Najnowsze

Najnowsze

Prezydenci uwięzieni przez zimę

Fala mrozu na Bałkanach spowodowała śmierć w ostatnich dniach 10 osób. W sobotę Bośnia była sparaliżowana trwającymi nieustannie od 48 godzin opadami śniegu. W ośrodku pod Sarajewem utknęli prezydenci Chorwacji i Serbii. Odcięta od świata jest też północna część Czarnogóry, nie działają lotniska i kolej.

Wybuchł gaz. Poparzona rodzina

Około 100 osób ewakuowanych po wybuchu gazu, do którego doszło w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie), może wrócić do swoich mieszkań. Zadecydował tak inspektor nadzoru budowlanego. W wyniku wybuchu, ucierpiała trzyosobowa rodzina. Zdjęcie z okolic zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 Reporter 24 lukplo.

Harry Potter grał po pijaku

Daniel Radcliffe, który przez wiele lat wcielał się w rolę Harry'ego Pottera w filmowej sadze przyznał w wywiadzie, że zdarzało mu się grać, gdy był pijany i z tego powodu niektóre sceny wymknęły się spod kontroli - donosi brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

Sikorski: rezolucja ws. Syrii możliwa dziś

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski wyraził nadzieję, że jeszcze w sobotę dojdzie do porozumienia w sprawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, potępiającej reżim w Syrii. Jak powiedział dziennikarzom na Monachijskiej Konferencji o Bezpieczeństwie, jest "wyobrażalne", że tak się stanie.

Negocjator potrzebny na radzie miejskiej

Na nietypowy pomysł usprawnienia pracy radnych miejskich wpadł mer Calgary. Na niektóre posiedzenia rady przychodzi negocjator-psycholog. I nie chodzi tu o mediacje w sporach, ale o lepszy przebieg obrad - doniosły w minionym tygodniu kanadyjskie media.

"Szok. Jeśli nie chciała dziecka, mogła je oddać"

W ruinach budynku kolejowego, przy parku przy ul. Żeromskiego, gdzie odnaleziono ciało półrocznej Magdy, mieszkańcy Sosnowca zapalają znicze. Nie kryją oburzenia tym, co się stało. - Szok, po prostu szok. Jeśli nie chciała dziecka, mogła je oddać - powiedziała jedna z mieszkanek.

Wisła dzień po dniu

Najpierw śryż, potem lód - to skutki mrozu widoczne na Wiśle. Zobacz galerię zdjęć z całego tygodnia. Wisła zamarza. Biała pokrywa z dnia na dzień robi się coraz szczelniejsza. Ale są wyjątki.

Polska produkuje pamiątki na Londyn 2012

Jednym z krajów produkujących turystyczne pamiątki z okazji olimpiady w Londynie jest Polska. Ponad 90 proc. pamiątek dostępnych na portalu London 2012 wytwarzana jest poza Wielką Brytanią - donosi sobotni "Daily Mail".

USA zmieniają strategię

Nowa strategia obronna Stanów Zjednoczonych nie oznacza, że Ameryka odwraca się od Europy, lecz potwierdza znaczenie partnerstwa transatlantyckiego - zapewnili w sobotę w Monachium amerykański sekretarz obrony Leon Panneta i sekretarz stanu Hillary Clinton. Clinton podkreśliła też, że Europa i USA stoją ramię w ramię jeśli chodzi o ocenę sytuacji w Syrii.

Szef rosyjskiego wywiadu leci do Syrii

Szef rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Michaił Fradkow poleci we wtorek do Syrii, gdzie spotka się z prezydentem Baszarem el-Asadem - poinformował w sobotę szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Wcześniej Ławrow mówił, że obecny projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa w sprawie Syrii absolutnie nie odpowiada Rosji i jego przedstawienie w sobotę na Radzie Bezpieczeństwa wywoła skandal.

Boni o ACTA: Mała awaria okazała się wielką lekcją

- Mała awaria okazała się wielką w swoich skutkach, to wielka lekcja dla ludzi pracujących w administracji - powiedział minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, który bierze udział w odbywającej się w sobotę w Gdańsku debaty ws. ACTA. Minister dodał też, że ma poczcie winy w sprawie braku konsultacji w sprawie porozumienia ACTA.

250 mln dol. Oto najdroższe dzieło sztuki wszech czasów

Katarska rodzina królewska zapłaciła 158,4 mln funtów (ponad 250 mln dol.) za obraz Paula Cezanne'a "Gracze w karty". To najwyższa cena zapłacona kiedykolwiek za jakiekolwiek dzieło sztuki - informuje "Daily Telegraph". Poprzedni rekord należał do obrazu "No. 5, 1948 " Jacksona Pollocka, za który w 2006 roku zapłacono 140 mln dol. (ok. 156 mln dol. wg obecnego kursu).

Cichocki sprawdzi, jak działała policja ws. Magdy

Szef MSW Jacek Cichocki po zakończeniu postępowania ws. półrocznej Magdy, której ciało odnaleziono w Sosnowcu, zapozna się z podsumowaniem działań służb, w tym policji, zaangażowanych w tą sprawę - poinformowała rzeczniczka ministerstwa Małgorzata Woźniak.

Zima na Majorce. "Rzadki widok"

Kilkadziesiąt centymetrów białego puchu i temperatura sięgająca -20 st. C poniżej zera to obrazy dobrze znane Polakom. Kiedy jednak śnieg i mróz pojawiły się na Majorce, wprawiły w zdumienie mieszkańców hiszpańskiej wyspy. Jak przyznają Reporterzy 24, zima na Majorce to rzadki widok. Chwycili więc za aparaty, a zdjęcia przesłali do redakcji Kontaktu 24.

Domaga się komisji śledczej ws. śnieżycy

Największa od 27 lat burza śnieżna sparaliżowała Rzym. Burmistrz Gianni Alemanno apeluje do obywateli o odśnieżanie i chce powołania komisji śledczej, by wyjaśnić, dlaczego zawiodły prognozy meteorologiczne.

Śledztwo ws. Magdy nadal trwa

- Grupa operacyjno-śledcza nie została rozwiązania i nie będzie aż do końca, kiedy to śledztwo nie zostanie zakończone - oświadczył w rozmowie z TVN24 rzecznik śląskiej policji Andrzej Gąska. Powiedział, że funkcjonariusze będą prowadzić działania w porozumieniu z prokuraturą. W piątek późnym wieczorem policja w Sosnowcu odnalazła ciało dziewczynki. Miejsce ukrycia zwłok - w załomie ceglanego muru zrujnowanego budynku - wskazała sama matka Magdy. Ciało dziecka było przysypane było m.in. śniegiem, liśćmi i gruzem.

Matka może uniknąć kary?

- W mojej ocenie jeśli chodzi o nieumyślne spowodowanie śmierci, składanie fałszywych zeznań czy utrudnianie postępowania może się okazać, że nie będzie karalności - powiedział w TVN24 mecenas Piotr Schramm pytany o to, czy matka Magdy może nie usłyszeć zarzutów. Jego zdaniem wszystko zależy od kwalifikacji jaką przyjmie prokuratura.

Prezydent ma nadzieję na "intensyfikację dialogu z Rosją"

- Drogą do rewitalizacji wysiłku UE w sferze bezpieczeństwa powinno być podjęcie odkładanych prac nad nową strategią bezpieczeństwa Unii - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski podczas swojego przemówienia na 48. Monachijskiej Konferencji o Bezpieczeństwie. Prezydent dodał też, że dynamika resetu z Rosją "nie odpowiada naszym oczekiwaniom".

Z zimna zmarło w Polsce już 45 osób

- W ciągu ostatniej doby w wyniku wychłodzenia zmarło kolejnych osiem osób - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Bilans ofiar śmiertelnych mrozów nękających Polskę wzrósł tym samym do 45.

Opóźnienia na kolei. Przez mróz pękają szyny

Kolejny mroźny dzień daje się odczuć także na kolei. W sobotę rano podróżni przejeżdżający przez Warszawę muszą liczyć się z opóźnieniami z powodu pęknięcia dwóch szyn. Na odcinku Białystok-Warszawa (pomiędzy Czyżewem a Tłuszczem) doszło z kolei do dwóch awarii sieci trakcyjnej. O utrudnieniach na kolei poinformowali nas internauci za pośrednictwem Kontaktu 24.

Znaleźli kolejną "drugą Ziemię". Superziemię

Jest cztery i pół raza większa, ale panuje na niej podobna temperatura. Znajduje się całkiem blisko i być może nadaje się do zamieszkania. Mowa o nowo odkrytej planecie, która jest nadzieją na "drugą Ziemię". Kolejną w ostatnich miesiącach.

"Mieliśmy wrażenie, że coś jest nie tak z tą kobietą"

- Wiele osób i my też mieliśmy wrażenie, że coś jest nie tak z tą kobietą. Ale powtarzam, na wrażeniach nie buduje się materiału dowodowego - powiedział Mariusz Sokołowski na antenie TVN24 odnosząc się do okoliczności odnalezienia ciała półrocznej Magdy. Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji dodał, że policjanci prowadzący sprawę zaginięcia dziecka odbierali sygnały, że matka Magdy okłamuje śledczych, ale chcieli, by kobieta dojrzała do tego, by powiedzieć prawdę "na spokojnie". - Bez jakiś niepotrzebnych emocji, które towarzyszyły temu, co działo się wczoraj. Tu chodzi o dobry materiał dowodowy - podkreślił Sokołowski.

"Jakieś jedno słowo dziękuję przydałoby się"

- Uważam, że jakieś jedno słowo dziękuję ze strony komendanta wojewódzkiego, nie mówiąc o głównym, przydałoby się. Jednak przyczyniliśmy się do szybkiego rozwiązania tego problemu - powiedział w TVN24 Krzysztof Rutkowski. Odpowiadał też na pytanie, czy jego biuro detektywistyczne powinno przeprosić za błędne wskazanie miejsca znajdowania się zwłok. - W tym momencie ja nie mogę powiedzieć przepraszam, ponieważ gdy doszliśmy do miejsca, które wskazała Katarzyna W. zawiniątko odpowiadało idealnie - powiedział Rutkowski. I podkreślił: - My nie dotykaliśmy zawiniątka, bo obawialiśmy się, że może dojść do zatarcia śladów - stwierdził Rutkowski.

Taniec sposobem na siarczysty mróz

Sposobów na walkę z arktycznym mrozem jest wiele. W piątek wieczorem młodzi mieszkańcy Warszawy pokazali, że znakomitym na rozgrzanie może być taniec. Zgromadzeni w centrum stolicy, tuż przy stacji metra Centrum, tańczyli do dźwięków znanej piosenki. Relację z warszawskiej 'patelni' zamieścił Repoter24, PiotrTomczyk.

Zaginione dzieci. Sprawy wciąż czekające na wyjaśnienie

Przypadek półrocznej Magdy z Sosnowca to bardzo głośna, lecz niejedyna sprawa tego typu w Polsce w ostatnim czasie. W policyjnych kartotekach wciąż zalegają liczne, nadal nierozwikłane zagadki dzieci, które zaginęły nawet kilkanaście lat temu. Losów części z nich być może nigdy już nie poznamy. Raport o sprawach wciąż niewyjaśnionych, przygotowali reporterzy "Czarno na Białym".

"Zginęło ponad 200 osób". Brakuje krwi. Są snajperzy

Ponad 200 osób zginęło, a nawet 700 zostało rannych, w wyniku ostrzału miasta Hims w zachodniej Syrii przez siły wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi - poinformowały w nocy z piątku na sobotę źródła związane z syryjską opozycją i obrońcami praw człowieka.

Izrael zaatakuje na wiosnę?

Szef Pentagonu Leon Panetta nie zdementował w piątek informacji z czwartkowego "Washington Post", że niepokoi się, iż Izrael zaatakuje Iran jeszcze tej wiosny. Panetta dodał w bazie Ramstein w Niemczech, że rząd USA "nie wyklucza" użycia siły przeciw Teheranowi.