Hiszpańska policja przejęła ponad tonę kokainy ukrytej w samolocie na lotnisku na wyspie Gran Canaria w archipelagu Wysp Kanaryjskich - powiadomiły we wtorek władze sądownicze. Zatrzymano trzy osoby z załogi biznesowego samolotu zarejestrowanego na Malcie.

Chociaż od początków USA dominującą rolę w rządzeniu tym krajem odgrywali zawsze biali protestanci, obecnie w jego głównych organach władzy są oni w mniejszości - pisze "New York Times", powołując się na badania Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

Rząd Hiszpanii rozpoczął śledztwo przeciwko tanim liniom lotniczym Ryanair w związku z informacjami, że samoloty tych linii trzykrotnie lądowały w Walencji w trybie awaryjnym, ponieważ nie miały dostatecznego zapasu paliwa - poinformowała agencja EFE.

Rosja wyśle okręty na sporne Wyspy Kurylskie, o czym poinformowało we wtorek rosyjskie Ministerstwo Obrony. To, jak pisze Reuters, niewątpliwie zirytuje Japonię, która domaga się zwrotu czterech wysp.

Eksperymentalny, bezzałogowy samolot WaveRider jest gotowy do próbnego przelotu na Oceanem Spokojnym. Ma osiągnąć sześć machów, czyli sześciokrotną prędkość dźwięku.

41-letni Adrian Bayford z miasta Haverhill we wschodniej Anglii i jego o rok młodsza żona Gillian ujawnili się we wtorek jako właściciele opiewającej na 190 mln euro (czyli ponad 148 mln funtów) rekordowej wygranej, która padła w ubiegły piątek w europejskiej loterii Euro Milllions.

Kijowski Sąd Apelacyjny złagodził we wtorek wyrok pozbawienia wolności dla byłego wiceministra obrony Ukrainy Wałerija Iwaszczenki, który pracował w rządzie odbywającej siedmioletni wyrok b. premier Julii Tymoszenko. Sąd zdecydował o zwolnieniu go z więzienia.

Amerykanin James Patterson uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu 15 najbogatszych pisarzy magazynu "Forbes". Według pisma, w przyszłym roku lista będzie bardziej sfeminizowana. Już teraz kobiety zajmują sześć pozycji, choć nie wszystkie są w czołówce.

Władze w Kijowie mają nadzieję, że odwołanie konsulów odpowiedzialnych za sprawy wizowe w konsulacie Polski w Łucku nie wpłynie na wydawanie wiz dla obywateli Ukrainy - oświadczył rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeksandr Dikusarow.

Weterani Arabskiej Wiosny w Libii szkolą syryjskich rebeliantów i pomagają im w organizowaniu oddziałów. Do syryjskich oddziałów powstańczych przyłączył się także były syryjski premier Rijad Hidżab, który stwierdził, że Baszar el-Asad jest "wrogiem Boga", a jego żołnierze kontrolują jedynie 30 proc. kraju.

Władze Iranu zadeklarowały wolę przyjęcia zagranicznej pomocy dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w sobotę północny zachód kraju. Associated Press zauważa, że Teheran wyraźnie zmienił stanowisko w tej sprawie.

W nocy w poniedziałku na wtorek w jednej z dzielnic francuskiego Amiens doszło do zamieszek. W starciach między młodymi ludźmi a policją obrażenia odniosło 16 funkcjonariuszy. Młodzi Francuzi podpalali budynki publiczne i samochody oraz atakowali kierowców.

Sąd w Charkowie odroczył we wtorek proces Julii Tymoszenko. Była premier Ukrainy oskarżona jest o malwersacje finansowe z lat 90. Przyczyną odroczenia rozprawy była nieobecność opozycjonistki na sali rozpraw, która nie stawia się w sądzie z przyczyn zdrowotnych.