Pakistan przeprowadził w niedzielę egzekucję obywatela Rosji Achłasa Achlaka i trzech innych mężczyzn. Wszyscy byli skazani za nieudaną próbę zamachu na byłego pakistańskiego prezydenta Perveza Musharrafa. Informację potwierdziła rosyjska ambasada w Pakistanie.

"Dopóki są na świecie tacy nieobojętni ludzie, jak Chirurg, Rosja będzie wielkim Mocarstwem" - tymi słowami Ramzan Kadyrow pogratulował liderowi proputinowskiego gangu motocyklowego "Nocne Wilki" Aleksandrowi Zołdostanowowi umieszczenia go na liście osób objętych sankcjami przez Stany Zjednoczone. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał w piątek Barack Obama. Na amerykańskiej liście znalazła się też Natalia Pokłońska, prokurator generalna Krymu.

Droga międzystanowa nr 85 była przez kilka godzin zamknięta z powodu wypadku, do którego doszło w hrabstwie Barrow w stanie Georgia. Rozpędzony samochód ciężarowy z ogromną siłą uderzył najpierw w radiowóz, potem w kontrolowany przez policjanta samochód, a następnie zjechał na pobocze i przewrócił się na bok.

Ukraina planuje w 2015 roku przeznaczyć 5 proc. swojego budżetu, czyli około 86 miliardów hrywien (5,5 mld dolarów) na armię i służby mundurowe - powiedział agencji Reutera wysoki rangą przedstawiciel służb bezpieczeństwa. Podwyższony ma zostać też wiek obowiązku służby wojskowej.

Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że bezwarunkowo potępia zastrzelenie w sobotę dwóch policjantów w Nowym Jorku. Sprawca, który miał w internecie zapowiadać odwet na funkcjonariuszach policji, popełnił samobójstwo.

Niemiecki pisarz, gdańszczanin i laureat Nagrody Nobla Günter Grass wypowiedział się w wywiadzie dla wiedeńskiej gazety "Der Standard" na temat polityki międzynarodowej. Zdaniem autora "Blaszanego bębenka" trzecia wojna światowa już się rozpoczęła. Ma to być wojna o podział zasobów. Noblista wypowiedział się też nt. konfliktu Rosji z NATO.

Prezydent Kuby Raul Castro potwierdził w sobotę, że weźmie udział w kwietniowym Szczycie Ameryk w Panamie, w którym będzie uczestniczył amerykański prezydent Barack Obama. Będzie to pierwszy raz, kiedy Kuba weźmie udział w organizowanych od 1994 r. spotkaniach przywódców obu Ameryk.

- Najbardziej prawdopodobne będzie poszukiwanie w Rosji kozła ofiarnego w związku ze słabym rublem - mówił w "Horyzoncie" w TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz. Senator podkreślił jednak, że będzie to rozwiązanie tymczasowe, które nie rozwiąże istoty problemu. A wtedy odpowiedzią na kryzys może być "wojenna ucieczka do przodu".

Rosyjskie samoloty zwiadowcze zapuszczające się nad wybrzeża państw NATO wywołują ostre reakcje. Prawdą jest, że częstotliwość ich lotów wzrosła. Nadal jest to jednak nic w porównaniu do powietrznej inwigilacji, jaką uprawiają Amerykanie. Pentagon swoją aktywność utrzymuje w tajemnicy i niewiele o niej wiadomo. Jest jednak niemal pewne, że różni latający szpiedzy nieustannie krążą wokół Rosji, Chin i na Bliskim Wschodzie.