Republikanie zwiększyli w Senacie swą przewagę nad demokratami. W drugiej turze wyborów w Luizjanie Bill Cassidy pokonał w sobotę obecną demokratyczną senator z tego stanu Mary Landrieu - poinformowała stacja CNN, powołując się na wyniki sondażowe.

Prokurator z Watykanu wszczął śledztwo przeciwko dwóm byłym szefom banku IOR w sprawie zarzutu sprzeniewierzenia pieniędzy - ogłosił w sobotę watykański rzecznik ks. Federico Lombardi. Sprawa dotyczy operacji obrotu nieruchomościami w latach 2001-2008.

Tysiące demonstrantów przeszło w sobotę ulicami Aten, by upamiętnić szóstą rocznicę śmierci Alexandrosa Grigoropulosa, 15-latka zabitego w 2008 roku przez policjanta. W dzielnicy Exarchia doszło do starć z policją; użyto gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Południowoafrykańczyk Pierre Korkie miał zostać wypuszczony w niedzielę, Amerykanin Luke Somers najprawdopodobniej zostałby ścięty jeszcze w sobotę. Amerykańscy komandosi podjęli akcję ostatniej szansy i próbowali uratować dwóch zakładników więzionych przez bojowników Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego. Akcja zakończyła się niepowodzeniem. Dżihadyści w ostatniej chwili zastrzelili mężczyzn. CNN pisze o przebiegu akcji elitarnych amerykańskich komandosów.

Belgijski rząd federalny zarządził tygodniową żałobę narodową po śmierci królowej Fabioli. Obowiązuje ona od soboty do piątku 12 grudnia, czyli dnia pogrzebu. Decyzję ogłosił premier Charles Michel.

Decyzja o utworzeniu tymczasowych sił natychmiastowego reagowania, tzw. szpicy NATO już w 2015 roku, to konkret - stwierdził w programie "Horyzont" minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. - Są głosy tak poważnych osób, jak sekretarz Kerry, czy ministrów z Kanady, Wielkiej Brytanii, także Niemiec i Francji. Ten klimat rozmowy był bardzo konkretny - ocenił wtorkowy szczyt w Brukseli.

43-letni Felix Baez Sarria, kubański lekarz internista, który zaraził się wirusem w Sierra Leone i był z sukcesem leczony w specjalistycznym szpitalu w Genewie, odleciał w sobotę do kraju - poinformowały źródła szpitalne.