Najnowsze

Najnowsze

US Navy będzie pływać, gdzie się da. Protesty Chin na nic

Przedstawiciel amerykańskiej floty jasno oznajmił, że jej okręty będą pływać, gdzie tylko będą chciały po wodach międzynarodowych, nawet tam gdzie nie chcą tego Chińczycy. Wypowiedź dotyczy Morza Południowochińskiego, gdzie dochodzi do spięć między Chinami i USA. Chińczycy twierdzą, że część tego akwenu należy do nich, czego nie uznaje żadne inne państwo.

Rosjanie nie wykluczają wysłania wojsk na granicę z Afganistanem

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew oznajmił, że razem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem jest bardzo zaniepokojony sytuacją w Tadżykistanie. Rosyjskie ministerstwo obrony nie wykluczyło wysłania wojsk na granicę tadżycko-afgańską. Więcej w Faktach z zagranicy w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

Skoda zderzyła się z motocyklistami. Są poszkodowani

Cztery osoby ucierpiały w wypadku w Gdańsku, gdzie osobówka zderzyła się z dwoma motocyklistami. Policja ustala przyczyny zdarzenia. Ulica Świętkorzyska jest zablokowana. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Sekcja zwłok zastrzelonego lwa. Na oczach zwiedzających zoo

W południe w zoo duńskim Odensee przeprowadzono sekcję zwłok lwa, którą mogli "na żywo" oglądać zwiedzający. Władze ogrodu zwracały uwagę na walory edukacyjne publicznej autopsji. Zwierzę zabito 9 miesięcy temu, od tego czasu znajdowało się w chłodni.

Imponująca baza głęboko pod ziemią. Iran pokazuje swój arsenał

Irańskie władze w przypływie niecodziennej otwartości pokazały dotychczas nieznaną podziemną bazę rakietową. Na nagraniach wyemitowanych w państwowej telewizji widać rozległe korytarze wykute w skałach i ukryte w nich rakiety balistyczne. Irańczycy przekonują, że to tylko jedna z wielu takich baz.

Nie chcieli zostać wysłani do Donbasu. Usłyszeli wyroki

Sąd w Majkopie (stolica Adygei, autonomicznej republiki w składzie Federacji Rosyjskiej) wymierzył kary od 10 miesięcy do półtora roku więzienia pięciu wojskowym, którzy opuścili poligon w obwodzie rostowskim przy granicy z Ukrainą w obawie, że zostaną wysłani do Donbasu. Rodziny żołnierzy zamierzają odwołać się od wyroku. O sprawie jeszcze w sierpniu informowała arabska telewizja Al-Dżazira.

W Waszyngtonie nie chcą Rosjan. Putin "nie za bardzo rozumie"

Prezydent Władimir Putin powiedział w czwartek w Astanie, że odmowa przyjęcia delegacji rządowej Rosji przez Waszyngton jest przejawem "niekonstruktywnego podejścia". Jego zdaniem słabość stanowiska USA "wynika z braku planu uregulowania w Syrii". Prezydent Rosji przebywa w czwartek z oficjalną wizytą w Kazachstanie.

1,5 tys. Rosjan przećwiczy desant z powietrza

Manewry rosyjskich wojsk powietrznodesantowych rozpoczęły się w czwartek w obwodzie pskowskim na terenie Zachodniego Okręgu Wojskowego FR. Główna faza ćwiczeń przewiduje zrzucenie desantu w liczbie ok. 1500 żołnierzy i 15 jednostek sprzętu bojowego.

"Przeciwnicy". Tak Rosjanie myślą o Zachodzie

75 proc. Rosjan uważa, że takie państwa jak Stany Zjednoczone, Niemcy czy Wielka Brytania są przeciwnikami Rosji. Społeczeństwo tego kraju wystawia także negatywną ocenę roli USA we współczesnym świecie. 46 proc. Rosjanin wyraża przekonanie, że "demokracja zachodnia jest zgubna dla ich kraju".

Merkel: potrzebujemy stałego i obowiązkowego mechanizmu podziału uchodźców

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w Bundestagu, że nie zrezygnuje z zabiegów o wprowadzenie w UE stałego i obowiązkowego mechanizmu podziału uchodźców pomiędzy poszczególne kraje. Zaapelowała o lepszą ochronę granic zewnętrznych UE. Więcej w Faktach z zagranicy w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

Donieccy rebelianci przyznają: Kreml ustanowił nadzorców. Dlatego jest rozejm

- Rozejm w Donbasie jest przestrzegany, bo Rosja przejęła kontrolę nad oddziałami rebeliantów - powiedział w rozmowie z rosyjskim portalem Lenta "sekretarz rady bezpieczeństwa" samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Chodakowski. Twierdzi on, że "Rosja przęjęła odpowiedzialność za zachowanie separatystów na wschodzie Ukrainy".

"Wszyscy robili się prawie sini od tego, że nie mieli czym oddychać, mdleli"

- Było tak ciasno, że nie można było ich wyciągnąć z tego tłumu, tak byli splątani - tak jeden ze studentów wspominał wybuch paniki, do jakiego doszło podczas imprezy na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Relacjonował, że ludzie wybijali w łączniku szyby, by zaczerpnąć powietrza, a ochrona nie chciała przepuścić uczestników zabawy.

Rektor uczelni: poczuwam się do odpowiedzialności, ale nie podam się do dymisji

Chciałbym złożyć głębokie kondolencje w związku z tym, co się stało. Poczuwam się do odpowiedzialności, bo niewątpliwie rektor odpowiada za wszystko co się dzieje w uczelni - mówił na konferencji prasowej rektor Uniwersytetu Technoligiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Dr hab. inż. Antoni Bukaluk zaznaczył jednak, że nie poda się do dymisji, bo chce wyjaśnić okoliczności śmierci studentki podczas imprezy studenckiej.

Niemcy "inwigilowali obce ambasady"

Niemiecki wywiad zagraniczny BND inwigilował ambasady, a także inne instytucje Stanów Zjednoczonych i krajów Unii Europejskiej - poinformowały niemieckie media. Taką działalność przerwano jesienią 2013 roku.

Pozew na 100 mln dolarów po katastrofie El Faro. Na pokładzie byli Polacy

Rodzina jednego z członków załogi statku handlowego El Faro pozywa uznanego za zaginionego kapitana i właściciela kontenerowca na 100 mln dolarów - podaje CNN. Statek najprawdopodobniej zatonął dwa tygodnie temu w okolicach Bahamów, gdy na morzu szalał huragan Joaquin. Wśród załogi było pięciu Polaków.

Był w Moskwie, jest w Syrii. "Generał cień" w bastionie reżimu

Do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające jednego z najważniejszych irańskich generałów w Syrii. Dowódca sił Al-Kuds Kassem Solejmani jest na nich uwieczniony w bastionie syryjskich sił rządowych w Latakii w momencie, gdy przemawia do niezidentyfikowanych żołnierzy. Według nieoficjalnych doniesień Irańczycy wysłali do Syrii w ostatnich dniach nawet kilka tysięcy ludzi, aby wesprzeć reżim Baszara Asada w nowej ofensywie.