Najnowsze

Najnowsze

Juwenalia na filmie sprzed 45 lat

Tłumy młodych ludzi na Starym Rynku, którym przekazano klucze do miasta, tańce przed ratuszem, przemarsz ulicą Czerwonej Armii. Tak bawili się na studenckim święcie dziadkowie obecnych żaków na filmie z poznańskich juwenaliów w 1967 r., który pojawił się w internecie.

Myśliwce przeciw ulotkom. Ostrzeżenie Phenianu

Kilka północnokoreańskich myśliwców niebezpiecznie zbliżyło się do linii demarkacyjnej obu Korei w dniu, w którym aktywiści z południa mieli wypuścić balony z tysiącami antykomunistycznych ulotek - podała gazeta "Chosun Ilbo", określając lot jako "najwyraźniej ostrzeżenie". Władze Korei Południowej kilka godzin później siłą powstrzymały aktywistów.

Spalili mężczyznę. Odpowiedzą za zabójstwo

18-letni Krzysztof G. i 17-letni Mariusz N., którzy w marcu 2012 roku w Pile (woj. wielkopolskie) spalili w szopie 56-letniego mężczyznę, staną przed sądem - poinformowała w poniedziałek Maria Wierzejewska-Raczyńska z prokuratury w Pile. Będą odpowiadać za zabójstwo.

Bond pobił rekord wszech czasów. Lepszy od Harry'ego Pottera

"Skyfall", najnowszy film o agencie 007, pobił kolejny kasowy rekord - w tydzień od premiery zarobił w Wielkiej Brytanii prawie 60 mln dolarów. Tym samym pokonał dotychczasowego lidera: film "Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2.", który był numerem 1 zestawienia od ponad roku. W sumie nowy Bond na świecie zarobił już 287 milionów dolarów, a to tylko początek, bo w piątek film wchodzi na największy rynek - do USA.

Rosja "nie zbroi reżimu, tylko wzmacnia obronę Syrii"

- Jeśli chodzi o rosyjsko-syryjską współpracę wojskową, to jej celem jest wsparcie zdolności obronnych Syrii przed atakiem z zewnątrz - stwierdził Siergiej Ławrow, starając się wytłumaczyć egipskiej gazecie, dlaczego Rosja wspiera reżim w Damaszku. Oskarżył jednocześnie Zachód o nielegalne zbrojenie opozycji i podsycanie wojny domowej.

Polska z Urugwajem na nowej murawie? Dziś zapadnie decyzja

Niedzielny mecz Lechii Gdańsk z Legią Warszawa potwierdził, że stan murawy na PGE Arenie pozostawia wiele do życzenia. Tymczasem do meczu Polski z Urugwajem pozostał już tylko ponad tydzień. Dziś operator stadionu ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnej wymiany trawy.

Naród idealnie podzielony. Równowaga Obamy i Romneya

Często można usłyszeć, że "warto głosować, bo każdy głos się liczy", co wiele osób kwituje obojętnym wzruszeniem ramion. Jednak, jak pokazują najnowsze sondaże przed wyborami prezydenckimi w USA, to zdanie jak najbardziej jest prawdziwe. Barack Obama i Mitt Romney idą dosłownie "łeb w łeb" i według CNN mogą liczyć na po 49 procent głosów.

Z wizytą u mormonów. Każdy zagłosuje na Romneya?

Wybory na prezydenta USA już jutro. W sondażach Barack Obama i Mitt Romney idą praktycznie łeb w łeb, więc może się okazać, że prezydencki fotel zajmie ten drugi. Reporter TVN24 odwiedził zatem mormońską świątynię w Chicago i porozmawiał ze współwyznawcami republikańskiego kandydata, by dowiedzieć się czegoś więcej o jego wierze.

"Nie wiedzieliśmy, że będzie aż tak ciężko"

- Chwil zwątpienia nie było, dlatego że my cały czas wierzyliśmy w syna i nasze zaangażowanie kiedyś musi zacząć przynosić efekty - mówiła mama Jerzego Janowicza, Anna Szalbot-Janowicz po jego przylocie do Warszawy. Jak tłumaczyła, w drodze do sukcesu nie obyło się jednak bez przeszkód. Największą okazały się pieniądze.

Izraelscy politycy chcieli planu "P-plus". Sprzeciwiło się wojsko i wywiad

Izraelski premier Benjamin Netanjahu i minister obrony Ehud Barak nakazali w 2010 roku siłom zbrojnym rozpoczęcie ostatnich przygotowań do ataku na Iran. Politycy kazali wojskowym wprowadzenie stanu najwyższej gotowości - twierdzą dziennikarze izraelskiej telewizji. Netanjahu i Barak napotkali jednak nieoczekiwanie na opór szefów wojska i wywiadu, którzy odmówili ruszenia z przygotowaniami.

37 wypadków, 2 osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły, 34 zostały rannych, a 157 zatrzymano za kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. To bilans dolnośląskiej akcji "Znicz".

78 pijanych kierowców na Pomorzu

21 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 27 osób zostało rannych. Do tego 78 nietrzeżwych kierowców. Pomorska policja podsumowała akcję "Znicz".

Zamknęli dwa reaktory. Zmarzną w Korei?

Korei Południowej grożą w najbliższych miesiącach bezprecedensowe niedostatki energii elektrycznej po tym, jak w poniedziałek zamknęła ona dwa reaktory nuklearne, gdyż niektóre urządzenia w nich nie miały wymaganych certyfikatów - ogłosił rząd w Seulu.

Kwaśniewski: Państwo polskie nie ma sobie nic do wyrzucenia

Ponowny pogrzeb miał udział osób na odpowiednim szczeblu. Państwo polskie nie ma sobie nic do wyrzucenia, jeśli chodzi o pożegnanie ostatniego prezydenta na uchodźstwie - ocenił w programie "Jeden na jeden" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Odniósł się w ten sposób do słów krytyki pod adresem najwyższych władz nieobecnych na sobotniej uroczystości pogrzebowej Ryszarda Kaczorowskiego.

Kwaśniewski: Państwo polskie nie ma sobie nic do wyrzucenia

Ponowny pogrzeb miał udział osób na odpowiednim szczeblu. Państwo polskie nie ma sobie nic do wyrzucenia, jeśli chodzi o pożegnanie ostatniego prezydenta na uchodźstwie - ocenił w programie "Jeden na jeden" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Odniósł się w ten sposób do słów krytyki pod adresem najwyższych władz nieobecnych na sobotniej uroczystości pogrzebowej Ryszarda Kaczorowskiego.

"Latające koty" w Antwerpii. Mieszkańcy zniesmaczeni

Skandalem zakończyła się praca znanego artysty Jana Fabre'a nad jego nowym filmem dokumentalnym. "W imieniu sztuki" pracownicy reżysera podrzucali w powietrze koty. Obrońcy praw zwierząt podnieśli larum. Zoo, z którego pomocą powstawał obraz, zawiesiło współpracę z Fabre'm. Sam artysta zapewnia, że kotom nic się nie stało.

Nieznana historia piłki nożnej w hitlerowskim obozie Gross-Rosen

Do końca roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu można oglądać niezwykłą wystawę "Herosi w Pasiakach", która ukazuje ukrytą dotąd w archiwalnych dokumentach, nieznaną historię piłki nożnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Gross–Rosen w Rogoźnicy.

Wyją dla wilków i dla dobra nauki

Nietypowe - nie tylko dlatego, że nocne - wyprawy naukowców w lasach Dolnego Śląska. Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowili poznać lepiej zwyczaje wilków. Co jakiś czas chodzą nocą do lasu i... wyją.

Dziś raport ws. zatrzymania matki z Opola

Dziś ma zostać przedstawiony raport dotyczący przestrzegania praw dziecka w głośnej sprawie aresztowania w Opolu matki wychowującej dwójkę małych dzieci. Po zatrzymaniu kobiety późnym wieczorem, dzieci trafiły do rodziny zastępczej. Zbadanie tej sprawy zlecił Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.