Szanse Mitta Romneya na wygranie wyborów prezydenckich maleją? Ostatnie wpadki wywołały nerwowość w sztabie kandydata. Republikanie mają też inne powody do zmartwień. Gorzej wyglądają ich notowania w bardzo ważnej walce o miejsca w Kongresie.

Co trzeci Włoch i Włoszka mieszka z matką - wynika z danych statystycznych. W grupie wiekowej od 19 do 29 lat wskaźnik ten wynosi ponad 60 procent i jest - jak się podkreśla - prawdziwie włoską specjalnością i zarazem oznaką kryzysu.

W Ameryce Północnej ludzie żyją dziś przeciętnie o 30 lat dłużej niż w 1900 r., nawet do 78 lat, a w Ameryce Łacińskiej aż o 45 lat dłużej, czyli do 74 roku - podaje ogłoszony w Waszyngtonie raport "Zdrowie w obu Amerykach".

Prezydent Bronisław Komorowski rozpocznie dziś oficjalną część wizyty na Ukrainie. Główne jej cele to spotkanie z władzami, a także z liderami opozycji i uroczyste otwarcie cmentarza w Bykowni. Bronisław Komorowski chce poruszyć też kwestię przyszłości relacji UE-Ukraina i rozmawiać o gospodarce.

Pozew za "podburzanie do nienawiści" przeciwko tygodnikowi "Charlie Hebdo" w związku z opublikowaniem przez to pismo satyryczne karykatur proroka Mahometa został złożony w środę w paryskiej prokuraturze - poinformowały francuskie źródła sądowe. Te same źródła powiedziały, że prokuratura wszczęła dochodzenie w związku z hakerskim atakiem na stronę internetową tygodnika.

Szefowie polskiego i brytyjskiego ministerstwa obrony - Tomasz Siemoniak i Philip Hammond - zapowiedzieli w środę przeniesienie do Polski z Londynu Archiwum Polskich Sił Zbrojnych. Zapewnili też, że nasze kraje będą nadal współpracować w dziedzinie obronności po wycofaniu z Afganistanu.

Rosyjski polityk walczy z apokaliptycznymi nastrojami w społeczeństwie w dość nietypowy sposób. Deputowany rady miejskiej Sankt Petersburga chce prawnego zakazu informowania przez media o końcu świata, który - według kalendarza Majów - miałby nastąpić 21 grudnia 2012.

Kościół katolicki na północy Albanii przyjął dekret przewidujący, że sprawcy wendety (krwawej zemsty rodowej) poddani zostaną ekskomunice - powiadomił w środę arcybiskup Szkodry Angelo Masafra. W Albanii zwyczaj wendety, nazywanej "gjakmarrja", sięga XV wieku.

Muzułmańscy i arabscy przywódcy potępili w środę karykatury proroka Mahometa we francuskim piśmie jako kolejną obrazę swej wiary, lecz jednocześnie zachęcali ludzi do unikania gwałtownych reakcji i do protestowania w sposób pokojowy.

Brak krytycznej reakcji administracji prezydenta USA Baracka Obamy na wydalenie z Rosji amerykańskiej rządowej agencji pomocowej USAID stwarza "niebezpieczny precedens" - ostrzega na łamach "Washington Post" prezes fundacji Freedom House David J. Kramer. Obamę krytykują też republikanie.

Magazyn "Forbes" opublikował na swojej stronie internetowej ranking 400 najbogatszych Amerykanów. Na pierwszym miejscu znalazł się założyciel Microsoftu Bill Gates. Jego majątek szacuje się na 66 miliardów dolarów.