Najnowsze

Najnowsze

Co USA dadzą nam za tarczę?

Amerykanie chcieliby w ciągu kilku miesięcy zawrzeć porozumienie dotyczące modernizacji polskiej armii. Wczoraj przekazali pierwszy dokument w tej sprawie. Jednak, jak pisze "Rzeczpospolita", ma on bardzo ogólny charakter.

Nasza-klasa zakazana w łódzkim ratuszu

Coraz więcej firm i urzędów blokuje w internecie witryny odciągające pracowników od zajęć. Gdy prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki zobaczył, że jego podwładni przesiadują na Naszej-klasie i prowadzą pogawędki przez Skype'a i na Gadu-Gadu, odciął im dostęp do strony i zabronił używanie komunikatorów - informuje "Dziennik Łódzki".

Nie będzie nauki Holokaustu a la Sarkozy

Trzy tygodnie temu prezydent Francji Nicolas Sarkozy wystąpił z kontrowersyjnym projektem uczczenia ofiar Holokaustu: każdy kończący szkołę podstawową Francuz miałby się nauczyć na pamięć historii życia jednego dziecka-ofiary Holokaustu. Dziś prezydent wycofał się z tego pomysłu.

Pitera: Podatek Belki to skandal

Opozycja zarzuca rządowi, że, brew przedwyborczym zapowiedziom, nie znosi podatku od zysków kapitałowych. - Ten podatek jest skandaliczny i na pewno zostanie zniesiony - zastrzegała w TVN24 Julia Pitera. - Ale dlaczego nie teraz ? - pyta zgodnie opozycja.

Policyjny samolot rozbił się w Chile

W katastrofie policyjnej Cessny 210, która rozbiła się w środę na przedmieściach stolicy Chile, Santiago zginęło sześć osób, które leciał samolotem i pięć na ziemi - poinformowały chilijskie władze.

Stenogramy z Nangar Khel

Środa, 27 lutego 21:00Ujawnione przez dziennik "Polska" zapisy rozmów żołnierzy, biorących udział w akcji w afgańskiej wiosce Nangar Khel, rzucają nowe światło na całą sprawę. Tak zgodnie uznali goście "Magazynu 24 Godziny". Z informacji dziennika wynika, że żołnierze przerwali ostrzał, gdy tylko dowiedzieli się, że w wiosce doszło do tragicznej pomyłki.

Ćwiąkalski po słowie z Kamińskim

Ponad półtorej godziny trwało spotkanie szefa CBA Mariusz Kamiński z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ćwiąkalskim i wiceprokuratorami generalnymi Markiem Staszakiem oraz Jerzym Szymańskim. Szef resortu sprawiedliwości był zadowolony z jego przebiegu. Czy to koniec tarć na linii CBA rząd?

Czechy mogą poczekać na Polskę

Przebywający z wizytą w USA premier Czech Mirek Topolanek wyraził w środę przekonanie, że Polska, podobnie jak Czechy, sfinalizuje wkrótce porozumienie z USA na temat lokalizacji tarczy antyrakietowej na swoim terytorium. Dodał, że choć Czechy są w negocjacjach "trochę przed Polską", to umowę mogą podpisać jednocześnie.

"Bez zamachu na media publiczne"

- Rządowy projekt ustawy medialnej upolityczni telewizję publiczną - mówią zgodnie przedstawiciele opozycji. Grzegorz Schetyna odpowiada: - Żadnego skoku na media publiczne nie będzie, chcemy odmienić te złe praktyki. I jednocześnie dodaje: - Rozumiem jednak pewne zastrzeżenia PiS-u.

Bezrobocie w cieniu Oskara

Spod ich rąk wyszli bohaterowie "Piotrusia i Wilka" - Ewa Maliszewska i Anna Wojtanio zdobyły Oskara, ale nie mogą zdobyć pracy. Pozostaje im tylko duma z oskarowego filmu. Po wielkiej gali dostały setki telefonów, ale żadnego z ofertą pracy.

Gosiewski jest jak wulkan

- Przemysław Gosiewski jest świetnym szefem klubu i jest moim starym współpracownikiem i przyjacielem, jest człowiekiem, którego energia może być porównana tylko do wulkanu i to jeszcze takiego bardzo wielkiego - przekonywał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS nie chciał komentować sytuacji wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości.

Kolumbia: zakładnicy uwolnieni po ponad 6 latach

Marksistowscy partyzanci uwolnili w środę czterech byłych członków kolumbijskiego kongresu, porwanych ponad 6 lat temu i przetrzymywanych od tego czasu w dżungli. Uwolnienie było możliwe dzięki mediacji prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza.

USA i Czechy bliskie porozumienia ws. tarczy

Prezydent USA George W. Bush i premier Czech Mirek Topolanek ocenili po spotkaniu w środę, że porozumienie w sprawie umieszczenia w Czechach radarów amerykańskiej tarczy antyrakietowej jest bliskie.

Obserwatorzy: Kreml nie pozwolił na wolne wybory

- Choć wydaje się, że Kreml wygrałby nawet w wolnych, uczciwych wyborach, nie pozwolił na nie - powiedział Andreas Gross, szef obserwatorów z ramienia Rady Europy. Zapowiedział, że zaplanowane na 2 marce wybory prezydenckie ocenione zostaną bardzo surowo.

"Problem głodnych dzieci ponad podziałami"

- Raport UE ws. ubóstwa dzieci w Polsce jest przesadzony, przerysowany - mówili zgodnym głosem politycy LiD, PiS i PO. Według raportu Komisji Europejskiej 26 procent dzieci w naszym kraju żyje w ubóstwie.

Koszmar na kliknięcie

Kilka "kliknięć" na czacie zmieniło życie Jolanty z Opola w koszmar. Do domu 41-letniej kobiety wtargnął młody mężczyzna, groził śmiercią jej i jej dzieciom, a potem z nimi "zamieszkał". Gehenna trwała trzy dni. Zakończyła ją akcja antyterrorystów. Pani Jolanta ciągle jednak nie może dojść do siebie. Nadal się boi.

Polacy informują o trzęsieniu na Wyspach

Najsilniejsze od prawie 25 lat trzęsienie ziemi o nawiedziło w nocy Wyspy Brytyjskie. Ziemia zatrzęsła się z siłą około 5 stopni w skali Richtera. O wydarzeniu poinformowali nas, za pośrednictwem platformy "Kontakt", nasi internauci i na gorąco podzielili się swoimi wrażeniami.

"Nie będziemy ścigać się z CBA"

- Wyjaśniliśmy sobie niedomówienia. Ustaliliśmy, że nie będzie żadnych fajerwerków i wyprzedzania się w chwaleniu sukcesami między obiema instytucjami - powiedział Zbigniew Ćwiąklaski po rozmowie z szefem CBA Mariuszem Kamińskim. Spotkanie trwało ponad półtorej godziny.

Nadawca trzech kul dla premiera nieznany

Trzy pociski i karteczka z napisem "Dla kota, dla twojej matki, dla Ciebie" - taką przesyłkę rok temu otrzymał ówczesny szef rządu Jarosław Kaczyński. Nadawcy tajemniczej paczki, która zelektryzowała Biuro Ochrony Rządu, do dziś nie udało się odnaleźć. Prokuratura postanowiła więc sprawę umorzyć.

Jest śledztwo ws. zagłuszania pielęgniarek

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zagłuszania pielęgniarek w kancelarii premiera. - Postanowienie o wszczęciu śledztwa obejmuje przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych lub ewentualne narażenie pielęgniarek na utratę życia lub zdrowia - potwierdziła w TVN24 Renata Mazur z prokuratury okręgowej.

"Trzeba przemyśleć przesunięcie wyborów"

Premier Donald Tusk uważa, że trzeba rozważyć przesunięcie terminu wyborów parlamentarnych 2011 roku, tak, aby kampania wyborcza nie zakłóciła polskiej prezydencji w UE. - Ale nie chodzi mi o to, aby przedłużyć o kilka lat kadencję rządu - dodał.

Terroryści skazani za spiskowanie

Od 5 do 14 lat spędzą za kratami islamscy radykaliści, którzy planowali wysadzić w powietrze budynek Sądu Najwyższego w Madrycie. Taki wyrok orzekł madrycki sąd.

"Pół godziny się myłam, żeby zmyć ten brud"

- Kiedy mnie położono na stół, podniesiono spódnicę do góry i podwinięto nogi, ja mogłam tylko prosić, żeby tego nie robił – opowiada reporterowi "Uwagi" jedna z pracownic olsztyńskiego Ratusza, które dziś oskarżają prezydenta Małkowskiego o zmuszanie do kontaktów intymnych. Ten odpiera zarzuty: - Jestem normalnym człowiekiem. Te zarzuty to horror, ale się nie poddam.

Fiasko "Białego szczytu"?

- "Biały szczyt" nie przynosi żadnych efektów, dlatego oczekujemy na spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem - powiedział przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel.

Rosja poprze sankcje przeciw Iranowi

Ambasador Rosji przy ONZ powiedział, że Rosja poprze nowe sankcje Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Iranowi, jeśli Teheran nie skończy ze wzbogacaniem uranu.

USA do Turcji: skończcie akcje w Iraku

Sekretarz obrony USA Robert Gates powiedział, że tureckie operacje prowadzone przeciwko kurdyjskim bojownikom w północnym Iraku muszą skończyć się tak szybko, jak to tylko możliwe. Zwrócił też Turcji uwagę na konieczność podjęcia kroków niemilitarnych.

17 lat później

„….Kuwejt jest wyzwolony, armia iracka została pokonana…” – oświadczył dokładnie 17 lat temu, 27 lutego 1991 r. prezydent George Bush senior, zapowiadając jednocześnie, że wojska anty-saddamowskiej koalicji zaprzestaną działań zbrojnych przeciwko Irakowi. To był szczytowy moment potęgi amerykańskiej po zwycięstwie w zimnej wojnie z ZSSR i błyskawicznym sukcesie w wojnie z Saddamem.  Oszałamiające pasmo sukcesów pozwoliło ojcu obecnego gospodarza Białego Domu ogłosić początek „Nowego Porządku Światowego”. Trwał on mniej więcej 10 lat, do 11 września 2001 r., do uderzenia terrorystów na Nowy Jork i Waszyngton. „Nowy Porządek Światowy” rozsypał się niemal doszczętnie, od tej pory trwa „stary nieporządek globalny”.

Polsko-czeskie patrole w akcji

Na opolskim odcinku granicy polsko-czeskiej pojawiły się pierwsze polsko–czeskie patrole policji. Po stronie czeskiej policjanci będą patrolować tereny Bruntala, Jesenika oraz Opavy, zaś w Polsce – powiaty głubczycki, nyski i prudnicki.

Kani może grozić do 8 lat więzienia

Marek Dochnal zawiadomił prokuraturę o płatnej protekcji, którą miała popełnić dziennikarka "Wprost" Dorota Kania. - Obiecując pomoc powoływała się na Zbigniewa Ziobrę - twierdzi lobbysta.