Pierwszy raz od początku rebelii syryjskiej opozycji udało się opanować przejścia graniczne. Pod ich kontrolą znalazło się jedno na granicy z Irakiem i jedno z Turcją. W czwartek powstańcy szturmowali też koszary policji w Damaszku. Reżim zapewnia jednak, że wszystko jest w porządku. W telewizji pokazał się Baszar Asad, uczestniczący w ceremonii zaprzysiężenia nowego ministra obrony w Damaszku.

Chiński artysta i dysydent Ai Weiwei przegrał apelację przed sądem w Pekinie. Sprawa dotyczy nałożonej na niego przez władze kary w wysokości 2,4 mln dol. W piątek Aiowi zakazano udziału w rozprawie i nie wpuszczono go na salę sądową.

Gotował dla ojca, będzie gotował dla syna. Japoński kucharz sushi jedzie do Korei Północnej, by gotować dla Kim Dzong Una - przywódcy najbardziej zamkniętego kraju świata Kim Dzong Una. Wcześniej przez ponad dekadę przyrządzał on potrawy dla jego ojca - Kim Dzong Ila.

Za wysadzenie autobusu nie odpowiada 33-letni obywatel Szwecji Mehdi Ghezali – dementuje doniesienia mediów bułgarskie MSW. Tymczasem "New York Times" sugeruje, że atak mógł być odwetem za śmierć irańskich naukowców zajmujących się programem nuklearnym.

Pentagon zdecydował się na historyczny gest w kierunku homoseksualnych żołnierzy. Po raz pierwszy wydano zgodę na udział w paradzie równości w mundurach. Rzecznik Pentagonu zastrzegł jednak, że zezwolenie ma póki co charakter jednorazowy i odnosi się jedynie do zbliżającego się wydarzenia w San Diego.

Stu dziennikarzy zebrało się w Kijowie, aby zaprotestować przeciwko podejmowanym przez rząd - ich zdaniem - próbom wywierania nacisku na niezależne media przed zbliżającymi się na Ukrainie wyborami parlamentarnymi.

Wielki botnet Grum, odpowiedzialny w ocenie ekspertów za rozsyłanie 18 procent globalnego spamu, został zlikwidowany - poinformowała firma FireEye, która zajmuje się bezpieczeństwem w internecie.

Premier Rumunii Victor Ponta, oskarżony o popełnienie plagiatu w swym doktoracie, został oczyszczony z zarzutów przez komisję powołaną przez ministra edukacji. Według wyznaczonych specjalistów, praca naukowa obecnego szefa rządu "spełniała wymogi akademickie". Innego zdania była poprzednia komisja i czasopismo "Nature".

Największy na świecie lotniskowiec, który pływa po Morzu Śródziemnym. Powiedzieć, że wszystko tam działa jak w zegarku, to mało. Precyzja w działaniu i szczegółowy podział zadań to tam zasada numer jeden. Na lotniskowcu pracuje blisko 5 tysięcy osób. Pracuje i żyje, bo amerykański Eisenhower jest jak pływające miasteczko. Choć nie ma na świecie drugiego takiego, którego dzienny budżet wynosi milion dolarów dziennie.

Hiszpański parlament uchwalił w czwartek najsurowszy plan oszczędnościowy. Zakłada zaoszczędzenie 65 mld euro w ciągu dwóch lat i pozwoli na obniżenie deficytu finansów do 2,8 proc. PKB, czego od Hiszpanii wymaga Unia Europejska.