Najnowsze

Najnowsze

Wiatr silny jak tajfun. W Japonii skrócili dzień pracy

Nad Japonię nadciągnął silny wiatr. Uderzył we wschodnią prowincję Kanto, na największej wyspie kraju - Honsiu. Wieje tak mocno, że odwołano już ponad 200 lotów. Jak relacjonuje Reporter 24 tokijscy pracodawcy zwolnili swoich pracowników wcześniej do domów, by mogli wrócić przed załamaniem pogody.

10 mln dolarów nagrody za islamistę z Pakistanu

USA dają 10 mln dolarów nagrody za schwytanie Hafiza Saeeda, założyciela pakistańskiego ugrupowania islamistycznego Laskhar-e-Taiba (LeT), oskarżanego o ataki terrorystyczne z listopada 2008 r. w Bombaju, w których zginęło 166 osób. 2 mln dolarów władze USA wyznaczyły za wiceszefa LeT, Hafiza Abdula Rahmana Makkiego, który jest szwagrem Saeeda.

Nowy Jork naprawdę nie zasypia

Frank Sinatra śpiewał o Nowym Jorku, że to miasto, które nigdy nie śpi. Potwierdza to NASA swoimi zdjęciami satelitarnymi. Kiedy słońce zachodzi, światła Wielkiego Jabłka wyraźnie widoczne są z Kosmosu. Przez całą noc.

Japońskie okręty w Korei. Czekają na rakietę Kima

Japońskie okręty wojenne zawitały we wtorek do południowokoreańskiego portu Pyeongtaek. Nastąpiło to przed planowanym na połowę kwietnia wystrzeleniem północnokoreańskiej rakiety dalekiego zasięgu - donosi Reuters.

Nie mieli jak uciec. Spłonęło 17 osób

Do 17 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru w składzie materiałów budowlanych na bazarze na południu Moskwy, do którego doszło w poniedziałek wczesnym rankiem - podało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Początkowo informowano o 12 zabitych.

Jak zrobić czekoladę do picia, czyli co musi umieć 6-klasista

Napisanie instrukcji przygotowania czekolady do picia, interpretacja wiersza Leopolda Staffa i obliczenia, ile trwają reklamy podczas programu telewizyjnego - między innymi takie zadania mieli do rozwiązania na teście szóstoklasiści. Egzamin zakończył się po godzinie 10.

Szef IPN jedzie do Moskwy

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński 4 kwietnia spotka się w Moskwie z Michaiłem Fiedotowem, przewodniczącym prezydenckiej Rady ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka.

Miedwiediew nie ułaskawi więźniów politycznych

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew odrzucił opinię swoich doradców z zakresu praw człowieka, którzy przekonywali go, że ma prawo ułaskawić dowolnego więźnia, nie czekając aż ten poprosi szefa państwa o akt łaski.

Okręt i piechota morska w Syrii. Rosja wspiera sojuszników

Kolejny raz Rosja demonstruje wsparcie dla reżimu Asada i sprzeciw wobec ataku na Iran wysyłając w tamten region eskadrę wojenną. Do syryjskiego portu Tartus zawinął już okręt patrolowy "Smietliwyj" - informuje izraelski portal Debka. Wcześniej o wyruszeniu na Morze Śródziemne tej jednostki informowało rosyjskie ministerstwo obrony. Na pokładzie okrętu są żołnierze piechoty morskiej.

Palikot rozmontuje koalicję? "Wstępna zgoda trzech posłów"

Jest wstępna zgoda dwóch posłów PO i jednego z SLD na przejście (do Ruchu Palikota) w okresie poświątecznym - ogłosił Janusz Palikot. Zastrzegł, że nie podgrzewa atmosfery, ale koalicja PO-PSL musi czuć, że pali się jej grunt po nogami, bo tylko w ten sposób - jak się wyraził szef Ruchu Palikota - można ją zagonić do roboty. Rzecznik rządu Paweł Graś stwierdził, że jest sceptyczny, jeśli chodzi o zapowiadane transfery.

Chcieli uprowadzić żydowskiego sędziego

Radykalni islamscy ekstremiści, których zatrzymano w piątek we Francji, planowali uprowadzić m.in. żydowskiego sędziego - poinformowały we wtorek źródła bliskie śledztwu, cytowane przez agencję AFP.

Jerzy Buzek w szpitalu. "Ciężko pracował"

Jerzy Buzek trafił do szpitala - dowiedziała się TVN24. Informację potwierdziło biuro byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Wiadomo, że polityk przebywa w jednym z krakowskich szpitali, gdzie przechodzi "planowe badania". Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

"Pomnik ma łączyć, a nie dzielić"

- Projekt pomnika ma taką formułę, która ma łączyć, a nie dzielić - powiedział prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu ze zwycięskim zespołem w konkursie na projekt trwałego upamiętnienia ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Policja bez wiedzy o chuliganach. Bezpieczeństwo Euro zagrożone?

Policja nie ma aktualnej bazy danych osób z zakazem stadionowym, bo zbyt późno zajęła się jej tworzeniem. Nie dysponuje też rejestrem cudzoziemców objętych zakazem - pisze w najnowszym raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Według NIK, może zagrażać to bezpieczeństwu meczów na Euro 2012. - Nie mamy obowiązku tworzenia odrębnego rejestru cudzoziemców z zakazami - odpowiada rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

"To jest upokarzanie po śmierci"

- Rozcinano ciała naszych bliskich, po czym nawet nie wszystkie narządy były włożone do wewnątrz - mówiła w RMF FM Beata Gosiewska, wdowa po pośle Przemysławie Gosiewskim. Senator z PiS stwierdziła też, że osoby które odpowiedzialne były za przeprowadzanie sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej w Rosji, w tym Ewa Kopacz z PO, powinny ponieść konsekwencje.

"Czasami fala pojawia się znikąd". Ta miała 12 m

Przeżyli zderzenie jachtu z gigantyczną falą - teraz bezpiecznie dotarli do portu. Amerykańska Straż Przybrzeżna przetransportowała na brzeg dwoje rannych uczestników żeglarskiego wyścigu dookoła świata Clipper Round the World Race. Brytyjczycy od ponad doby czekali na pomoc medyczną na wzburzonym Pacyfiku.

96 pacjentów obezwładniło ochronę i uciekło

96 osób uciekło z rządowego zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień w północnym Wietnamie. Organizacje praw człowieka porównują wietnamskie ośrodki tego typu do współczesnych obozów pracy.

Brudna wojna o radioteleskop

10 tys. razy szybszy niż inne i do tego 50 razy wrażliwszy - taki ma być SKA (Square Kilometer Array), najnowocześniejszy radioteleskop, wart 2 miliardy euro. Dzięki niemu dowiemy się m.in. czy jesteśmy sami w Kosmosie. Budowa urządzenia ma ruszyć w 2016 roku, ale wciąż nie wiadomo gdzie. O inwestycję rywalizują Australia i RPA, a walka między nimi jest brudna.

"Lot trwał 40 sekund". MAK zaprasza ekspertów zachodnich

Lot trwał zaledwie 40 sekund, na niskim pułapie samolot przechylił się w jedną, potem w drugą stronę, wreszcie uderzył w ziemię. Silniki pracowały do końca. To pierwsze ustalenia MAK po katastrofie samolotu ATR 72, który w poniedziałek rozbił się koło Tiumenia na zachodniej Syberii. Eksperci MAK wciąż pracują nad odcyfrowaniem czarnych skrzynek W dochodzeniu mają pomóc eksperci zaproszeni z Francji, Kanady i Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele Federalnej Agencji Transportu Powietrznego i linii lotniczych UTair uważają, że przyczyną wypadku nie było ani oblodzenie samolotu, ani jakość paliwa, ani zmęczenie pilotów.

CBA w MSW. Kolejna kontrola

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Sprawdza przetargi związane z budową i wdrażaniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. To kolejna kontrola CBA w resorcie.

Rosjanie przekazali 6 tomów akt ws. katastrofy

Polska dostała od Rosjan kolejne sześć tomów akt śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Są wśród nich m.in. kopie protokołów identyfikacji zmarłych, protokołów z przesłuchań oraz kopie aktów przekazania szczątków stronie polskiej.

"Merkel powinna skrytykować Czechy"

Podczas wizyty w Pradze kanclerz Angela Merkel powinna otwarcie skrytykować czeskie władze za odmowę podpisania paktu fiskalnego oraz sceptyczną postawę wobec euro i dalszego pogłębienia UE - uważa niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Ochrona internautów? W maju zarys zmian

Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ma rozpocząć przygotowanie przepisów chroniących prawa użytkowników internetu. Pięć grup eksperckich zajmie się stworzeniem kompleksowych systemów kontroli wolności w sieci - informuje MAC.

14 lat w niewoli lewaków z FARC. Przekazani w środku dżungli

10 policjantów i żołnierzy zostało uwolnionych przez kolumbijską lewacką partyzantkę FARC. Niektórzy z nich spędzili w niewoli nawet 12-14 lat. Gest ze strony FARC ma być - w zamierzeniu partyzantów - krokiem ku zakończeniu trwającego blisko 50 lat konfliktu. Jednak rząd w Bogocie nadal odmawia rozpoczęcia dialogu, bo FARC przetrzymuje jeszcze nawet około stu zakładników.

Szturm na brytyjską ambasadę. Za Falklandy

Uliczna bitwa pod murami brytyjskiej ambasady w Buenos Aires w 30. rocznicę wybuchu wojny o Falklandy. Tłum argentyńskich radykałów obrzucił budynek kamieniami, kijami i koktajlami Mołotowa. Interweniowała policja, starcia trwały kilka godzin.

"Czysta formalność" czy "niepotrzebny stres"?

"Dziś mój pierwszy poważny sprawdzian. Trzymajcie kciuki" - napisał do Redakcji Kontaktu 24 @Jakub. Podobnie jak około 367 tysięcy szóstoklasistów w ponad 12 tys. szkołach podstawowych w całej Polsce, pisze sprawdzian. Jest on jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Od rana do redakcji Kontaktu 24 napływają komentarze od uczniów, a także ich rodziców i nauczycieli.