Najnowsze

Najnowsze

Zima w Tatrach, na Kasprowym śnieg

W Tatry wróciła zima. Śnieg spadł powyżej 1500m. n.p.m. Na Kasprowym Wierchu w sobotę rano leżało go 8 cm, a termometry na szczycie wskazywały pół stopnia mrozu.

Osiem polskich filmów w Karlowych Warach

W czeskich Karlowych Warach rozpoczął się 46. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. O nagrody walczy około 200 filmów, w tym osiem z Polski. Głównymi gośćmi tej jednej z największych imprez filmowych na świecie będą brytyjska aktorka Judi Dench oraz węgierski reżyser Istvan Szabo.

"Zakamuflowana oberiba, tomata i sznitloch" dla szefa PiS

Koszulki z rysunkami przedstawiającymi m.in. "zakamuflowane" warzywa przygotowali dla Jarosława Kaczyńskiego działacze Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ). I tak, ziemniak nazwany jest "zakamuflowaną oberibą" (kalarepą), ogórek "zakamuflowaną tomatą" (pomidorem), a marchewka "zakamuflowanym sznitlochem" (szczypiorkiem). Prezentów jednak wręczyć się nie udało. Szef PiS zapewniał podczas wizyty na Śląsku, że nie ma sprzeczności między polskością a śląskością.

7 lipca zacznie się lato

W te deszczowe dni mamy dla Was dobre wiadomości. Lato zbliża się wielkimi krokami. Już od 7 lipca możemy liczyć na prawdziwą wakacyjną pogodę. Temperatura podskoczy do 30, a nawet 35 stopni Celsjusza.

"Ktoś chce wygumkować Lewicę"

- Wejście do Unii i integracja z UE to jedna z najbardziej udanych kart naszej historii i nie można pomijać udziału Lewicy - mówił na konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski, skarżąc się na pomijanie roli SLD w procesie przystąpienia Polski do UE. Grzegorz Napieralski przestrzegał z kolei, by PO nie zmieniła prezydencji w promocję swojej partii.

Polska prezydencja "zaczyna się od kłótni"

Polska prezydencja w Unii Europejskiej "zaczyna się od kłótni" - pisze największy włoski dziennik "Corriere della Sera". Tak gazeta podsumowała podziały pośród państw unijnych na tle kryzysu w strefie euro i ewentualnej roli Polski w jego zażegnaniu.

Dwa równoległe światy na Litwie

Dwa równoległe i kompletnie niezależne od siebie światy - światy Polaków i rdzennych Litwinów mieszkających na Litwie. Można je było zobaczyć w reportażu TVN24 nt. sytuacji litewskiej polonii.

Cztery lata więzienia. Bo pisał o represjach Chin

Tybetański pisarz Tashi Rabten został skazany w południowo-zachodnich Chinach na cztery lata więzienia za swoje teksty na temat antychińskich wystąpień w Tybecie i ich tłumienia przez władze ChRL - podała organizacja Międzynarodowa Kampania na rzecz Tybetu.

Dwór królowej jak prywatna firma?

Brytyjski minister finansów George'a Osborne'a zaproponował zmianę sposobu finansowania brytyjskiego dworu królewskiego. Gdyby jego propozycja weszła w życie, monarchia w większym stopniu byłaby finansowana tak, jak prywatna firma. Na mocy propozycji ministra finansów przychody dworu zależałyby od rentowności aktywów majątkowych.

"To nie będzie łatwe pół roku"

- Czuję ulgę, bo bycie szefem państwa, które zarządza Unią Europejską oznaczało bycie pod ogromną presją. Dlatego wiem, że to nie będzie łatwe pół roku dla Waszego premiera - mówi premier Węgier Viktor Orban w specjalnym wywiadzie dla "Faktów" TVN i TVN24.

E. coli zabiła we Francji

W południowo-zachodniej Francji zmarła pierwsza od czasu wybuchu epidemii ofiara zakażenia bakterią e. coli - podały regionalne służby zdrowotne, a za nimi francuskie media. Jednak, jak donoszą służby szpitalne, nie był to szczep, który zabił ponad 50 osób w całej Europie.

Jörg zalewa Polskę. Deszcz wraca nad Śląsk i Czechy

Mieszkańcy Żywiecczyzny, Podbeskidzia i Śląska wciąż mają powody do obaw. Choć opady deszczu chwilowo się uspokoiły, w nocy i w niedzielę znów się nasilą. W sobotę padać będzie na północy i w centrum kraju. W niedzielę front przesunie się na południe.

W Brukseli uczą się mówić "chrząszcz"

W piątek, gdy w Polsce oficjalnie inaugurowano przejęcie prezydencji w Radzie UE, w Brukseli odbywały się już pierwsze dyplomatyczne spotkania. Wczoraj, jak i przez kolejne sześć miesięcy, przewodniczyć im będą Polacy. - Czułam się jak kapitan wielkiego statku - mówiła Klaudia Wojciechowska, przewodnicząca grupy roboczej ds. młodzieży.

Statek gigant za szeroki na niemieckie kanały

Niemcy mogą pochwalić się nowym luksusowym statkiem - "Celebrity Silhouette". Liniowiec jest tak ogromny, że ledwo mieścił się w kanałach i śluzach podczas swojego dziewiczego rejsu rzeką Ems do Emshaven w Holandii.

Zezowaty opos ma nowy dom

Słynny zezowaty opos Heidi ma nowy dom - to wielka tropikalna hala w lipskim zoo. Otwarta w piątek, już cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

"Patrioci białoruscy" piszą do żony Poczobuta

Żona korespondenta "Gazety Wyborczej" na Białorusi Andrzeja Poczobuta, Aksana, otrzymała w piątek anonim podpisany słowami "patrioci białoruscy". Jego nadawcy piszą, że jej mąż "świadomie idzie na całość w pogoni za efemerycznym szczęściem" i "chce "zyskać w oczach polskich dyletantów politycznych".

"Ambasada nie pomagała Rutkowskiemu zabrać Polki"

Polska ambasada nie uczestniczyła w odebraniu polskiego dziecka norweskiej rodzinie zastępczej - poinformował MSZ Norwegii Ambasador RP w tym kraju. Akcję przeprowadził w nocy ze wtorku na środę detektyw Krzysztof Rutkowski.

Nie ustąpił pierwszeństwa. Kobieta w szpitalu

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku samochodu dostawczego i osobowego w Elblągu. Do zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem na skrzyżowaniu ul. Dąbka i al. Piłsudskiego. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy od portalu lokalnego ELNEWS.PL.

Jak nas Unią straszono

Straszyli, że wykupią nas Niemcy i że będziemy parobkami u bauera. W modzie było także ostrzeganie przed pozbawieniem języka, tradycji, historii i naszej polskiej złotówki. Lista strachów będących w użyciu przed wejściem Polski do Unii była długa i niezwykle pomysłowa. Dziś - w pierwszych dniach polskiej prezydencji w UE - z większości możemy się już śmiać.

Ukrywali się przez lata, wkrótce będą legalni

W polskim prawie imigracyjnym szykuje się rewolucja. W Sejmie jest już przyjęta przez rząd ustawa abolicyjna dla nielegalnych imigrantów. Dla tych, którzy w Polsce pracują na czarno i uciekają przed deportacją, będzie to szansa na nowe życie.

Kto ujawnił raport Urbańskiemu?

Kto jeszcze ma dostęp do teoretycznie najpilniej strzeżonego dokumentu w Polsce? To pytanie pojawia się po czwartkowej zaskakującej deklaracji Andrzeja Urbańskiego o tym, że czytał fragmenty raportu komisji Jerzego Millera. W "Kropce nad i" były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego zdradził, że zapoznał się z fragmentami tekstu dzięki prywatnym kontaktom.

Videoportacja w Faktach TVN

Czy można być na raz w dwóch miejscach? Można - wystarczy tylko skorzystać z najnowszych technologii. Podczas piątkowych Faktów TVN w warszawskim studiu zagościł reporter Krzysztof Skórzyński, który w tym samym czasie przebywał... w Brukseli. Wszystko dzięki videoportacji.

Hasta la vista, Arnie

Była dziennikarka telewizyjna Maria Shriver wniosła pozew o rozwód ze swym mężem, byłym gubernatorem Kalifornii i gwiazdorem filmowym Arnoldem Schwarzeneggerem.

Chopin w Rzymie, kaszanka w Pradze

Nie tylko w polskich miastach świętowano przejęcie przez nasz kraj przewodnictwa w Radzie UE. Imprezy inauguracyjne odbyły się także w europejskich stolicach, m.in. w Rzymie, Berlinie, Londynie i Pradze.

Setki tysięcy na ulicach, dziesiątki ofiar

Setki tysięcy ludzi demonstrowały w Syrii przeciwko reżimowi Baszara el-Asada. W starciach uczestników protestów z siłami bezpieczeństwa zginęły co najmniej 24 osoby - informuje agencja Reutera powołując się na antyreżimowych aktywistów.

Poczuj "Smak życia" w Sejmie

Z okazji inauguracji polskiego przewodnictwa w UE Sejm otwiera dziś swoje podwoje. Izbę będzie można zwiedzać w godz. 14.00-21.00. Goście będą mogli obejrzeć m.in. oryginały Traktatu Akcesyjnego Polski do UE oraz Traktatu z Lizbony. A wieczorem na dziedzińcu zorganizowane zostanie kino letnie.

Ruch Palikota chce pokazać, że istnieje

W Warszawie odbędzie się dziś I Kongres Ruchu Palikota. Wybrany zostanie przewodniczący, a także pozostałe władze ugrupowania. Kongres rozpocznie przejazd m.in. ul. Marszałkowską ok. 40 aut z logotypem partii.

Zmarł po zajściach pod krzyżem. Śledztwo umorzone

Opolska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny po zajściach pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Śmierć nie miała związku z ciosem, jaki otrzymał mężczyzna - powiedziała rzecznik prokuratury, Lidia Sieradzka.

Deszcz zmył Brodkę. Pulp już oszczędził

Pogoda nie rozpieszcza 60 tys. fanów muzyki, którzy przyjechali na festiwal Open'er do Gdyni. W piątek deszcz padał przez całe popołudnie, wieczór i w nocy. W pewnym momencie lało tak mocno, że swój koncert musiała przerwać Monika Brodka.