Najnowsze

Najnowsze

Narciarka nadal w śpiączce. Stan krytyczny

Narciarka porwana w niedzielę przez lawinę śnieżną w Tatrach nadal jest w stanie krytycznym - poinformował w poniedziałek wicedyrektor zakopiańskiego szpitala im. Chałubińskiego dr Marian Papież. Lekarze utrzymują 52-latkę w stanie śpiączki farmakologicznej.

Jeśli patrzeć w niebo, to tylko teraz

Druga połowa lutego to dobry czas dla miłośników astronomii i romantyków lubiących patrzeć w niebo. Do końca miesiąca będą oni mieli dobre warunki do podziwiania planet dostrzegalnych na niebie gołym okiem, czyli tych od Merkurego do Urana. Choć w najbliższym tygodniu na niebie pojawi się trochę chmur, będzie można liczyć na rozpogodzenia, które umożliwią obserwacje.

Tworzą pierwszego hamburgera "z próbówki"

Holenderscy naukowcy, wykorzystując komórki macierzyste do tworzenia tkanki mięśniowej, chcą uzyskać pierwszego na świecie kotleta stworzonego całkowicie w laboratorium. Celem badań naukowców jest opracowanie bardziej skutecznych sposobów produkcji mięsa niż tradycyjna hodowla zwierząt.

Jeden kandydat, bomby i strzały. Wybory w Jemenie

W przeddzień wyborów prezydenckich, które mają przełamać impas polityczny w Jemenie, atmosfera daleka jest od przełomu i bardziej przypomina ostatnie krwawe miesiące. W lokalu wyborczym w Adenie, na południu Jemenu, wybuchła bomba, a zamaskowani napastnicy ostrzelali patrol wojskowy, zabijając jedną osobę.

Tona tytoniu w chlewie i kurniku

Blisko tona nielegalnego tytoniu o wartości ponad pół miliona złotych trafiła do policyjnego magazynu, po tym jak funkcjonariusze znaleźli prawdziwy "spichlerz" w jednej z miejscowości w okolicach Żarów (woj. lubuskie). Towar składowali dwaj bracia, a trzeci zamieszany w całą sprawę mężczyzna zajmował się prawdopodobnie jego sprzedażą.

Proces Kiszczaka od wtorku. Bo obrońca o nim zapomniał

Dopiero we wtorek ruszy piąty już proces byłego szefa MSW, 86-letniego generała Czesława Kiszczaka, który jest oskarżony o przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników z kopalni "Wujek" w grudniu 1981 r. Kiszczak pojawił się co prawda w poniedziałek w warszawskim Sądzie Okręgowym, ale zabrakło w nim jego obrońcy. Temu podobno pomylił się dzień wyznaczony na pierwszą rozprawę. W tej sytuacji Kiszczak nie zgodził się na rozpoczęcie procesu. Postępowanie sądowe wobec generała toczy się już 18 lat.

Flagowa wpadka Coca-Coli

Ledwo co zawisły, a już muszą zniknąć. Mowa nowych billboardach Coca-Coli, z których można się dowiedzieć, że ukraińska flaga ma... żółto-niebieskie barwy. Wpadkę koncernu zauważył nasz internauta, który przysłał nam w niedzielę zrobione w Szczecinie zdjęcia.

Iran "ma problemy ze sprzedażą ropy"

Iran zaczyna odczuwać skutki unijnych sankcji i nie może znaleźć kupców na ropę naftową, swój główny towar eksportowy - pisze brytyjski dziennik "Financial Times", powołując się na anonimowe źródło z branży paliwowej.

W paleniu marihuany młodzi Czesi przodują

Czeskie dzieci w wieku do 16 lat palą najwięcej marihuany w całej Unii Europejskiej - poinformowały media w Pradze, powołując się na badania na temat narkomanii i alkoholizmu w europejskich szkołach.

Za uratowanie życia gratulacje z całej Polski

- Ciężko jest się przełamać, tym bardziej jeżeli chodzi o członków własnej rodziny. Ludzie myślą, że mogą zaszkodzić, ale nic nie robienie jest większą szkodą - powiedział w TVN24 Krzysztof Zahorowski ze straży pożarnej w Białymstoku, który w piątek przez telefon ratował życie 4-letniemu Michałowi, instruując matkę jak ma przeprowadzić reanimację. - Trzeba coś robić i działać, bo ważne są pierwsze chwile, pierwsze minuty - podkreślił. Do białostockiej straży dzwonią ludzie z gratulacjami i podziękowaniami.

Nowe becikowe do kosza?

Rządowy projekt wypłaty becikowego musi przejść poważne zmiany, inaczej zostanie uznany za sprzeczny z konstytucją - przekonuje "Dziennik Gazeta Prawna". Rządowe Centrum Legislacji nie zostawiło suchej nitki na pomyśle ekipy Donalda Tuska, który chce je przydzielać w oparciu o dochody całej rodziny, a nie średnią przypadającą na każdego jej członka.

Irańczycy zacumowali w Syrii

Dwa irańskie okręty wojenne, wysłane z propagandową misją do Syrii, zacumowały w Tartusie - podała irańska telewizja państwowa Press TV.

Inspektorzy chcą zajrzeć w irański atom

Przerwane przed rokiem rozmowy w sprawie kontrowersyjnego programu jądrowego tego kraju mają, choć niewielką, szansę na wznowienie. Do Teheranu przybyła Delegacja inspektorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Chce na Marsz Żywych. Ma problemy

16-letnia Janelle Pancho, urodzona w Izraelu córka filipińskich imigrantów zarobkowych, chciałaby wziąć udział w licealnym wyjeździe na Marsz Żywych do Polski. Nie wie jednak, czy służby graniczne pozwolą jej wrócić do Izraela. Zakaz byłby precedensem.

Rosja "nie może kusić nikogo swoją słabością"

"Rosja nie może polegać tylko na dyplomatycznych i ekonomicznych metodach usuwania sprzeczności i rozwiązywania konfliktów", pisze Władimir Putin w poświęconym obronności Rosji artykule opublikowanym w rządowej "Rosijskiej Gaziecie".

Miller: Zmusiłbym Pawlaka do opuszczenia koalicji

Zmusiłbym go do wycofania się z tych słów albo do opuszczenia koalicji - tak wypowiedź wicepremiera Waldemara Pawlaka skomentował w programie "Jeden na Jeden" szef SLD Leszek Miller. Chodzi o słowa szefa ludowców, który mówiąc, że nie wierzy w bezpieczeństwo wypłacalności emerytur przez ZUS, "zasiał wątpliwość w umysłach Polaków". - A to jest bardzo poważna sprawa - uznał polityk lewicy.

Szkocja niepodległa? Tak mówi matematyka

Według specjalistów z dziedziny ekonometrii niepodległość Szkocji, a także kraju Basków, jest prawdopodobna. Wskazuje na nią model matematyczny, który zastosowali badacze, by ocenić, gdzie w Europie najbardziej realne jest pojawienie się nowych państw.

Gołoledź na ulicach. "Czuję, że będzie dużo złamań"

Nocny przymrozek po ciepłej niedzieli sprawił, że poruszanie się po chodnikach i drogach wieczorem i rano wymagało sporo wprawy i ostrożności. Jezdnie i chodniki niemal w całym kraju pokryła gołoledź. Kierowcy muszą bardzo uważać, żeby dojechać do celu bez kolizji. Piesi próbują bronić się przed upadkami, ale nie zawsze kończy się tylko na "piruecie". - Czuję że dziś będzie dużo złamań - przewiduje mieszkanka Łodzi.

Będzie powódź, strażak nie zarobi

Pensja zależna od pogody w kraju? Na to wygląda. Senat odrzucił właśnie poprawkę opozycji do ustawy budżetowej na 2012 roku, która zakładała obligatoryjną podwyżkę w wysokości 300 zł dla strażaków, Służby Więziennej i Biura Ochrony Rządu. Pieniądze trafią w ręce tych służb tylko wtedy, gdy nie zostaną wykorzystane środki np. na walkę z powodzią - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Fajerwerki, pióra i muzyka. Sambodrom ruszył do tańca

Wśród fajerwerków i ogłuszających perkusji na sambodromie w Rio de Janeiro szkoła samby "Renascer" rozpoczęła w niedzielę wieczorem (czasu lokalnego) paradę 13 najsłynniejszych szkół samby - najważniejsze wydarzenie karnawału.

"Amerykańskie drony obserwują Syrię"

- Znaczna liczba amerykańskich bezzałogowych samolotów lata nad Syrią - twierdzą źródła telewizji NBC. Maszyny mają obserwować przebieg wydarzeń w kraju ogarniętym coraz bardziej brutalnym konfliktem wewnętrznym. Materiały pozyskane przez roboty mają posłużyć do nagłośnienia zbrodni reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

Ostre strzelanie przy zapalnej granicy. Phenian groził odwetem

Wojsko Korei Południowej przeprowadziło manewry z użyciem ostrej amunicji w pobliżu spornej granicy morskiej z Koreą Północną. Phenian nie zareagował, mimo że wcześniej ostrzegł przed odwetem w razie naruszenia terenu, do którego zgłasza roszczenia.

Pług staranował wóz strażacki i radiowóz

W sobotę wieczorem na jednej z ulic w Gdyni kierowca pługa staranował pojazd straży pożarnej i policyjny radiowóz. Jedna osoba została ranna. Do wypadku doszło, gdy służby zabezpieczały miejsce innego wypadku, który wydarzył się godzinę wcześniej.

Samorząd zarobi kosztem upośledzonych dzieci?

Piękny poniemiecki zamek ukryty w zachodniopomorskich lasach. W nim ośrodek dla upośledzonych dzieci, które nazywają go swoim "drugim domem". Budynek został przez lata wyremontowany i dostosowany do wymagań dzieci. Jednak po 40 latach istnienia ośrodka, może nadejść jego kres. Lokalne władze chcą przenieść dzieci do lokalu zastępczego, a wartościową nieruchomość sprzedać.

"Najdroższa motorówka" RP skończy na złomowisku?

Kosztował już 400 milionów złotych, jest budowany od ponad dekady i może utrzymać się na wodzie, ale nadal jest, jak to określił szef MON, "najdroższą motorówką świata". To korweta Gawron - miała być pierwszym okrętem z serii, która odmieniła by polską Marynarkę Wojenną. Jednak pomimo zainwestowania znacznych środków, polskie wojsko jest coraz bliższe porzucenia budowy okrętu. W najnowszym wykazie ważnych inwestycji brak jest wzmianki o Gawronie.

Rosja "krajem cudów", ale i tak wygra Putin

- Rosja jest krajem cudów, tutaj może się zdarzyć absolutnie wszystko - mówi Michaił Prochorow, milioner, który w marcu będzie ubiegał się o prezydenturę. W nadchodzących wyborach trudno jednak spodziewać się ekscytującego pojedynku. Pomimo coraz odważniejszych protestów przeciw swojej osobie, niemal na pewno w pierwszej turze wygra Władymir Putin.

Władze odbiły zbuntowane więzienie

44 więźniów zginęło podczas buntu w meksykańskim zakładzie karnym w Apodaca. Siły bezpieczeństwa potrzebowały kilku godzin, aby opanować sytuację w dwóch blokach. Pod zakładem karnym zgromadziły się rodziny osadzonych, którzy domagali się informacji i wszczęli rozruchy.

"Jestem za ACTA, bo chroni moją pracę, ale..."

- Jestem za i przeciw ACTA - mówi Katie Melua. Słynna piosenkarka w wywiadzie dla TVN24 tłumaczy, że z jednej strony kontrowersyjna umowa zabezpiecza jej interesy, ale z drugiej strony nie chce odbierać mniej zamożnym dostępu do kultury.