Najnowsze

Najnowsze

Kongres żąda konsultacji z Obamą ws. Syrii

Szef amerykańskiej Izby Reprezentantów John Boehner w związku z kryzysem w Syrii zwrócił uwagę, że zanim Biały Dom podejmie jakąkolwiek decyzję w sprawie ataków chemicznych w Damaszku, musi skonsultować się z Kongresem.

Obama rozmawiał o Syrii z premierem Australii

Prezydent USA Barack Obama rozmawiał w nocy z poniedziałku na wtorek z premierem Australii Kevinem Ruddem na temat sytuacji w Syrii po potwierdzeniu ataku chemicznego dokonanego przez siły reżimu Baszara el-Asada - poinformował Biały Dom.

Putin: nie ma dowodów na atak z użyciem gazu bojowego w Syrii

Rosyjski prezydent Władimir Putin podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem powiedział, że nie ma dowodów na to, że syryjski reżim w zeszłym tygodniu użył broni chemicznej - poinformował rzecznik Camerona.

Kolejna wojna w Syrii. Na scenę wychodzą Kurdowie

To była jedna z największych fal uchodźców z Syrii od 29 miesięcy, czyli wybuchu powstania przeciwko Asadowi. Tylko od 14 do 19 sierpnia iracką granicę przekroczyło blisko 30 tys. ludzi. Niemal wyłącznie Kurdów z północnej Syrii. Według ONZ liczba uchodźców w irackim Kurdystanie wzrosła do blisko 200 tys. Skąd gwałtowny wzrost ucieczek w ostatnich tygodniach?

Atak chemiczny "niemal bez wątpienia". Ale decyzji Obamy brak

- Użycie broni chemicznej przeciwko własnej ludności to moralna niegodziwość - powiedział amerykański sekretarz stanu John Kerry na poniedziałkowej konferencji. - Prezydent Barack Obama uważa, że ci, którzy używają jednej z najpodlejszych broni na świecie, muszą być pociągnięci do odpowiedzialności - dodał. Rzecznik Białego Domu podkreślił, że "niemal bez wątpienia" w Syrii doszło do ataku chemicznego, ale prezydent nie podjął jeszcze decyzji, jak na niego odpowiedzieć.

"Tyrania moralna Tuska musi się skończyć"

Jeśli gorączka wyborcza nie opuści Jarosława Gowina i nie zrozumie, że walka o fotel lidera PO się skończyła, to wpadnie w tarapaty - ocenił w "Faktach po Faktach" prof. Tomasz Nałęcz. Nie zgodził się z nim Marek Jurek, który uważa, że 20-procentowy wynik uzyskany przez konkurenta premiera to nowy rozdział polityczny, bo pojawił sygnał, że w partii "tyrania moralna Tuska musi się skończyć".

Zatrzymani Polacy opuścili egipski areszt

Dwaj Polacy zatrzymani w niedzielę wieczorem w egipskiej Aleksandrii są już wolni - poinformował w poniedziałek wieczorem szef MSZ Radosław Sikorski. Podziękował też za skuteczność w tej sprawie ambasadzie RP w Kairze i odradził podróże do Egiptu.

Rosyjski magnat branży nawozów zatrzymany w Mińsku. Miedwiediew interweniuje

Dyrektor generalny rosyjskiego producenta nawozów potasowych Urałkalij Władisław Baumgertner został zatrzymany w Mińsku. Uznano, że jego działania przyniosły uszczerbek Białorusi - poinformował w poniedziałek białoruski Komitet Śledczy. Rosja oceniła to jako "nieprzyjazny i niepartnerski gest". Wicepremier Igor Szuwałow zapowiedział, że premier Rosji Dmitrij Miedwiediew wydał już w tej sprawie "niezbędne wytyczne".

Kobiety na traktory w kronikach sprzed lat

To tu prezentowano pierwszy polski ciągnik siodłowy, a potem najnowsze modele Ursusa. Oglądali je zagraniczni goście i partyjni dygnitarze. Międzynarodowe Targi Poznańskie zaprezentowały właśnie archiwalne kroniki i zdjęcia pokazujące wystawy z lat 1945-1985.

Brytyjska marynarka wojenna gotowa na uderzenie w Syrię

Okręty marynarki wojennej Wielkiej Brytanii (Royal Navy) są przygotowywane do ewentualnego ataku na Syrię przy użyciu rakiet typu cruise. Dowódcy finalizują listę potencjalnych celów - donosi "Daily Telegraph", powołując się na źródła w brytyjskim rządzie.

Izrael: usunąć z Syrii broń chemiczną

Izrael po raz pierwszy zaapelował o interwencję międzynarodową w Syrii. - ONZ powinna powierzyć Lidze Arabskiej zadanie wyznaczenia w Syrii tymczasowego rządu, by przerwać przelew krwi - powiedział prezydent Izraela Szimon Peres. Z kolei Iran oskarżył kraje spoza Bliskiego Wschodu o podsycanie napięcia w tym regionie i potępił wspieranie sunnickich radykałów w Syrii.

Zamek Książ z bajkowym zachodem słońca w tle

Królujący na wzgórzu Zamek Książ, a wokół niego pola, lasy i widniejący w oddali Wałbrzych. Na koniec pikniku lotniczego w Świebodzicach na Dolnym Śląska, kamera tvn24.pl wybrała się w lot nad miastem przy bajkowym zachodzie słońca.

Polscy kierowcy sami zatankują gaz

Minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister transportu Sławomir Nowak podpisali rozporządzenie umożliwiające polskim kierowcom samodzielne tankowanie LPG na stacjach paliw. Projekt wejdzie w życie 14 dni po publikacji w Dzienniku Ustaw.

Podpalił dom pełen ludzi? Zarzuty dla 23-latka

W miejscowości Nowotna (woj. pomorskie) doszczętnie spłonął drewniany dom zamieszkiwany przez kilkanaście osób, w tym kilkoro małych dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. O podpalenie podejrzewany jest 23-letni brat jednej z mieszkanek, który usłyszał już w tej sprawie zarzut. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Masakra w obozie. Izraelczycy otworzyli ogień do palestyńskich uchodźców

Izraelscy żołnierze otworzyli ogień w kierunku grupy Palestyńczyków w obozie dla uchodźców pod Jerozolimą. Zginęły co najmniej trzy osoby, a około 20 zostało rannych. Fakt strzelaniny potwierdziły zarówno źródła palestyńskie, jak i izraelskie, ale ich relacje co do przebiegu zdarzeń znacznie różnią się od siebie.

"To byłaby idealna wojna". Co da Stanom interwencja w Syrii?

Pentagon ogłosił, że jest gotów na zbrojną interwencję w Syrii, ale Barack Obama, póki co, dyplomatycznie odpowiada, że "rozważa wszelkie opcje". Jak jednak zauważają komentatorzy, operacja wojskowa w Syrii - nawet wbrew Rosji, która konsekwentnie ostrzega przed tym krokiem - byłaby "idealną wojną" dla Obamy. USA nie mają w Syrii żadnych interesów, a fiasko misji nie wpłynie znacząco na i tak nie najlepsze stosunki na Bliskim Wschodzie.

Umorzono śledztwo ws. wycinki na zabytkowych terenach

Prawomocnie umorzono śledztwo, w którym badano, czy pomorski konserwator zabytków zgodnie z prawem zwolnił z opłat przedsiębiorców, którzy wycięli drzewa rosnące na terenach wpisanych do rejestru zabytków. Zarzut dotyczył konserwatora odwołanego w 2012 r.

Polska i Słowacja ramię w ramię przy integracji Ukrainy z UE

Prezydent Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowego spotkaniaz prezydentem Słowacji Ivanem Gaszparoviczem wyraził zadowolenie, że oba kraje mają wspólny pogląd na integrację Ukrainy z Unia Europejską. Oba państwa wspierają również podpisanie przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE.

Tak mieszka Celine Dion. Rezydencja do kupienia za 72,5 mln dol.

Celine Dion tę rezydencję na wyspie Jupiter na Florydzie, która jest enklawą największych bogaczy USA, wybudowała trzy lata temu. Jednak pięcioma sypialniami, pokojem do golfa, trzema basenami i widokiem na ocean rzadko się cieszyła. Więcej czasu spędzała bowiem w Las Vegas, gdzie podpisała kontrakt na występy do 2019 roku. Dlatego teraz dom, który ma tysiąc metrów kwadratowych, postanowiła sprzedać.

Śmiertelne pobicie weterana. Policja zatrzymała drugiego napastnika

Waszyngtońska policja zatrzymała drugiego nastolatka podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 88-letniego Delberta Beltona, weterana II wojny światowej. Wcześniej aresztowano jego 16-letniego wspólnika. Obaj zostali oskarżeni o napad rabunkowy i zabójstwo pierwszego stopnia.

Pijany woźnica na S5. Bryczkę odstawił policjant

Niezwykłą interwencję mieli w niedzielę policjanci z Gniezna. Na drodze ekspresowej S5 zatrzymali bryczkę, która nie miała prawa poruszać się po niej. Okazało się, że woźnica jest pijany. Jeden z policjantów sam w niej zasiadł i odprowadził w bezpieczne miejsce.