Najnowsze

Najnowsze

Kurier wypełniał paczki solą. I oddawał

Bardzo nietypowy sposób na oszukiwanie pracodawcy wymyślił pewien kurier z Warszawy. Mężczyzna przywoził do firmy kartony wypełnione solą i zwracał jako niedostarczone paczki. 38-latka zatrzymała stołeczna policja.

Wojsko akceptuje wynik wyborów

Yingluck Shinawatra, siostra wygnanego z kraju i oskarżonego o wielką korupcję premiera Thaksina Shinawatry, poprowadziła partię brata do wielkiego zwycięstwa w wyborach. Ich "Partia dla Tajów", zdobyła 265 miejsc w 500-osobowym parlamencie. Główny przeciwnik, wspierana przez wojsko i dwór królewski Partia Demokratyczna, ma tylko 160 miejsc.

Sikorski w Watykanie. Czy wspomni o o. Rydzyku?

Szef MSZ Radosław Sikorski rozpoczyna dziś dwudniową wizytę w Watykanie i we Włoszech. Ma ona związek z objęciem przez Polskę półrocznego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Nie wiadomo natomiast, czy minister poruszy przy tej okazji sprawę o. Tadeusza Rydzyka.

Zderzenie trzech aut. Ranne dzieci

Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, zostały ranne w wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem w centrum Kielc. Na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i alei Tysiąclecia zderzyły się trzy samochody osobowe. Aby wydostać rannych, strażacy musieli rozcinać karoserie samochodów. Zdjęcia w serwisie umieściła @leroa.

Zima w lipcu. "Zdarza się"

Zamiast słońca i upału turystów w Tatrach przywitał śnieg. Na Kasprowym Wierchu leży już kilkucentymetrowa warstwa białego puchu, a temperatura spadła tam do kilku stopni. - To się zdarza - przyznaje synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński. Wszystkim wybierającym się w góry radzimy zabrać ze sobą ciepłe ubranie.

Po łapance w Mińsku 200 zatrzymanych

Około 200 osób zostało zatrzymanych przez białoruską milicję w Mińsku podczas obchodów Dnia Niepodległości. Do nieoznakowanych samochodów wciągali ich - często bardzo brutalnie - ubrani po cywilnemu funkcjonariusze. - Niemcy tak nie robili w czasie wojny - mówili świadkowie. Łącznie kilkaset osób, które skrzyknęły się przez internet, próbowało zaprotestować przeciwko reżimowi Alaksandra Łukaszenki.

UE na pomoc głodującej Korei

Komunistyczny reżim Korei Północnej przyznał się do klęski głodu i zezwolił na udzielenie pomocy humanitarnej na zasadach określonych przez UE. Dziś komisarz ds. pomocy humanitarnej Kristalina Georgijewa ma ogłosić rozpoczęcie programu żywnościowego dla trzech koreańskich prowincji - informuje "Rzeczpospolita".

Żołnierze w Afganistanie nie dostaną pistoletów

MON miał w tym roku kupić nowe pistolety i mocniejsze silniki do śmigłowców bojowych Mi-24. Sprzęt miał trafić do żołnierzy w Afganistanie. Jednak resort skreślił te zakupy z tegorocznego planu - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Na zakupy MON planował wydać ok. 100 mln zł. Jak przyznaje rzecznik MON Janusz Sejmej, pieniądze te zostaną wydane na inne uzbrojenie, które pozostanie w kraju.

"Odcisk kupy" w walce z psimi odchodami

Program "Odcisk kupy", to wojna, jaką Amerykanie wydali właścicielom psów, którzy nie sprzątają po pupilach. Bronią ma być kod DNA. Zły pan będzie tropiony za pomocą próbek pobranych z psiej "niespodzianki". Próbka trafi do analizy. Jeśli będzie zgadzać się z kodem z bazy danych, właściciel zapłaci mandat.

Dziś Ziemia najdalej od Słońca

W poniedziałek o godzinie 17 dojdzie do tzw. aphelium orbity, czyli największego oddalenia Ziemi od Słońca. Od gwiazdy będzie nas dzieliła odległość 152,1 milionów kilometrów.

I po Open'erze...

W Gdyni zakończyła się dziesiąta edycja Open'era - największego w tej części Europy festiwalu muzycznego. Było głośno, wesoło i mokro.

Zamach odciął dostawy gazu do Izraela

Po raz trzeci w tym roku na Synaju wysadzono gazociąg, którym jest dostarczany gaz ziemny do Izraela i Jordanii. Władze nie mają wątpliwości, że to sabotaż. Według izraelskich ekspertów, za kolejnymi atakami stoją terroryści z palestyńskiego Hamasu lub Al-Kaidy.

Rok temu Komorowski wygrał wybory

4 lipca 2010 roku Bronisław Komorowski w II turze wyborów pokonał prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Funkcję sprawował już wcześniej, gdy jako marszałek Sejmu przejął obowiązki prezydenta po śmierci Lecha Kaczyńskiego. Jak oceniacie ten rok?

"Dzień Lady GaGi" na Tajwanie

Miasto Taichung na Tajwanie gorąco powitało amerykańską pop-divę. Władze podarowały jej klucz do bram miasta i oficjalnie ustanowiły "Dzień Lady GaGi". Wokalistka odwdzięczyła się pięcioma bisami!

Strzały w Hamie. Wojsko wraca

Jak podaje BBC, do syryjskiej Hamy powraca wojsko. W piątek odbyła się tam wielka demonstracja przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. W Damaszku z kolei debatowali syryjscy intelektualiści, którzy szukają wyjścia z wewnętrznego konfliktu.

Opozycja na ulicy. Nie chce konstytucji

Dwa dni po referendum, w którym większość Marokańczyków poparła nową konstytucję, w kilku miastach doszło do opozycyjnych demonstracji. Największa odbyła się w Rabacie, gdzie na ulice wyszło kilka tysięcy ludzi.

Syn Kaddafiego do Sarkozy'ego: Masz zero szans na zwycięstwo

- Zachodnie mocarstwa są w tej wojnie skazane na porażkę - powiedział syn Muammara Kaddafiego, Saif al-Islam, w rozmowie z telewizją TF1. Dodał, że jego ojciec nie zgodzi się na opuszczenia Libii, jeśli ta kwestia będzie przedmiotem negocjacji z rebeliantami. Nie obyło się bez gróźb skierowanych do prezydenta Francji.

Kaczyński w kinie o drożyźnie w Warszawie

Warszawa Europejską Stolicą Podwyżek – pod takim tytułem odbędzie się w poniedziałek spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Rozpocznie się wieczorem w żoliborskim Kinie Wisła. Wstęp wolny.

Petardy przeciw szybkiej kolei. 200 rannych

Nawet około 200 osób rannych, w tym aż 188 włoskich policjantów - to bilans starć niedaleko Turynu na północy Włoch. W ruch poszły kamienie, petardy i butelki, policja odpowiedziała gazem łzawiącym. Do bitwy doszło podczas gwałtownych protestów przeciwników szybkiej kolei TAV, która ma połączyć stolicę Piemontu z Lyonem.

Biskup toruński dziękuje Bogu za Radio Maryja

- Radio Maryja pomaga Kościołowi trwać w nauce apostołów i trwać we wspólnocie. Razem z błogosławionym Janem Pawłem II dziękujmy codzienne Bogu, że jest w Polsce takie radio - ogłosił ordynariusz toruński bp Andrzej Suski w Doylestown w Stanach Zjednoczonych.

"Jedynka" dla Kluzik w Rybniku

Pierwsze miejsce na wyborczej liście w Rybniku należeć będzie do Joanny Kluzik-Rostkowskiej - dowiedziała się TVN24. Decyzję w tej sprawie w niedzielę podjął zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej. Nie poinformowano jeszcze o szczegółowej konstrukcji list. Poza byłą szefową PJN, o pierwszą pozycję walczyła m.in. Joanna Mucha, która dotychczas zajmowała miejsce drugie.

Sting nie zaśpiewa. W obronie Kazachów

Sting odwołał planowany na poniedziałek koncert w Kazachstanie. Brytyjski piosenkarz podjął taką decyzję w reakcji na informacje Amnesty International o tym, jak rozprawiono się tam ze strajkującymi robotnikami naftowymi.

"Będziecie zaglądać ludziom pod kołdry"

- To kolejny świstek, który pozwala zaglądać ludziom pod kołdry – tak Włodzimierz Czarzasty podsumował obywatelski projekt ustawy zakazującej aborcji. - Pół miliona Polaków się o to upomina – kontrargumentował Marek Jurek.

Lwów uczcił zabitych Polaków

Kilka tysięcy osób wzięło we Lwowie udział w uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego miejscowych profesorów zabitych przez faszystów w 1941 roku. Ceremonia odbyła się w 70. rocznicę tragicznych wydarzeń. Pomnik upamiętniający to wydarzenie stoi także we Wrocławiu.