Najnowsze

Najnowsze

Przegląd prasy: SLD szykuje księgę jubileuszową dla Jaruzelskiego

Wojciechowi Jaruzelskiemu, jako postaci absolutnie nietuzinkowej, należy się szacunek - takie będzie przesłanie księgi jubileuszowej, której przygotowanie wspiera SLD. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", ukaże się ona z okazji 90. urodzin generała, które przypadają 6 lipca.

Sikorski chce amerykańskiego gazu dla Polski. "Po bardziej konkurencyjnych cenach"

Szef polskiej MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu w Waszyngtonie z sekretarzem USA ds. energii Ernestem Monizem stwierdził, że Polska jest zainteresowana importem konkurencyjnego cenowo amerykańskiego gazu łupkowego. Minister dodał, że dla naszego kraju bardzo ważne jest, aby USA zaczęły eksportować gaz LNG. - To spowoduje, że nasz terminal LNG, którego budowa zakończy się w przyszłym roku, będzie mógł kupić gaz po bardziej konkurencyjnych cenach - wyjaśnił.

"Odwróceni" byli agenci CBA. Pracują dla kryminalisty w firmie nielegalnie utylizującej odpady

Reporterzy Superwizjera TVN wpadli na trop dwóch byłych funkcjonariusz CBA, którzy przeszli na drugą stronę. Zaczęli pracować dla kryminalisty w firmie zajmującej się nielegalną utylizacją toksycznych odpadów i transakcjami, na których Skarb Państwa może tracić miliony złotych. Mimo że współpraca trwała jeszcze w trakcie służby, CBA pozwoliła funkcjonariuszom spokojnie odejść na emeryturę, bez żadnych konsekwencji.

Przegląd prasy: Firmy nie chcą płacić ZUS-u

Niemal co trzecia osoba zatrudniona w małej i średniej firmie otrzymała w ciągu ostatnich dwóch lat propozycję przejścia z etatu na umowę-zlecenie, o dzieło lub samozatrudnienie, wynika z badania Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dla "Rzeczpospolitej".

Niemcy wycofują się z łupków

Rządzące w Niemczech partie chadeckie CDU i CSU wycofały się z prac nad projektem ustawy, która miała zezwolić na eksploatację gazu łupkowego.

Konwencja PO będzie na Śląsku. Tak jak kongres PiS

Konwencja Platformy Obywatelskiej, na której ma zostać zmieniony statut partii tak, aby umożliwić wybory bezpośrednie szefa, odbędzie się na Śląsku - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś. Dodał, że "szczegóły zostaną podane wkrótce". Wieczorem poinformowano, że będzie to Chorzów.

Steven Seagal może zostać twarzą rosyjskiej zbrojeniówki

Rosyjskie władze zastanawiają się, czy nie zaproponować amerykańskiemu aktorowi kina akcji Stevenowi Seagalowi, by stał się twarzą rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego na światowym rynku broni. Przyznał to oficjalnie wicepremier Dmitrij Rogozin.

Seks oralny przyczyną raka? Spierają się, co Douglas miał na myśli

Czy amerykański aktor Michael Douglas przyznał się w wywiadzie, że jego rak krtani został spowodowany seksem oralnym? Brytyjski dziennik "Guardian" twierdzi, że tak i publikuje na dowód nagranie rozmowy dziennikarza z gwiazdą. Rzecznik aktora twierdzi natomiast coś wręcz przeciwnego.

Opada poziom rzek na Dolnym Śląsku

Po trzech dniach walki z wodą podtapiającą miejscowości na Dolnym Śląsku, sytuacja stabilizuje się. Poziom rzek systematycznie się obniża. Mieszkańcy i służby rozpoczynają liczenie strat.

Dyplom dla komendanta "za wzorową współpracę w procederze czyszczenia kamienic"

Dyplom "za wzorową współpracę w procederze czyszczenia kamienic" dla Komendanta Miejskiego Policji. Statuetka "Złotej Śruby" dla funkcjonariusza, który "wykazał się najgorliwszą współpracą z Pawłem Ż. oraz Piotrem Ś. i ich mocodawcami". Takie "nagrody" wręczyli poznańscy anarchiści i mieszkańcy "czyszczonych" kamienic miejscowym policjantom.

"Papusza" małżeństwa Krauzów w konkursie głównym w Karlowych Warach

- "Papusza” to opowieść o niezwykłej kobiecie, która za przekroczenie norm obowiązujących w jej społeczności zapłaciła odrzuceniem i samotnością - mówi w rozmowie z tvn24.pl Joanna Kos-Krauze. Opowieść o życiu romskiej poetki w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze wystartuje w konkursie głównym 48. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Będzie to światowa prapremiera obrazu.

"Monopol PiS na prawicy zabija każde zwycięstwo"

- Monopol PiS-u na prawicy zabija każde zwycięstwo - powiedział w "Kropce nad i" Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Jak przekonywał, prawicowa opozycja w Polsce powinna być szersza niż obecnie, bo inaczej nie ma szans na odebranie władzy PO.

24 lata zysków i strat? "Transformacja nie jest jeszcze skończona"

- Rząd dzis musi mieć świadomość, że transformacja nie jest jeszcze skończona - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 ekonomista Ryszard Petru, oceniając bilans 24 lat od wyborów 4 czerwca. - Odrzucenie komunizmu to było zrealizowanie renty pozbycia się największych głupstw - ocenił Ryszard Bugaj, ekonomista i uczestnik obrad Okrągłego Stołu.

Elitarny komandos zawsze czuł się kobietą. W cywilu publikuje wspomnienia

Chris Beck przez ponad dekadę służby w elitarnej jednostce sił specjalnych wojska USA, SEALs, pozornie idealnie pasował do towarzystwa. Zarośnięty i określany przez kolegów z wyłącznie męskiej jednostki jako "idealny męski mężczyzna", jak się okazuje, zawsze czuł się kobietą. Po odejściu do cywila ujawnił się i czeka na operację korekty płci.

Fałszywy monter telewizji podejrzany o 50 kradzieży

Policja zatrzymała mężczyznę, który podawał się za montera i oferował przestrojenie odbiorników telewizji analogowej na sygnał cyfrowy. 30-latek z Wrocławia jest podejrzany o ponad 50 kradzieży w mieszkaniach klientów.

"Nie ma wolności bez trosk i kłopotów"

- W 1989 roku Polsce groziły sowieckie czołgi. Dziś Polsce najbardziej zagraża bierność, obojętność i brak zaufania do samych siebie i do własnych sił - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. W orędziu z okazji Dnia Wolności prezydent zaapelował też do elit politycznych, by "bezpardonową walką partyjno-polityczną nie pozbawiali Polaków satysfakcji z polskich osiągnięć".

Biura podróży toną w długach. Będą kolejne upadki?

Rośnie liczba biur i agencji turystycznych, które mają problemy finansowe. Jak informuje Krajowy Rejestr Długów, pod koniec zeszłego roku było ich 427, tymczasem do końca maja 2013 roku liczba zwiększyła się do 454. Niewykluczone, że po serii zeszłorocznych upadków biur podróży, ten sezon może przynieść kolejne przykre niespodzianki.

Żyjemy dłużej, mieszkamy wygodniej, ale mamy wyższe bezrobocie. Tak przez 24 lata zmieniła się Polska

Przez 24 lata, które minęły od wyborów 4 czerwca, Polska zmieniła się nie do poznania. Wraz ze zmianami politycznymi zmieniała się gospodarka, ale też społeczeństwo. Żyjemy dłużej, więcej osób ma wyższe wykształcenie, urosła polska gospodarka, a wraz z nią stopa życia przeciętnego Polaka. Zmiany, jakie zaszły nad Wisłą, warto prześledzić na przykładzie kilku ważnych danych.

Kayah, Nosowska, Rojek i Możdżer z odznaczeniami w rocznicę

Artyści - m.in. Leszek Możdżer, Artur Rojek, Kayah i Katarzyna Nosowska, zagraniczni dziennikarze oraz naukowcy zostali we wtorek odznaczeni przez Bronisława Komorowskiego w rocznicę 4 czerwca '89. - Nie ma wolności bez radości, ale nie ma radości bez wolności - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości wręczania odznaczeń. - Wolność nie jest dana raz na zawsze, stale trzeba o nią dba i ją wzbogocać - przestrzegł.

"Niewidzialna" korweta po raz pierwszy w Polsce

Szwedzka korweta "Visby" wpłynęła do portu w Gdańsku. Nowoczesny okręt wyposażony jest w specjalne technologie "stealth", dzięki którym jest niewidoczny dla radarów. To pierwsza wizyta tej jednostki w Polsce.