Najnowsze

Najnowsze

"Na pielgrzymkę do Smoleńska nie pojadę"

Jarosław Kaczyński powiedział, że z całą pewnością nie pojedzie na pielgrzymkę do Smoleńska organizowaną przez część rodzin ofiar katastrofy, a w której swój udział zapowiada Pierwsza Dama - Anna Komorowska. Dodał też, że na Krakowskim Przedmieściu powinien stanąć pomnik "i to okazały", który upamiętniałby ofiary katastrofy. - Ale przy tej władzy z pewnością nie doczekamy się tego - podkreślił.

Siedzieli 30 lat, uwolniła ich genetyka

Dwaj Amerykanie ze stanu Missisipi 30 lat siedzieli w więzieniu za okrutny gwałt i zabójstwo, ale wolność dała im współczesna nauka. Badania materiału genetycznego dowiodły, że nie są oni winni zbrodni. W czwartek zwolniono ich z więzienia.

Kaczyński podtrzymuje swoje zeznania. "Będzie konfrontacja"

- W żadnej rozmowie z prezesem PiS nie powiedziałem, że wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest nieprzygotowana ze strony MSZ-u. Prokuratorom zeznam to samo - mówi w rozmowie z tvn24.pl płk Jerzy Smoszna, były lekarz prezydenta. Według Jarosława Kaczyńskiego lekarz o "nieprzygotowanej wizycie" miał usłyszeć kilka dni przed katastrofą od samego dyrektora Protokołu Dyplomatycznego MSZ Mariusza Kazany, a po tragedii podzielić się tą wiedzą z prezesem PiS. Kaczyński podtrzymuje swoje zeznania.

"Pamiętamy, Katyń, Sybir pomścimy, Czerwone Psy!"

- 17 IX PAMIĘTAMY, PSY, KATYŃ, SYBIR POMŚCIMY, CZERWONE PSY - takie napisy pojawiły się w czwartek rano płaskorzeźbie na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Gdańsku. Prawdopodobnie namalowano je w nocy lub w środę wieczorem.

START idzie do przodu

Komisja spraw zagranicznych amerykańskiego Senatu opowiedziała się w czwartek za przyjęciem nowego układu START z Rosją o redukcji strategicznej broni nuklearnej.

Milicja oskarżona o drożyznę ziemniaków

Milicja drogowa nękająca przewoźników wysokimi mandatami jest odpowiedzialna za wysokie ceny ziemniaków na Ukrainie - stwierdził w czwartek szef klubu parlamentarnego rządzącej Partii Regionów Ukrainy, Ołeksandr Jefremow.

Niemcy uziemili Eurofightery

Luftwafffe uziemiło w czwartek 55 swoich Eurofighterów w związku z przekazanym przez Brytyjczyków ostrzeżeniem o możliwych, niebezpiecznych dla pilota usterkach.

Czerwoni Khmerzy znów przed sądem

Czterech byłych przywódców Czerwonych Khmerów zostało oskarżonych przez międzynarodowy trybunał działający pod egidą ONZ o zbrodnie w Kambodży. Za ich rządów z powodu czystek, głodu, chorób i wycieńczenia zginęło ok. 2 milionów ludzi, prawie jedna czwarta ludności kraju.

Kosmiczne taksówki ruszą za 5 lat

"Kosmiczne taksówki" mają rozpocząć kursy w 2015 roku. Wszystko dzięki umowie podpisanej przez koncern Boeing z firmą Space Adventures Ltd., która wysłała już w kosmos kilku milionerów.

Na mocnych lekach kazali mu ratować ludzi

Czwartek, 16 września Lekarz z Lublina, który wozi pacjentów karetką w prywatnej firmie jest chory na padaczkę. Z tego powodu musi brać silne leki osłabiające jego zdolność do funkcjonowania. Mimo to pracodawca wystawia go na dyżury, co zagraża zdrowiu i życiu pacjentów. Stan lekarza widać na nagraniach wideo, które dostaliśmy na Kontakt 24.

Na mocnych lekach kazali mu ratować ludzi

Lekarz z Lublina, który wozi pacjentów karetką w prywatnej firmie jest chory na padaczkę. Z tego powodu musi brać silne leki osłabiające jego zdolność do funkcjonowania. Mimo to pracodawca wystawia go na dyżury, co zagraża zdrowiu i życiu pacjentów. Stan lekarza widać na nagraniach wideo, które dostaliśmy na Kontakt 24.

Szefowie kopalń podejrzani o korupcję

- Prezes Katowickiego Holdingu Węglowego, prezes Kompani Węglowej oraz dziewięć innych osób usłyszało w czwartek zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w górnictwie prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Katowicach. Osoby te miały faworyzować kooperantów za pieniądze.

Prezydent: Przedłużanie tego groziłoby stratami

- Przedłużanie dotychczasowego stanu rzeczy groziłoby daleko idącymi stratami dla autorytetu państwa i Kościoła - tak prezydent Bronisław Komorowski skomentował przeniesienia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Jest to pierwsza wypowiedź głowy państwa w tej sprawie.

Tusk: Steinbach sama się dyskwalifkuje

Erika Steinbach, przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV), ostro krytykuje pełnomocnika polskiego premiera ds. dialogu międzynarodowego Władysława Bartoszewskiego. - Bartoszewski ma zły charakter. Mówię to bez żadnego "ale" - oświadczyła kontrowersyjna niemiecka polityk. Wypowiedź Niemki skomentował Donald Tusk: - Te słowa tylko potwierdzają, że Erika Steinbach sama się dyskwalifikuje - mówił po południu w Brukseli premier.

Fotograf chce zniszczenia książki Zyzaka

Zniszczenia całego nakładu książki Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie, domaga się od wydawcy autor zamieszczonej w niej zdjęć Józef Drogoń. Zdaniem fotografa, zdjęcia zostały użyte w książce bezprawnie, ponieważ on udzielił zgody tylko na wykorzystanie ich w pracy magisterskiej.

Rosja "chce powagi" ws. Zakajewa

Siergiej Ławrow kolejny raz zabiera głos w sprawie wizyty Ahmeda Zakajewa na Światowym Kongresie Czeczeńskim, który odbywa się w Pułtusku. W czwartek rosyjski szef MSZ oświadczył: Rosja wychodzi z założenia, że Polska poważnie potraktowała jej apel w sprawie zatrzymania Czeczena.

"Będą mandaty za stawianie czegokolwiek pod pałacem"

- Jeśli kolejne krzyże, zdjęcia i inne rzeczy, tak jak do tej pory, będą się dalej pojawiały, to, tak jak w innych państwach, takim osobom będzie zwracana uwaga, a jeśli uwaga nie będzie wysłuchana, to normalnie dostaną mandat, tak jak w każdym innym przypadku, w każdym innym miejscu - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że "jak ktoś ma ochotę modlić się pod krzyżem, to może to robić 100 metrów dalej na Placu Piłsudskiego".

Niemcy nie wiedzą o pracy przymusowej

Tylko co piąty Niemiec wie, że w latach 1939-45 pracę przymusową na rzecz III Rzeszy świadczyło ponad 13 mln ludzi - głoszą opublikowane w czwartek wyniki sondażu.

"Krzyż nie miał nic wspólnego z szanowaniem zmarłych"

- Nie róbmy z krzyża przetargu dla osiągania celu, który nie ma nic wspólnego z chrześcijańskim uszanowaniem zmarłych - powiedział w czwartek w Poznaniu prymas Polski abp Józef Kowalczyk komentując przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. - Mamy szanować modlących się tam, czy mamy szanować zmarłych? - pytał.

51 proc. Polaków chce pomnika w centrum stolicy

51 proc. ankietowanych jest zdania, że "katastrofa smoleńska i jej ofiary powinny mieć pomnik w centrum Warszawy" - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez OBOP. W tym samym badaniu zapytano Polaków co sądzą na temat decyzji pochówku pary prezydenckiej w krypcie na Wawelu. 63 proc. pytanych odpowiedziało, że była ona niesłuszna.

Pęcherzyk powietrza uziemił premiera

Premier Włoch Silvio Berlusconi musiał przymusowo lądować na lotnisku Linate w Mediolanie z powodu pęcherzyka powietrza w kokpicie jego samolotu - podały media. Szef rządu leciał Airbusem A319 na unijny szczyt do Brukseli.

Jezuici zapłacą ofiarom pedofili

Zakon jezuitów w Niemczech wystąpi z propozycją odszkodowania dla ofiar molestowania seksualnego - zapowiedział prowincjał zakonu Stefan Kiechle w wywiadzie dla czwartkowego wydania dziennika "Sueddeutsche Zeitung".

Dwie godziny przed szlabanem

Przez dwie godziny kierowcy w Kostrzynie koło Poznania stali przed szlabanem kolejowym. Niektórym zabrakło cierpliwości i pokonali torowisko mimo wciąż opuszczonych barierek. Polskie Linie Kolejowe przepraszają. Informację i film otrzymaliśmy od @t-maca.

Pierwsi skazani za handel organami w Chinach

Na wyroki od dwóch do ośmiu lat więzienia zostało skazanych siedmiu handlarzy ludzkich organów w Chinach. - To pierwsze wyroki pozbawienia wolności za to przestępstwo w tym kraju - poinformował w czwartek dziennik "South China Morning Post.

Będą kolejne dokumenty ws. katastrofy smoleńskiej

MAK w Moskwie we wtorek przekaże stronie polskiej kolejną porcję dokumentów ws. katastrofy smoleńskiej - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Najprawdopodobniej będą to dwa dokumenty: instrukcja techniczna i instrukcja użytkowania w powietrzu.

3... 2... 1! Jedziemy!

Rzeszowski Urząd Miasta wypowiedział wojnę ulicznym korkom. By rozładować ruch samochodowy, przy sygnalizatorach świetlnych na skrzyżowaniach, pojawiły się elektroniczne sekundniki. - Nie jest to rewolucyjny pomysł. W krajach europejskich stosowany jest od dawna - powiedział rzecznik Urzędu Miasta, Maciej Chłodnicki.

Starzyński z Orderem Orła Białego

Najstarszym i najwyższym odznaczeniem państwowym prezydent Polski uhonorował prezydenta Warszawy, który bohatersko kierował obroną stolicy we wrześniu 1939 roku. - To wielki przywilej prezydenta, że może wręczać odznaczenia jako formę pamięci i podziękowania w imieniu całego narodu - mówił Bronisław Komorowski.

Syn zabił 15 osób, ojciec przed sądem

Przed sądem w Stuttgarcie rozpoczął się w czwartek proces Joerga Kretschmera. Jego syn, Tim, w marcu 2009 roku wtargnął do szkoły w Winnenden i zabił 15 osób. Chłopiec, który popełnił samobójstwo podczas próby ucieczki, strzelał z pistoletu swojego ojca.

Pracownicy atomowego giganta uprowadzeni

Pięciu obywateli Francji porwano, w tym dwóch pracowników firmy nuklearnej Areva, w czwartek w północnym Nigrze - poinformował rzecznik Arevy w stolicy Nigru, Niamey.