Zabójstwo Politkowskiej: władze oskarżają Czeczenów

Zabójstwo Anny Politkowskiej zorganizowała grupa dowodzona przez Czeczenów - poinformował w poniedziałek w Moskwie prokurator generalny Rosji Jurij Czajka. Jak twierdzi wśród zatrzymanych jest bezpośredni zabójca dziennikarki.

Ukraina gotowa na przedterminowe wybory

W zaplanowanych na koniec września przedterminowych wyborach parlamentarnych na Ukrainie wystartują 24 ugrupowania, niemal o połowę mniej, niż w wyborach 2006 r. - poinformowała ukraińska Centralna Komisja Wyborcza.

Angela Merkel w Państwie Środka

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wzywa Chiny do walki z produkcją podróbek towarów i włączenia się w ochronę klimatu na Ziemi. W czasie pobytu w Pekinie ma jednak również rozmawiać o prawach człowieka.

Straciła rodzinę - nie chcą jej pomóc

6-letnia palestyńska dziewczynka Marja Aman w nalocie straciła prawie całą rodzinę. Sama jest sparaliżowana, ale Izrael odmawia jej leczenia w szpitalu w Jerozolimie.

Niemcy będą wykańczać kaczki

W południowych Niemczech zamknięto fermę drobiu, na której w piątek odkryto ptaki zainfekowane wirusem ptasiej grypy. Ponad 150 tysięcy ptaków zostanie zabitych.

Tak się bawi stolica... Anglii

Setki tancerzy, tysiące turystów, barwne stroje i ogłuszająca muzyka - w londyńskim Nothing Hill trwa największy w Europie uliczny karnawał.

Demolka w Nowej Zelandii

Doroczne wyścigi samochodowe organizowane przez nowozelandzkich studentów w mieście Dunedin zakończyły się starciami z policją po tym jak setki rozbawionych kibiców zaczęły demolować miasto.

Pożar wdziera się na Olimpię

6 samolotów, dwa helikoptery, 15 drużyn strażackich i 45 ochotników walczy z ogniem wokół Olimpii. Jeśli przegrają, lista UNESCO poniesie największą stratę w swojej historii. Premier Grecji ogłosił w całym kraju stan wyjątkowy. W kraju szaleją - na niespotykaną skalę - pożary, których płonie prawie 200. Premier zasugerował, że tragedia jest wynikiem celowych podpaleń. Na Peloponezie zginęły co najmniej 56 osób, kilkaset jest rannych.

Chiny szpiegują w internecie

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" donosi: hakerzy intensywnie atakują niemieckie strony rządowe i próbują wykradać poufne dane. Wszelkie ślady prowadzą do chińskich serwerów wojskowych.

Irakijczycy uciekają z kraju

O ponad dwa razy wzrosła od początku roku liczba Irakijczyków, którzy opuszczają domy, uciekając przed falą przemocy - alarmuje Iracki Czerwony Półksiężyc.

Ameryka ma kolejnego milionera

Zwycięskie numery loterii Powerball skreślono tylko raz. Oznacza to, że gigantyczna wygrana trzystu czternastu milionów dolarów padła łupem jednej osoby.

Żółwie jaja zatrzymane na granicy

Prawie 60 tysięcy jaj chronionych żółwi morskich przechwyciła meksykańska policja. Sześciu kłusowników zostało zatrzymanych w południowej prowincji Oaxaca - głównym obszarze lęgowym kilku gatunków żółwi.

Śmierć na ulicach Indii

Co najmniej 43 osoby zginęły, a ponad 70 zostało rannych w zamachach bombowych na południu Indii. W innym rejonie kraju kolejnych 70 osób zmarło na cholerę.

Rosyjscy komuniści: "ktoś otruł naszego człowieka"

Od dwóch tygodni pogarsza się stan zdrowia działacza partii rosyjskich komunistów Pawła Basańca, który rok temu nazwał Władimira Putina zdrajcą - podaje portal lenta.ru. Jego partyjni koledzy twierdzą, że został on otruty.

Zabaluj na Notting Hill!

Kilkukilometrowe parady, gorące tańce, potrawy z różnych stron świata - to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników 42. Notting Hill Street Carnival - jednego z największych ulicznych festynów na świecie.

Nowa zabójcza broń Pakistanu

Ma zasięg 350 km, jest trudno wykrywalna przez radary i może przenosić wszystkie rodzaje głowic, z nuklearnymi na czele. "Człowieczy grom" - jak nazywa się nowa pakistańska rakieta, pomyślnie przeszła testy.

Ponad milion fanów na Love Parade

1,2 mln fanów muzyki techno i 27 platform - tak zaczęła się tegoroczna Parada Miłości. Po raz pierwszy nie odbywa się ona w Berlinie, lecz w Essen w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Znaleziono carskiego syna?

Śmierć ostatniego cara Rosji i jego rodziny znów stanie się przedmiotem prokuratorskich badań. Rosyjscy archeolodzy twierdzą, że wreszcie odnaleźli szczątki syna Mikołaja II i jego następcy, carewicza Aleksego.

Luksemburg zaniepokojony słowami polskiego premiera

- Jest zaniepokojony ostatnimi wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego na temat rzekomych dążeń Niemiec do dominacji w UE - powiedział premier Luksemburga Jean-Claude Juncker niemieckiemu dziennikowi "Koelnische Rundschau".

Talibowie zwolnią zakładników

Bojownicy Talibanu zgodzili się na zwolnienie 19 południowokoreańskich zakładników, przetrzymywanych w Afganistanie od ubiegłego miesiąca. Zgoda ta ma być wynikiem porozumienia zawartego przez talibów z delegacją władz Korei Południowej.

Zmarł były premier Francji Raymond Barre

Były premier Francji i przewodniczący Komisji Europejskiej, ekonomista Raymond Barre, zmarł tej nocy w szpitalu w Val-de Grâce - poinformowała jego rodzina. Miał 83 lata.

Były dyktator nie wróci do domu

Były dyktator Panamy, gen. Manuel Noriega, wkrótce wyjdzie z amerykańskiego więzienia, gdzie odsiaduje wyrok za narkotyki. Ale sąd w Miami odrzucił jego prośbę, aby mógł wrócić do ojczyzny. To oznacza, że może trafić na ławę oskarżonych we Francji.

Gruzini ostrzelali rosyjski samolot

Gruzińskie siły ostrzelały w środę rosyjski samolot, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju - poinformowało w piątek gruzińskie MSW.

Wielka Brytania: Polacy, uczcie się prowadzić!

W ciągu ostatniego roku brytyjska policja i media odnotowały wzrost liczby Polaków, którzy stanęli przed sądami w związku z wykroczeniami drogowymi. Anglicy przypominają m.in. o obowiązkowych ubezpieczeniach.