Najnowsze

Najnowsze

Doradca Kremla: Tillerson jest wszystkim dobrze znany

Nie tylko prezydent Rosji Władimir Putin, ale również wielu innych przedstawicieli władz w Moskwie ma dobre stosunki z desygnowanym na stanowisko sekretarza stanu USA Rexem Tillersonem - ogłosił Kreml. Doradca Władimira Putina, Jurij Uszakow, ma nadzieję na poprawę relacji Rosji z USA w związku z tą nominacją.

Japończycy przestraszyli się psa Putina. Prezydent: słusznie

Władimir Putin jest znany z miłości do psów, a także z jej demonstrowania. Na czwartkowe spotkanie z dziennikarzami z Tokio prezydent Rosji przyprowadził czworonoga japońskiej rasy akita-inu. "Miłość do psów rosyjski przywódca czasem wykorzystuje w celach politycznych. Obecność zwierząt domowych łagodzi wszelkie sprzeczności" - komentują to wydarzenie rosyjskie media.

Ptasia grypa na fermie indyków

W Gliniku w gminie Deszczno (Lubuskie) potwierdzono ognisko wirusa H5N8 na fermie indyków. Wcześniej tego wirusa wykryto u gęsi z fermy w oddalonym o kilka kilometrów Deszcznie - poinformowała rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

Kolejny Powrót Jedi

Grupa fascynatów "Gwiezdnych Wojen" postanowiła przerobić ścigacze wodne na ścigacze używane przez szturmowców na planecie Endor. Znajome latające maszyny podłączone są za pomocą rury do skuterów wodnych, które je napędzają. Co się stanie, kiedy jasna strona Mocy będzie walczyła z ciemną stroną? Zobaczcie sami.

"Trzymałem drabinę, a Maciej malował". Historia napisu sprzed 35 lat

"Pogrom partii programem narodu" - taki napis pojawił się w 1981 r. na ścianie poznańskiego kina Bałtyk. - Moja rola nie była wielka. Wlazłem na daszek kas biletowych, żeby przytrzymać drabinę, na której Maciej Frankiewicz stał i malował ten napis - wspomina po 35 latach od tego zdarzenia jeden z jego współtwórców Grzegorz Ganowicz, obecnie przewodniczący rady miasta Poznania.

ZOMO wróciło na ulice Poznania

Członkowie Poznańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej WARTA, w ramach przypomnienia wydarzeń zapoczątkowanych 13 grudnia 1981 - związanych z wprowadzeniem stanu wojennego - poruszali się we wtorek po Poznaniu milicyjną nysą w umundurowaniu Milicji Obywatelskiej. Przypominali minione czasy z dozą humoru w postaci haseł z tamtego okresu: "MO - mogą obić", "ORMO - oni również mogą obić", "ZOMO - zwłaszcza oni mogą obić".

Demonstracje PiS i KOD kilka ulic od siebie

Na Pl. Trzech Krzyży na zorganizowanych przez PiS obchodach upamiętniających ofiary stanu wojennego zebrali się zwolennicy tej partii. Wcześniej uczestnicy marszu KOD dotarli przed siedzibę PiS na ul. Nowogrodzkiej. Po drodze spotkali się z kontrmanifestacją. Obie grupy starały się nawzajem przekrzyczeć, ale nie doszło do incydentów.

Wycinanie konfetti jak pomoc WOŚP? Wiceminister o zaangażowaniu policjantów

- Myślę, że w tej patriotycznej, zbolałej ziemi augustowskiej trzeba było zorganizować godne uroczystości z okazji święta narodowego 11 listopada i to zostało zrobione - mówił wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Zaznaczył jednak, że nawet podczas tak podniosłej uroczystości rolą policjantów nie powinno być wycinanie konfetti.

Bez wspólnej uchwały ws. stanu wojennego. "Takie mamy czasy"

Sejm uczcił we wtorek rano minutą ciszą ofiary stanu wojennego. Posłom wciąż nie udało się jednak przyjąć wspólnej uchwały w sprawie upamiętnienia tragicznych wydarzeń. Jak mówił po południu wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, "wygląda na to", że uchwały nie będzie.

Komisja za uchyleniem immunitetu posłowi PiS

Komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych opowiedziała się we wtorek za uchyleniem immunitetu Łukaszowi Zbonikowskiemu (PiS) - poinformował wiceszef komisji Tomasz Głogowski (PO). Z wnioskiem w tej sprawie wystąpiła żona posła, Monika Zbonikowska.

Matka wezwała policjantów. Syn do nich strzelił

Kobieta miała dość libacji w mieszkaniu syna i zadzwoniła na policję. 37-latek prawdopodobnie podsłuchał rozmowę telefoniczną, bo czekał na mundurowych na klatce schodowej z pistoletem gazowym. Zanim go skuli, oddał dwa strzały. Miał w mieszkaniu 800 pocisków i tysiąc porcji amfetaminy.

"Kompletny upadek człowieczeństwa". ONZ donosi o rzeziach w Aleppo

- Według doniesień ludzie są zabijani na ulicach, kiedy próbują uciekać. Są zabijani po prostu w swoich domach - powiedział o sytuacji w syryjskim Aleppo Rupert Cloville, rzecznik biura praw człowieka ONZ. Organizacja ma dysponować wiarygodnymi informacjami mówiącymi o masowych mordach w dzielnicach zajętych przez siły rządowe, które właśnie kończą oczyszczać miasto z rebelii. UNICEF alarmuje, że w jednym z atakowanych budynków znajduje się nawet 100 samotnych dzieci.

Przejechał kobietę potrąconą przez inne auto. Szuka go policja

Poznańska policja szuka kierowcy, który na Franowie przejechał kobietę chwilę wcześniej potrąconą przez inne auto. Kobieta nie przeżyła wypadku. Do tragicznego zdarzenia doszło miesiąc temu i dotychczas nie ustalono, kto siedział za kierownicą białej dacii, ani do kogo należał ten samochód.

Zabił na pasach, atakował pieszych. Zbyt chory, żeby usłyszeć zarzuty

Jego stan nie pozwala na udział w postępowaniu - stwierdzili lekarze, którzy badali 36-latka. Śmiertelnie potrącił na pasach pieszego, doprowadził do kilku kolizji i atakował przechodniów. Prokuratorzy chcą wydać postanowienie o postawieniu zarzutów i zawnioskować o areszt dla zatrzymanego. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, mężczyzna leczył się wcześniej psychiatrycznie.

"Obronimy polską demokrację". Józef Pinior w 35. rocznicę stanu wojennego

- Od roku jesteśmy świadkami miażdżenia polskiej demokracji - powiedział podczas wtorkowej demonstracji we Wrocławiu Józef Pinior. Były senator i opozycjonista z czasów PRL przypominał, że 35 lat temu, gdy wprowadzono stan wojenny, stolica Dolnego Śląska nie dała się złamać. I podkreślał, że tak samo będzie tym razem. -Wolność jest w nas. Obrobimy prawa kobiet, polską demokrację i naszą wolność - deklarował polityk, który niedawno został zatrzymany przez CBA pod zarzutem korupcji.

TK: przepisy tzw. małej ustawy medialnej częściowo niezgodne z konstytucją

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jako organ konstytucyjny musi mieć decydujący udział w zakresie powoływania i odwoływania m.in. członków zarządu i rad nadzorczych mediów publicznych – orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny uzasadniając, że marginalizowanie roli KRRiT jest niezgodne z konstytucją.

Iran chce napędu atomowego na morzach. Prezydent zleca prace

Prezydent Iranu Hasan Rowhani polecił we wtorek szefowi krajowej Organizacji Energii Atomowej przystąpienie do planowania budowy napędu nuklearnego dla transportu morskiego w reakcji na - jak to określił - naruszenie przez USA porozumienia nuklearnego.