Najnowsze

Najnowsze

Wokalista Ace of Base neonazistą? "Biali ludzie obudźcie się! Strzelać, strzelać!"

Ulf Ekberg z zespołu Ace of Base, według amerykańskich dziennikarzy w młodości był neonazistą. W pierwszym zespole miał śpiewać piosenki o rasistowskich treściach, m.in. "Imigranci, nienawidzimy was! Out, out, out, out! Biali ludzie, obudźcie się! Strzelać, strzelać, strzelać, strzelać!". Pozował też do zdjęć z faszystowskim gestem pozdrowienia. Choć muzyk przyznał się do skrajnie prawicowych poglądów w młodości, zaprzeczył, że był powiązany z ruchem neonazistowskim.

Wojsko bez tajemnic

Są niewidzialne i niebezpieczne - i są już na wyposażeniu polskiej marynarki. Pociski rakietowe systemu NSM strzegą naszego wybrzeża i nadmorskich miast, ale w praktyce do tej pory sprawdziła je tylko norweska marynarka wojenna. Na jej zaproszenie rakiety w akcji sfilmowała kamera TVN24.

Takie pociski chronią Polskę. Zobacz je w akcji

Są niewidzialne i niebezpieczne - i są już na wyposażeniu polskiej marynarki. Pociski rakietowe systemu NSM strzegą naszego wybrzeża i nadmorskich miast, ale w praktyce do tej pory sprawdziła je tylko norweska marynarka wojenna. Na jej zaproszenie rakiety w akcji sfilmowała kamera TVN24.

Ocalona z zamachu w Bostonie szuka swojego "anioła stróża"

Roseann Sdoia, która przeżyła zamach podczas bostońskiego maratonu, poszukuje swojego "anioła stróża". Mężczyzna bez chwili wahania pomógł jej, gdy straciła w wybuchu nogę. - Gdyby nie on i jego szybka reakcja, zginęłabym - mówi telewizji ABC.

Atak na biuro partyjne. 11 zabitych

Co najmniej 11 osób zginęło, a ponad 40 zostało rannych w piątek w zamachu bombowym w Karaczi na południu Pakistanu. Ładunek eksplodował w pobliżu biura Ludowej Partii Narodowej Pakistanu (NAPP).

Co dać dziecku na komunię? Rowery i zegarki to już przeszłość

To jedno majowe popołudnie może kosztować 200 zł albo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Komunijna moda, czyli co podarować dziecku, żeby zadowolić rodzinę. Rower, zegarek, a nawet komputer to już śpiew przeszłości. Teraz wypada wpaść z tabletem albo ultranowoczesnym smartfonem. Mimo że coraz więcej nauczycieli i wychowawców jest skrajnie zaniepokojonych wpatrywaniem się dzieci w ekraniki urządzeń w czasie, gdy powinny się bawić, biegać czy zwyczajnie uczyć.

Ile szans ma Gowin?

Co zrobi premier: da jeszcze jedną szansę Gowinowi, czy już powie dość? A jeśli powie dość, to czy będzie to dowód na to, że mylił się tworząc rząd autorski? Gdy go budował mówił, że liczy na doświadczenie starszych i zaangażowanie młodszych. Z tymi starszymi raczej się spiera, za tych młodszych musi się tłumaczyć, a od partyjnych towarzyszy raz po raz słyszy słowa krytyki. Albo - jak kto woli - dopingu do większych zmian.

Oddech dla rodziców

Premier zaskoczył, ale przede wszystkim ucieszył matki i ojców pierwszego kwartału. Oni także mogą korzystać z dłuższego urlopu rodzicielskiego. Lepiej mają mieć też rodzice przedszkolnych dzieci. Premier przedstawił propozycje zmian, po których - w teorii - przedszkola mają być lepsze, tańsze i bardziej dostępne.

Pytania o działania CBA

Burmistrz Helu oczekuje przeprosin od Mariusza Kamińskiego, Beata Sawicka zastanawia się nad pozwem o odszkodowanie. Nieoczekiwana zmiana miejsc po dzisiejszym wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Oboje zostali uniewinnieni, choć - jak zauważył sąd - swoje na sumieniu mieli. Rzecz w tym, że dowody przeciw nim CBA zebrało nielegalnie, wyrywkowo na chybił trafił testując uczciwość obywateli. I to już drugi wyrok, który wytyka CBA pod rządami PiS łamanie prawa.

Kamiński: Wyrok sprzeczny z poczuciem sprawiedliwości i przyzwoitości

To wyrok sprzeczny z elementarnym poczuciem sprawiedliwości i przyzwoitości - powiedział Mariusz Kamiński, były szef CBA, zaznaczając, że nie jest w stanie go zaakceptować. Skomentował w ten sposób to, że Beata Sawicka i burmistrz Helu Mirosław Wądołowski zostali uniewinnieni z zarzutów korupcji. - Sawicka wzięła łapówkę i powinna ponieść konsekwencje - dodał Kamiński. Wieczorem sprawę skomentował też b. agent CBA Tomasz Kaczmarek.

"Podlasie źródłem dumy". 500-lecie województwa

- To województwo wyróżnia się w sposób szczególny, tą wielką mozaiką różnorodności - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas obchodów jubileuszu 500-lecia województwa podlaskiego. Ulicami Białegostoku przeszła w piątek wielka parada, która była głównym punktem obchodów. Zakończył ją koncert zespołów z regionu.

Jest wniosek o odwołanie marszałka za korupcyjne zarzuty

Radni złożyli wniosek o odwołanie marszałka woj. podkarpackiego Mirosława Karapyty, któremu prokuratura postawiła siedem zarzutów dotyczących m.in.korupcji. Wniosek złożyli radni PO, PSL i SLD, którzy tworzą koalicję w samorządzie na piątkowej sesji sejmiku woj. podkarpackiego.

26.04 | Futerkowe zamieszanie

Futra powędrowały z powrotem do szafy i cieszymy się wspaniałą, wiosenną pogodą. Tymczasem niektóre zwierzęta noszą futro także podczas upałów. Jednak nie dlatego, że mają taki kaprys, a dlatego, że z wymianą „garderoby” nie nadąża matka natura.

26.04 | Sezon na kleszcze

Jak zwykle o tej porze roku przypominają się kleszcze. Te pajęczaki mające wielkość tylko kilku milimetrów mogą być przyczyną groźnej choroby – boreliozy. O dużym zagrożeniu ze strony bardzo małego stworzenia Bartosz Żurawicz.

26.04 | Mniej kursów na Kasprowy Wierch

A teraz turystyka górska po polsku, czyli mniej kursów kolei na Kasprowy Wierch. Od niedzieli będzie ona woziła o połowę mniej turystów niż zimą. Będzie można utknąć więc w jeszcze większej niż zwykle kolejce do kolejki.

26.04 | Częściowe zaćmienie Księżyca

Za nami częściowe zaćmienie Księżyca. Dzięki bezchmurnemu niebu zaciemniona tarcza była doskonale widoczna w Polsce. Na Kontakt24 dostaliśmy zdjęcia tego zjawiska od reporterów m.in. z Bydgoszczy, Zakopanego i Krosna.