Bractwo Muzułmańskie ogłosiło w poniedziałek, że kandydat tego ugrupowania Mohamed Mursi zwyciężył w niedzielnych wyborach prezydenckich w Egipcie. Jego rywalem był ostatni premier obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka, Ahmed Szafik.

Samolot ze 127 nielegalnymi imigrantami z Sudanu Południowego, w tym dziećmi i kobietami, wyleciał w niedzielę wieczorem z Izraela w ramach pierwszego etapu deportacji afrykańskich imigrantów do ich krajów pochodzenia - poinformował dziennik "Maariw".

Partia Socjalistyczna i jej sojusznicy zdobyli w niedzielnej drugiej turze wyborów parlamentarnych we Francji od 308 do 320 miejsc w parlamencie, według AFP. Większość absolutna we francuskim Zgromadzeniu Narodowym to 289 miejsc.

Szef greckich socjalistów PASOK Ewangelos Wenizelos zaproponował w niedzielę utworzenie rządu jedności z udziałem czterech największych partii, w tym odrzucającej program oszczędnościowy radykalnej lewicy - podała agencja AP.

Partia Socjalistyczna i jej sojusznicy zwyciężyli w niedzielnej drugiej turze wyborów parlamentarnych we Francji; blok socjalistyczny zdobył 320 miejsc, a Zieloni - 20 w 577-osobowym parlamencie - wynika z szacunków powyborczych.

Arabia Saudyjska chce zakupić od 600 do 800 niemieckich czołgów Leopard 2 - podała gazeta "Bild am Sonntag". Uprzednio informowano o perspektywie sprzedania tylko 300 maszyn. Kontrakt może być wart nawet 10 miliardów euro, czyli byłby największym w historii niemieckiego przemysłu zbrojeniowego i jednym z największych w historii.

Po rozwiązaniu egipskiego parlamentu Najwyższa Rada Wojskowa chce, aby władza ustawodawcza i finanse publiczne znalazły się w jej gestii po niedzielnych wyborach prezydenckich w tym kraju - poinformowały w niedzielę źródła wojskowe.

Prokuratura z San Francisco zdecydowała się postawić rowerzyście zarzut zabójstwa w ruchu drogowym spowodowanego lekkomyślną jazdą. 36-letni meżczyzna pod koniec marca staranował na przejściu dla pieszych 71-latka, który po kilku dniach zmarł. Sprawa jest traktowana jako precedensowa i skupia na sobię uwagę mediów z całych USA, wywołując dyskusję o potrzebie stworzenia zestawu przepisów regulujących poruszanie się rowerzystów na drogach.

Obywatele Szwajcarii głosowali nad tym, czy chcą jeszcze więcj głosować. I zdecydowali, że mają już dość referendów. Szwajcarzy nie będą więc w przyszłości musieli automatycznie głosować nad niemal każdą umową międzynarodową zawieraną przez ich kraj.

- Osobom zamieszanym w skandal wycieku tajnych dokumentów z Watykanu grozi proces kanoniczny i ekskomunika - donosi niedzielny "Corriere della Sera". Włoska gazeta przypomina, że takie rozwiązanie przewiduje instrukcja wydana za pontyfikatu papieża Pawła VI.

Ponad 50 lat po sławnej aferze związanej z zestrzeleniem samolotu szpiegowskiego USA nad ZSRR, jego pilot otrzymał pośmiertnie medal za "heroizm" wykazany podczas sowieckiej niewoli. Wcześniej, po powrocie do USA, Gary Powers był często krytykowany, ponieważ nie "skorzystał" z kapsułki z trucizną i ostatecznie skończył życie zapomniany przez państwo.

Francuzi głosują w drugiej turze wyborów parlamentarnych. Największą szansę na zwycięstwo mają socjaliści, którzy wraz z sojusznikami mogą liczyć na bezwzględną większość w parlamencie. Oznacza to kompletną klęskę prawicy, która jeszcze niedawno miała kontrolę nad izbą ustawodawczą i Pałacem Elizejskim w postaci Nicolasa Sarkozy'ego.

Owiany tajemnicą bezzałogowy wahadłowiec amerykańskiej armii X-37B wrócił na Ziemię po 15-miesięcznej misji. W sobotę wylądował w centrum lotów kosmicznych Vandenberg w Kalifornii.

Komisja kardynałów, powołana w kwietniu przez papieża w celu wyjaśnienia skandalu z wyciekiem zza Spiżowej Bramy tajnych dokumentów (Vatileaks) spotkała się z papieżem – podało watykańskie biuro prasowe.

Niespełna dwa miesiące po ostatnich wyborach, Grecy znów idą do urn wybierać parlament. Wynik niedzielnego głosowania może przesądzić o być albo nie być Grecji w strefie euro. Dlatego też wybory z wielką uwagą obserwuje cała Unia Europejska.

"Polskie i rosyjskie łzy"- tak odpadnięcie biało-czerwonych i Sbornej z Euro 2012 komentuje włoska telewizja RAI . - Boże, czegośmy dożyli! Rosja i Polska wylatują! - krzyknął z kolei sprawozdawca telewizji Rossija po ostatnich gwizdkach sędziów na stadionach w Warszawie i Wrocławiu.