Papież w Loreto

Papież Benedykt XVI w sanktuarium maryjnym we włoskim Loreto spotkał się wieczorem z tysiącami młodzieży. W niedzielę rano odprawi tam mszę na błoniach, a w południe odmówi modlitwę Anioł Pański.

Unijni ministrowie środowiska przeciwko pożarom

Ministrowie środowiska państw UE na sobotnim spotkaniu w Lizbonie wezwali kraje Unii do większego zaangażowania na rzecz zapobiegania pożarom lasów. Polskę reprezentował minister Jan Szyszko.

20 mln dol. okupu za zakładników

Korea Południowa zapłaciła talibom ponad 20 mln dolarów okupu za uwolnienie 19 zakładników. Pieniądze te będą wydane m.in. na broń - powiedział agencji Reutera jeden z przywódców talibów.

Chavez mediatorem

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zapowiedział mediację z rebeliantami z organizacji Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii (FARC). Organizacja przetrzymuje zakładników, których chce wymienić na uwięzionych towarzyszy.

Tropikalny sztorm u wrót Meksyku

W związku ze zbliżającym się tropikalnym sztormem Henriette władze meksykańskie ogłosiły stan wzmożonej gotowości na wybrzeżu Pacyfiku w pasie sięgającym od miasta Manzanillo w stanie Colima do Cabo Corrientes na południu.

Huebner szacuje straty greckich pożarów

Danuta Huebner, pełniąca funkcję unijnego komisarz ds. polityki regionalnej, odwiedziła Grecję, by pomóc władzom tego kraju oszacować straty spowodowane przez szalejące tam pożary.

Rosja: Wybuch samochodu

Do zdarzenia doszło w Nazranie, głównym mieście położonej na Północnym Kaukazie rosyjskiej Inguszetii.

Piękny spacer... po linie

Tysiące widzów na Placu Katedralnym w Wilnie śledziły w napięciu pełen ryzyka występ francuskiego akrobaty. Didier Pasquette wybrał się na nietypowy spacer - po 100-metrowej linie, zawieszonej 15 m nad ziemią.

Pamięć o "Królowej ludzkich serc" wciąż żywa

Wielka Brytania wspomina Lady Di. W kaplicy Pałacu Buckingham odprawione zostało uroczyste nabożeństwo. W miejscach związanych z Księżną Dianą zebrały się tłumy. Ludzie składali kwiaty, palili znicze i wspominali księżną Walii.

Zabici i ranni w zderzeniu pociągów

Co najmniej 8 osób zginęło, a 60 zostało rannych w zderzeniu pociągów na przedmieściach Rio de Janeiro. Liczba ofiar może wzrosnąć ponieważ akcja ratunkowa wciąż trwa.

Diana - 10. rocznica śmierci

Wiele osób nadal uważa, że śmierć Diany nie była zwykłym wypadkiem, lecz zamachem zorganizowanym przez brytyjskie służby specjalne. Dlaczego Diana zginęła? Czy to był naprawdę wypadek?

Morska katastrofa w Izraelu

W pobliżu izraelskiego portu Hajfa zderzyły się w czwartek wieczorem dwa statki. Dwóch marynarzy zaginęło, 12 innych udało się uratować - poinformowały izraelskie służby ratownicze.

Arszenikowa bomba zegarowa

To globalny problem, obecny w niemal 70 krajach - mówią naukowcy. Spożycie arszeniku, zawartego w wodzie pitnej i ryżu, może prowadzić do raka płuc i skóry, który ujawnia się dopiero po wielu latach od pierwszego zatrucia.

Kosowo: Serbowie i Albańczycy obiecują spokój

Obydwie strony (Serbia i Albania) zgodziły się na wstępnych, oddzielnych spotkaniach powstrzymać się od działań, bądź oświadczeń, które mogłyby zagrozić rozmowom pokojowym - powiedział wysłannik UE podczas rozmów w Wiedniu Niemiec Wolfgang Ischinger.

Zniknął wojskowy konwój

Kilkudziesięciu żołnierzy zaginęło w położonym na północnym zachodzie Pakistanu obszarze plemiennym, graniczącym z Afganistanem - poinformowały pakistańskie siły bezpieczeństwa.

Chile: starcia na ulicach

W stolicy Chile, Santiago manifestanci protestowali przeciw neoliberalnym praktykom rządu. Doszło do walk z policją. Ponad 400 osób trafiło do aresztu.

"Pozwolili, by Grecja płonęła"

Tysiące demonstrantów przyszły w środę wieczorem na plac Syntagma w centrum Aten, by zaprotestować przeciwko nieskuteczności państwa w walce z pożarami.

Ogień zaatakował Hiszpanię

Setki strażaków walczyły z pożarem we hiszpańskiej prowincji Castellon. Ogień udało się ugasić, ale władze ostrzegają przed następnymi pożarami.

Zamieszki koło Taj Mahal

Rozwścieczony tłum podpalał samochody i stoczył regularną bitwę z policją w indyjskim mieście Agra, znanym ze słynnego mauzoleum Taj Mahal. Wszystko z powodu śmierci czterech rowerzystów potrąconych przez ciężarówkę.

Mandela uwieczniony w brązie

Brytyjczycy postanowili uczcić Nelsona Mandelę i odsłonili jego pomnik w centrum Londynu. - Mandela nauczył świat, że możliwa jest sprawiedliwość bez zemsty - mówił w trakcie uroczystości Ken Livingstone, burmistrz brytyjskiej stolicy.

Ptasia grypa przenosi się między ludźmi

Czarny scenariusz się spełnia. - Znaleźliśmy statystyczny dowód na transmisję wirusa ptasiej grypy z człowieka na człowieka na Sumatrze - napisali naukowcy z Seattle w raporcie opublikowanym w piśmie "Emerging Infectious Diseases".

Makabryczne obrazki na paczkach papierosów

Na opakowaniach papierosów w Wielkiej Brytanii mają pojawić się nowe ostrzeżenia - postanowiły władze w Londynie. W wyniku głosowania wybrano 15 drastycznych projektów ilustrujących efekty palenia.