Najnowsze

Najnowsze

Śledztwo ws. zabójstwa Niemcowa zamknięte

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował, że zakończył śledztwo wobec oskarżonych o zabójstwo jednego z przywódców opozycji Borysa Niemcowa. Według śledczych było to zabójstwo za pieniądze, a jego organizatorem był nieujęty dotąd Rusłan Muchudinow.

Trump zwolnił Lewandowskiego

Donald Trump zakończył współpracę z szefem swojej kampanii Coreyem Lewandowskim - poinformował sztab kandydata.

Zdewastowane boisko, Polacy spokojni. "Graliśmy na gorszych"

We wtorek Polaków czeka walka nie tylko z Ukraińcami, ale i z fatalną murawą na stadionie w Marsylii. Wcześniej na płytę narzekali trenerzy innych drużyn, ale nasi piłkarze są spokojni. Twierdzą, że nic ich nie zaskoczy, bo grywali już na gorszych boiskach. - Wszystko zależy od nas - przekonuje Sławomir Peszko.

Brat i wuj byłego szefa talibów w niewoli

Władze w Islamabadzie poinformowały, że brat i wuj byłego szefa pakistańskich talibów Hakimullaha Mehsuda, którzy w sobotę poddali się armii, w poniedziałek znaleźli się wśród sześciu przesłuchiwanych dowódców wojskowych islamistycznego ruchu.

Chorwacki parlament się rozwiązał

Parlament Chorwacji podjął decyzję o samorozwiązaniu, by umożliwić w ten sposób rozpisanie przedterminowych wyborów powszechnych. Decyzja wejdzie w życie 15 lipca, a wybory odbędą się prawdopodobnie na początku września. Za samorozwiązaniem parlamentu głosowało 137 deputowanych, jeden wstrzymał się od głosu, dwóch było przeciw.

Hollywood poruszone śmiercią Antona Yelchina

Gwiazdy kina, w tym Jodie Foster i Nicolas Cage, uczcili pamięć tragicznie zmarłego Antona Yelchina. Odtwórca jednej z głównych ról w najnowszym "Star Treku" zginął przygnieciony własnym autem w Los Angeles. Miał 27 lat.

Tusk prosi Brytyjczyków: zostańcie z nami

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował do Brytyjczyków, by w nadchodzącym referendum opowiedzieli się za pozostaniem w Unii Europejskiej. Jak podkreślił, wyjście Wielkiej Brytanii z UE osłabi nie tylko Europę, ale i cały zachodni świat.

PO: Będziemy bronić polskiego samorządu przed państwem PiS

- Samorząd terytorialny to jedno z największych osiągnięć wolnej Polski, będziemy bronić go przed państwem PiS - zapewniali w poniedziałek liderzy PO: Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz. Na konwencji 2 lipca PO zaproponuje reformę ustrojową obejmującą także zmiany w konstytucji.

Typowany do Oscara za rolę, której jeszcze nie zagrał

Domhnall Gleeson jest typowany do Oscara dla najlepszego aktora za rolę Alana Alexandra Milne'a - autora "Kubusia Puchatka". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zdjęcia ruszają dopiero pod koniec tego roku, a film w kinach ma pojawić się z końcem 2017 roku.

Loża prasowa 19.06.2016

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Mariusz Janicki („Polityka”), Paweł Lisicki („Do Rzeczy”), Wojciech Maziarski („Gazeta Wyborcza”) i Michał Szułdrzyński („Rzeczpospolita”). Na początku programu dziennikarze skomentowali postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy o wysłaniu dwóch kontyngentów wojskowych do wsparcia koalicji walczącej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. Kolejny temat dotyczył Antoniego Macierewicza, który według dziennikarzy „Gazety Wyborczej” „zasiada w radzie Fundacji Głos, gdzie prezesem zarządu jest Robert Jerzy Luśnia - wieloletni współpracownik Macierewicza i peerelowskiej bezpieki". Ministerstwo Obrony wydało oświadczenie domagając się przeprosin ministra, a Grzegorz Schetyna zaapelował do pani premier by w związku z publikacjami zawiesiła szefa MON do czasu wyjaśnienia sprawy. Następnie poruszono kwestię kontroli CBA w urzędach marszałkowskich. Komentatorzy rozmawiali także o podniesieniu przez rząd płacy minimalnej, która przyszłego roku będzie wynosić 2 tysiące złotych. Dziennikarze rozmawiali także o Piotrze Pszczółkowskim, który został wybrany przez Prawo i Sprawiedliwość na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, a w tym tygodniu wydał wyrok i zaskoczył tym partię rządzącą. Na koniec goście Małgorzaty Łaszcz skomentowali słowa Jarosława Kaczyńskiego, który na kongresie Impact 16 powrócił do terminu IV RP.

Zaatakowali fanów Radiohead, bo zdenerwował ich alkohol. Prezydent krytykuje obie strony

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan potępił ubiegłotygodniowy atak w jednym ze sklepów muzycznych w Stambule, gdzie zgromadzeni słuchali najnowszej płyty zespołu Radiohead popijając alkohol. Do zdarzenia doszło podczas ramadanu, co miało zdenerwować napastników. Erdogan skrytykował też jednak tych, którzy "nie mają szacunku dla wrażliwości własnego narodu".

PO złoży wniosek o odwołanie Macierewicza. MON od razu odpowiada

- Klub Platformy Obywatelskiej jeszcze dzisiaj złoży wniosek o wotum nieufności wobec szefa MON Antoniego Macierewicza - zapowiedział w Sejmie przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek oceniła z kolei, że "żaden wniosek opozycji o odwołanie Antoniego Macierewicza nie ma najmniejszych szans", bo "większość w parlamencie ma Prawo i Sprawiedliwość". Do całej sprawy odniosło się też MON.

Zosię zaatakowały psy, przygarnął ją leśniczy

Ma ok. 3 miesiące, waży niemal 20 kilogramów i całe dnie spędza na psotach - to Zosia, mały dzik, który trafił pod opiekę leśniczego z Przylesia (woj. dolnośląskie). Zwierzak został odłączony od watahy po tym, jak zaatakowały ją psy. - Osoba, która uratowała naszą dziczkę, mówiła, że jeden z psów bawił się nią jak kot myszą - opowiada leśniczy.

Zmarł organizator procesu i egzekucji Ceausescu

Emerytowany generał Victor Stanculescu, który w 1989 roku zorganizował przeprowadzony w trybie doraźnym proces komunistycznego przywódcy Rumunii Nicolae Ceausescu i jego żony Eleny oraz ich egzekucję, zmarł w wieku 88 lat.

Orły wylądowały w Marsylii i szykują się na Ukrainę

Reprezentację Polski czeka we wtorek ostatni mecz grupowy w Euro 2016 - z Ukrainą, być może o awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca. W poniedziałek przed południem cała ekipa wyruszyła ze swojej bazy w La Baule w podróż do Marsylii. Do swojego hotelu na Lazurowym Wybrzeżu dotarła kilka minut po godzinie 13.