Najnowsze

Najnowsze

Zmarł najstarszy człowiek świata

Miał 117 lat i do końca swych dni cieszył się doskonałym zdrowiem, ale w końcu nazwisko zobowiązuje - na Ukrainie zmarł najstarszy człowiek świata, Hryhorij Nestor.

Była betanka: byłam molestowana

- Poszłam do ojca Romana. Posadził mnie na wersalce. Zaczął mnie dotykać po udach, po twarzy, całować. Czułam się strasznie - opowiada Superwizjerowi TVN jedna z byłych betanek z klasztoru w Kazimierzu Dolnym. Według reporterów, prokuratura zlekceważyła zeznania byłej betanki.

USA: północ kraju zakopana w śniegu

Burze śnieżne, silny wiatr, samochody zsuwające się z pokrytych lodem dróg - zima zdecydowanie nie rozpieszcza mieszkańców północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. A będzie jeszcze gorzej.

Lider Al-Kaidy: wygrywamy w Iraku

- Relacje z Iraku wskazują na wzrastającą siłę mudżahedinów i pogarszającą się sytuację Amerykanów - stwierdził w nagranym na wideo oświadczeniu jeden z przywódców Al-Kaidy, Ajman al-Zawahiri. Jego zdaniem, "decyzja Brytyjczyków o ucieczce z Basry jest tego wystarczającym dowodem".

Rydzyk: Bóg świadkiem, że mam czyste sumienie

Nie będę odnosił się do niczego, bo i po co - mówił o. Tadeusz Rydzyk w kazaniu w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chicago. W transmitowanej przez Radio Maryja homilii ksiądz komentował sprawę wydzierżawienia działki nad Wisłą przez Zgromadzenie Redemptorystów i mimo wcześniejszej zapowiedzi potem jednak zapewniał, że "ma czyste sumienie".

Geremek: prezydenta nie wolno stawiać pod ścianą

- Prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, ale realizuje tę funkcję za pomocą szefa MON. Powinien zgodzić się na wycofanie polskich wojsk z Iraku – stwierdził Bronisław Geremek w Magazynie "24 godziny". – Rząd powinien uzgadniać takie decyzje z głową państwa – nie zgodził się eurodeputowany Marcin Libicki (PiS).

Szwecja: Polacy wykorzystywani w pracy

70 godzin pracy w tygodniu, brak wynagrodzenia za nadgodziny, zamykanie dostępu do toalet i wody oraz upokarzające traktowanie - tak, według szwedzkiego radia, miały wyglądać warunki pracy Polaków w jednej z największych firm ogrodniczych w tym kraju.

Krauze załatwiał z Lepperem stanowiska?

Szykuje się przełom w śledztwie dotyczącym afery gruntowej - pisze "Wprost". Prokuratura ma dowód, że Konrad Kornatowski wraz z współpracownikiem Ryszarda Krauzego byli w ministerstwie rolnictwa w dniu, w którym - według CBA - Andrzej Lepper miał dostać łapówkę za odrolnienie działki.

"Ustawimy prokuratorów i sprawę się umorzy"

- Ustawimy prokuratorów i sprawę się umorzy - miała powiedzieć była wiceminister sprawiedliwości Beata Kempa do szefa szpitala MSWiA w Warszawie i przełożonego doktora Mirosława G., Marka Durlika. Rozmowę nagrało CBA - pisze "Newsweek".

Dziennikarki nie wpuszczono do Rosji

Mołdawska dziennikarka rosyjskiego tygodnika "The New Times" Natalia Morar nie została wpuszczona do Rosji. Według jej współpracowników ma o związek z jej krytycznymi publikacjami na temat "czarnej kasy Kremla", czyli finansów administracji Putina.

Spice Girls powróciły

Powrót najsłynniejszych śpiewających Brytyjek. Wprawdzie trasa koncertowa dziewczyn rozpoczęła się na początku miesiąca w Vancouver, jednak dopiero w sobotę dały koncert w Londynie. Wystąpiły tam po raz pierwszy od 9 lat.

PiS: nie trzeba obietnic premiera, pomoc już jest

- PiS zajmie się sprawą odszkodowań dla ofiar komunizmu - zapowiada Przemysław Gosiewski. Prawo i Sprawiedliwość zarzuca też premierowi medialne wykorzystywanie rocznicy Grudnia '70 i nieznajomość przepisów. - Premier mówił zupełnie o czym innym, trzeba słuchać uważniej - odpierał zarzuty Sławomir Nowak (PO).

Kilkuset więźniów uciekło podczas obiadu

299 z 377 osadzonych uciekło z więzienia w Dantewada w Indiach. Do masowej ucieczki doszło, gdy więźniowie usłyszeli, że podany zostanie obiad. Strażnicy próbowali ich powstrzymać strzelając, jednak sami zostali ranni. Nie wiadomo w jaki sposób.

Kirgistan wybrał

W Kirgistanie zakończyły się wybory parlamentarne. Niemal pewnym zwycięzcą jest partyjny blok prezydenta Bakijewa (Ak Żoł), jednak opozycja oskarża Centralną Komisję o dokonywanie fałszerstw na jej rzecz. Wybory obserwowała OBWE.

"To, czy prezydent złamie konstytucję, zależy od uzasadnienia"

- Nieuwzględnienie wniosku Rady Ministrów przez prezydenta wymagałoby szczegółowego uzasadnienia - wyjaśniał w TVN24 konstytucjonalista, dr Ryszard Piotrowski. Jak dodał, ani konstytucja, ani ustawa nie wskazują konkretnej podstawy prawnej dla działania prezydenta w sprawie wniosku dotyczącego zakończenia misji w Iraku.

Premier: ojciec Rydzyk może czuć się bezpiecznie

Radio Maryja i ojciec Tadeusz Rydzyk są bezpieczni w Polsce, w której rządzi PO - powiedział w programie "Kawa na ławę" premier Donald Tusk. Ale podkreślił jednocześnie, że jeśli jakiś urzędnik złamie prawo "faworyzując" Radio Maryja, "poniesie za to odpowiedzialność".

Bitwa policji ze złodziejami

Cztery godziny trwał szturm 300 policjantów i 70 żołnierzy na złodziejską kryjówkę na przedmieściach Ciudad de Guatemala. Zginęło sześciu podejrzanych. Wśród ofiar jest też policjant i strażnik sklepu, na który wcześniej napadli bandyci.

Więźniowie PRL: osądzić odpowiedzialnych za stan wojenny

Powołania trybunału do osądzenia odpowiedzialnych za stan wojenny domagają się więźniowie polityczni z tamtego okresu. Przed trybunałem powinni ich zdaniem stanąć także odpowiedzialni za inne zbrodnie z czasów PRL. Apel wygłosili podczas obchodów 26. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek.

Tusk stawia na Lecha Wałęsę

- Lech Wałęsa ma szansę odegrać istotną rolę w Komitecie Mędrców - uważa premier Donald Tusk. Jak uzasadnił, zagranicą, inaczej niż w kraju, były prezydent "cieszy się autentycznym autorytetem i to nie tylko jako żywa pamiątka dawnych lat, ale też jest traktowany jako człowiek bardzo mądry".

Kamiński: Prezydent chce pozostania Polaków w Iraku

Prezydent Lech Kaczyński jest przeciwny wycofaniu polskich wojsk z Iraku w terminie proponowanym przez rząd - stwierdza prezydencki minister Michał Kamiński. - Nie sądzę, by prezydent podpisał wniosek w sprawie zakończenia misji w Iraku - zapowiedział.

Augustów odblokowany

Mieszkańcy Augustowa zakończyli blokadę krajowej ósemki. Augustowianie wyszli na ulicę w proteście przeciwko małej aktywności rządu na rzecz budowy obwodnicy miasta przez dolinę Rospudy.

Turcy zbombardowali Irak

Duża liczba tureckich samolotów zaatakowała bazy Partii Pracujących Kurdystanu w północnym Iraku - oświadczył rząd Turcji. Miejscowe władze donoszą jednak, że bomby spadły na wioski, a co najmniej jedna kobieta została zabita, a setki osób musiały uciekać z domów.

Wielkopolska: trwa obława na bandytów

Kilkaset tysięcy złotych padło łupem bandytów, którzy sterroryzowali na stacji benzynowej w miejscowości Mieścisko (Wielkopolska) ochroniarzy i porwali samochód z utargiem. Trwa obława, na wielkopolskich drogach policja ustawiła blokady.

Pokaz siły przed islamskim świętem

Władze Arabii Saudyjskiej chcą pokazać, że gotowe są zapewnić bezpieczeństwo dla ponad dwóch milionów pielgrzymów, które przybędą na obchody święta Hadż. Dlatego kilka dni przed jego rozpoczęciem zorganizowały wielką paradę wojskową.

Za kratami kolejni producenci pedofilskiej pornografii

Hiszpańska policja poinformowała o zatrzymaniu 63 osób w ramach wspólnej operacji przeciw pedofilom prowadzonej w czterech krajach. Akcja wymierzona była w środowisko produkujące i handlujące filmami pedofilskimi.

Premier Tusk stawia prezydenta pod ścianą

- Jeśli prezydent nie podpisze wniosku w sprawie zakończenia misji w Iraku w terminie proponowanym przez rząd, to powinniśmy wycofać nasze wojska 31 grudnia, a to jest niemożliwe ze względów technicznych - tłumaczył Donald Tusk. Premier zgodził się jednocześnie, że składając ten wniosek "stawia Lecha Kaczyńskiego pod ścianą".

Basra oddana Irakijczykom

Wielka Brytania przekazała irackim siłom kontrolę nad południową prowincją Iraku - Basra. Brytyjscy żołnierze sprawowali nad nią władzę od 2003, teraz zajmą się jedynie szkoleniem i wspieraniem irackich sił bezpieczeństwa.

Prezenty są w porzo

Święty Mikołaj nie ma ostatnio dobrej prasy. Nie da się ukryć -  to pewnie dlatego, że taki święty do końca nie jest. Przyjmuje intratne propozycje udziału w reklamach, naciąga ludzi na wydatki, patronuje czekoladowemu obżarstwu. Mówiąc krótko: przywalić Mikołajowi dziś jest bardzo trendy. To ja pozwolę sobie zwrócić uwagę, że w tym całym świątecznym zgiełku są spore plusy.

"Wałęsa to znakomity kandydat na Mędrca Europy"

- Lech Wałęsa ma duże szanse, to by była znakomita kandydatura do Komitetu Mędrców i na pewno będzie przyjęta z wielką uwagą - uważa Jacek Saryusz-Wolski, szef komisji dyplomacji PE. Jak dodaje, były prezydent jest osobą powszechnie znaną, słuchaną i respektowaną w Unii Europejskiej.

Raz Dwa Trzy zaczaruje Warszawę Młynarskim

Poniedziałkowy wieczór wszyscy miłośnicy poezji śpiewanej, a Wojciecha Młynarskiego i grupy Raz Dwa Trzy w szczególności powinni już mieć zarezerwowany. W warszawskiej Sali Kongresowej obędą się dwa koncerty tej grupy z piosenkami, które znalazły się na ich ostatniej płycie "Młynarski".