Najnowsze

Najnowsze

Agenci Pinocheta stracili luksusy

Prezydent Chile, Sebastian Pinera, ogłosił zamknięcie więzienia, w którym wyrok za łamanie praw człowieka odsiadywało 10 byłych agentów Augusto Pinocheta. Decyzja ma związek z oburzeniem opinii publicznej na komfortowe warunki panujące w Penitenciario Cordillera.

Sąd nakazał zatrzymanie szefa MOL

Chorwacki sąd nakazał zatrzymanie prezesa węgierskiego koncernu MOL Zsolta Hernadiego w związku z toczącym się śledztwem w sprawie skorumpowania przez MOL byłego premiera Ivo Sanadera.

Walczy ze śmiertelną chorobą, zbiera na operację. "Nie jestem osobą, która czeka na śmierć"

Miał ruszyć w podróż dookoła świata. Nagle dowiedział się, że cierpi na nieuleczalną i śmiertelną chorobę – stwardnienie zanikowe boczne. 31-letni Rafał, mimo trudności, postanowił, że będzie walczył do końca. Ma nadzieję, że w ciągu trzech tygodni zbierze 200 tysięcy złotych na operację. - Życie jest zbyt piękne, życie jest zbyt dla mnie ważne, żeby je komuś oddać w tak głupi sposób - mówi mężczyzna w rozmowie z reporterem programu "Blisko ludzi" TTV.

Północnoafrykańska Al-Kaida ma nowego przywódcę

Al-Kaida Islamskiego Maghrebu (AQIM) wyznaczyła Algierczyka Saida Abu Mughatila na następcę dotychczasowego przywódcy organizacji Abu Zeida. Poprzedni przywódca AQIM zginął w Mali w walkach z wojskami francuskimi.

Agencja Fars: CNN sfabrykowała wywiad Rowhaniego. Amerykanie odpowiadają

Półoficjalna irańska agencja Fars twierdzi, że stacja CNN sfabrykowała część wtorkowego wywiadu irańskiego prezydenta Hasana Rowhaniego, zmieniając sens wypowiedzi, i że w rzeczywistości nie użył on określenia Holokaust - informował w czwartek "New York Times". CNN przygotowała komentarz w tej sprawie.

Częściowa ugoda w procesie ws. biografii Kapuścińskiego

Wydawca głośnej biografii Ryszarda Kapuścińskiego pióra Artura Domosławskiego wyrazi ubolewanie wobec wdowy po pisarzu z powodu "nieprawdziwych informacji" zawartych w tej książce - przewiduje ugoda zawarta w piątek przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Sędzia Barbara Piwnik ukarana dyscyplinarnie

Karę upomnienia wymierzył w piątek Sąd Apelacyjny - Sąd Dyscyplinarny w Lublinie sędzi Barbarze Piwnik z Warszawy, którą uznał za winną udziału w podjęciu błędnej decyzji procesowej. Decyzja ta doprowadziła do konieczności prowadzenia od początku skomplikowanego procesu, który trwał już 8 lat. Orzeczenie jest nieprawomocne. Piwnik zapowiedziała, że odwoła się do Sądu Najwyższego.

Chcą odwołać wójta i radę gminy. Za fermę norek

Już w niedzielę w podwrocławskiej gminie Żórawina odbędzie się referendum, w którym mieszkańcy będą głosować w sprawie odwołania wszystkich gminnych władz. Wójt oraz radni mogą stracić swoje stanowiska między innymi przez zamieszanie związane z budową fermy norek.

"Seksualny dżihad" to pomówienie?

W zeszłym tygodniu szef tunezyjskiego MSZ, Lotfi Ben Jeddou, podał informację, która zelektryzowała media: tunezyjskie kobiety podróżują do Syrii, by uprawiać "seksualny dżihad". Sprawa stała się tak głośna, że przyjrzał się jej prestiżowy magazyn "Foreign Policy".

Abp Hoser w sieci o sprawie Grzegorza K.: "Na pewno poniesie tego konsekwencje". Wpis zniknął

W piątek na profilu abp Henryka Hosera na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis mówiący o tym, że jeśli zarzuty wobec ks. Grzegorza K. się potwierdzą, na pewno poniesie on konsekwencje. Po kilku godzinach został jednak usunięty. Stało się to jeszcze przed konferencją Episkopatu Polski, gdzie poruszony został temat księdza K., który - jak ujawnił TVN24 - mimo wyroku za molestowanie nadal był proboszczem parafii na warszawskim Tarchominie.

Poznań trzyma kciuki za porażkę Irlandii

Jeśli Polska i Irlandia nie zakwalifikują się do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej, zagrają w Poznaniu mecz towarzyski. Będzie to świetna okazja dla poznaniaków, aby znów spotkać się ze swoimi przyjaciółmi z zielonej wyspy.

Dom wbudowany w średniowieczne ruiny zamku. To z nim przegrała Polka

- Astley Castle jest wyjątkowym przykładem tego, jak nowoczesna architektura może ożywić starożytny zabytek - tak jury konkursu RIBA Stirling Prize 2013 uzasadniło przyznanie nagrody dla najlepszego nowego budynku w Unii Europejskiej. Zwycięzcą został dom wbudowany w ruiny zamku z XII wieku na angielskiej prowincji. To z nim przegrała Grobla Olbrzyma, najsłynniejsza atrakcja turystyczna Irlandii, której współautorką jest Polka.

Miedwiediew znowu mówi o konieczności modernizacji Rosji

Rosja musi zmniejszyć dominację państwa w gospodarce i poprawić warunki dla inwestorów i przedsiębiorców, aby uniknąć "zerowego tempa wzrostu" - powiedział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew na dorocznym międzynarodowym forum inwestycyjnym w Soczi.