Posłowie z komisji zdrowia parlamentu Zimbabwe poddali się zabiegowi obrzezania, by zachęcić do tego innych mężczyzn i w ten sposób zmniejszyć ryzyko zarażenia się śmiercionośnym wirusem HIV, powodującym AIDS.

W tle ćwierćfinałowego starcia Niemcy - Grecja w Gdańsku, odbył się inny, bardziej "myślący" mecz. W centrum Aten pojedynek stoczyli greccy i niemieccy "filozofowie". Happening miał na celu zwrócenie uwagi na "rosnące nastroje nacjonalistyczne i wezwanie do bardziej zjednoczonej Europy".

Kanadyjski sąd zadecydował, że nadmierna waga jest przeszkodą w wychowywaniu dzieci. Pewien ojciec z Ottawy w związku z tym stracił prawa do opieki nad dwoma synami. Mężczyzna waży obecnie prawie 190 kilogramów.

Syryjskie dowództwo wojskowe potwierdziło w nocy z piątku na sobotę zestrzelenie tureckiego samolotu wojskowego. Według opublikowanego komunikatu samolot znajdował się w przestrzeni powietrznej Syrii i nad jej wodami terytorialnymi. Wcześniej turecki premier Recep Tayyip Erdogan, cytowany przez państwową agencję Anataloia oświadczył, że "Syria przeprosiła Turcję za zestrzelenie jej myśliwca F-4 Phantom nad Morzem Śródziemnym".

Stu pięciu węgierskich sędziów zaskarżyło w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu przepisy, na mocy których mają przejść na emeryturę w wieku 62 lat, choć pierwotnie było to 70 lat - poinformował Węgierski Komitet Helsiński.

- Nie jestem w sporze z "patriotycznymi" siłami zbrojnymi, ale nie zgadzam się z ostatnimi decyzjami NRW i odrzucam jej dekret ws. władzy ustawodawczej - powiedział Mohamed Mursi, kandydat Bractwa Muzułmańskiego w niedawnych wyborach prezydenckich.

Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton jest zaniepokojona informacjami o zatrzymaniu Adrzeja Poczobuta i wzywa władze Białorusi, by zaprzestały nękania działaczy opozycji i niezależnych mediów - poinformowała rzeczniczka Ashton Maja Kocijanczicz.

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł Finlandię, że jej wejście do NATO pogorszy stosunki między Moskwą i Helsinkami. Zagroził też kontrposunięciami Rosji, jeśli Finlandia przyjmie na swoim terytorium broń ofensywną Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Ambasador Białorusi otrzymał od polskiego MSZ notę protestacyjną ws. aresztowania Andrzeja Poczobuta - dowiedziała się TVN24. Z ambasadorem rozmawiał wiceszef MSZ Jerzy Pomianowski. Andrzej Poczobut został zatrzymany w czwartek pod zarzutem znieważenia Aleksandra Łukaszenki.

Przewodniczący syryjskiego komitetu olimpijskiego, gen. Mowaffak Joumaa, nie dostał zgody na podróż do Londynu w czasie letnich igrzysk. Wydania wizy odmówił mu brytyjski rząd, ale ostateczną decyzję podjemie Międyznarodowy Komitet Olimpijski.

Francuski rząd przechodzi lifting. Do 34 ministrów dołącza jeszcze czterech i zgodnie z filozofią socjalistów liczba kobiet i mężczyzn zostaje zrównana. Patrząc na nowo mianowane panie minister, trudno nie uznać, że może być to najładniejszy rząd w Europie.

Podczas swojej ostatniej przemowy przed sądem Breivik mówił, dlaczego zabił 77 osób w lipcu zeszłego roku. Powiedział, że działał w celu zatrzymania inwazji muzułmańskiej, a później poprosił, by uznać go za w pełni poczytalnego i uniewinnić.

Dowódca wojsk NATO w Afganistanie, amerykański generał John Allen oświadczył w piątek, że nocny atak rebeliantów na hotel pod Kabulem, w którym zginęło co najmniej 20 osób, nosił cechy charakterystyczne dla działalności terrorystycznej siatki Hakkaniego.

Na Florydzie chirurdzy jako pierwsi na świecie usunęli guza z ust płodu. Operacja przeprowadzona została z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, a matka podczas zabiegu była przez cały czas przytomna. Operację przeprowadzono w maju 2010 roku, ale dopiero teraz lekarze ujawnili jej przebieg.

Skazani za przestępstwa seksualne będą ogłaszać swoją kryminalną przeszłość na Facebooku lub innym portalu społecznościowym - takie prawo chce wprowadzić w stanie Luizjana (USA) republikański członek Izby Reprezentantów Jeff Thomson.

Komitet śledczy obwodu grodzieńskiego wszczął sprawę przeciwko Andrzejowi Poczobutowi, bo eksperci w jego artykułach dopatrzyli się słów znieważających prezydenta Alaksandra Łukaszenkę - poinformował agencję BiełaPAN rzecznik Komitetu Pawał Traulka.

Wzrosła liczba ofiar piątkowego zamachu bombowego w Bagdadzie. Według najnowszych danych co najmniej 14 osób zginęło, a 106 zostało rannych, gdy na zatłoczonym targowisku na północnych obrzeżach irackiej stolicy wybuchły dwie bomby - poinformowała policja.