.

PO w dół, PiS w górę, lewica poza Sejmem

Miodowe miesiące nowego rządu dobiegają końca, twierdzi "Rzeczpospolita" i na podstawie najnowszego sondażu przeprowadzonego dla niej przez GfK Polonia pisze, że wyśrubowane notowania PO powoli odchodzą w przeszłość.

Gazeta Krakowska: Nielegalny alkohol płynie do Polski

Tylko w ostatnich trzech tygodniach funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wykryli i zarekwirowali ponad 8 tys. litrów alkoholu przemycanego do Polski przede wszystkim ze Słowacji i Czech, gdzie jest on cały czas tańszy niż u nas, pisze "Gazeta Krakowska".

BOR-owik przedszkolanką

Prezydencka rodzina nie ma lekkiego życia. Ale jeszcze ciężej mają oficerowie Biura Ochrony Rządu. Jeden z nich nie tylko odprowadza do przedszkola najstarszą wnuczkę prezydenta, 4-letnią Ewą, ale także spędza z nią w przedszkolu cały dzień - donosi "Fakt".

Czego boją się dyrektorzy szkół

Ministerstwo edukacji ma zamiar obarczyć dyrektorów szkół zwiększoną odpowiedzialnością za zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom na zajęciach. Pomysł budzi kontrowersje, tym bardziej, że szkoły to naprawdę niebezpieczne miejsca, pisze "Dziennik Polski".

Pitera: Rząd Kaczyńskiego kłamał

Piątek, 1 lutego 21:00- Nie wyobrażam sobie jak w wolnym państwie władza może stosować takie metody. Rząd w tej sprawie kłamał, bo wcześniej zapewniał, że to nieprawda - mówiła o zagłuszaniu pielęgniarek KPRM Julia Pitera z PO w "Magazynie 24 Godziny". - Jeżeli nawet było zagłuszanie, to wyjątkowo nieskuteczne - ripostował Joachim Brudziński z PiS.

Kaczyński w Wilnie

Prezydent Lech Kaczyński złożył w piątek wieczorem krótką wizytę roboczą w Wilnie. Rozmowy z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem dotyczyły m.in. kwestii współpracy energetycznej obu państw.

Pitera: Rząd Jarosława Kaczyńskiego kłamał

- Nie wyobrażam sobie jak w wolnym państwie władza może stosować takie metody. Rząd w tej sprawie kłamał, bo wcześniej zapewniał, że to nieprawda - mówiła o zagłuszaniu pielęgniarek KPRM Julia Pitera z PO w "Magazynie 24 Godziny". - Jeżeli nawet było zagłuszanie, to wyjątkowo nieskuteczne - ripostował Joachim Brudziński z PiS.

Sprawa zagłuszania pielęgniarek do prokuratury

Szef MSWiA chce, aby prokuratura sprawdziła legalność zagłuszania telefonów pielęgniarek okupujących w czerwcu kancelarię premiera. Donald Tusk o sprawie rozmawiał w piątek wieczorem z szefem MSWiA, sprawiedliwości, zdrowia i szefem BOR.

"Sprzęt do zagłuszania został specjalnie przywieziony"

Sprzętu zagłuszającego nie było wcześniej w budynku kancelarii - powiedział w "Magazynie 24 godziny" szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. - To był sprzęt specjalnie przywieziony - stwierdził. Dodał, ze wniosek do prokuratury ws. zagłuszania pielęgniarek został złożony dwa dni temu.

ONZ: palestyńskie dzieci ofiarami restrykcji

Uczą się głodne, w nieogrzewanych szkołach, nie mają zeszytów - tak sytuację dzieci ze Strefy Gazy ocenia Agencja ONZ ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim. Matthias Burchard, rzecznik UNRWA w Genewie, stwierdził, że następstwa izraelskiej blokady pogarsza fala mrozów, ulewy i silne wichry. To, wraz z przerwami w dostawach prądu, jeszcze bardziej pogarsza sytuację półtora miliona mieszkańców Strefy.