Uczniowie posegregowani według płci?

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchamia stronę internetową o zaletach osobnych klas dla chłopców i dziewczynek. Niewykluczone, że takie klasy powstaną w ramach programu pilotażowego. Muszą tylko znaleźć się chętni - pisze "Polska".

"Służby miały olbrzymi wpływ na media"

Tworzenie Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, inwigilacja mediów oraz działania przeciwko Kościołowi - to zdaniem Antoniego Macierewicza powinny być tematy kolejnych aneksów dotyczących działań Wojskowych Służb Informacyjnych. Mówi o tym w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" i zapowiada przygotowanie nowego aneksu jeszcze w tym roku.

Kto nas będzie leczył?

Od stycznia 2008 roku wejdą unijne przepisy ograniczające u nas czas pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo. To katastrofa, nie będzie miał kto leczyć - alarmuje dziennik "Polska".

ABW zniszczy dowody swoich nielegalnych działań?

Materiały legalizacyjne, czyli takie, które zostały specjalnie spreparowane do konkretnej akcji ABW, mogą być na bieżąco niszczone. Może to być sposób na pozbycie się dowodów nielegalnych operacji służb specjalnych lub zapisów prowadzonych obserwacji i podsłuchów - alarmują media.

Dlaczego zginął niedźwiadek?

Nie ma obrażeń głowy, nie znaleziono też wody w płucach niedźwiadka. Teraz lekarze chcą sprawdzić, czy zwierzę nie było chore na wściekliznę.

KRRiT sprzeciwia się prywatyzacji mediów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie chce "likwidacji mediów publicznych poprzez ich prywatyzację". Niepokoi się także o sposób finansowania mediów publicznych i plany likwidacji abonamentu.

Rekordowe odszkodowanie dla Polaków

Prawie 250 tysięcy euro kary dla państwa polskiego. Taką kwotę od naszego kraju zasądził właśnie Europejski Trybunał Praw Człowieka za odmawianie rekompensaty za korzystanie z dróg powstałych na prywatnym terenie. Trybunał uznał, że Polska naruszyła protokół Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Lepiej sprawdźcie, kto udzielał wam ślubu

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego może być powołany tylko po przeprowadzeniu otwartego konkursu - tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Ta informacja stała się powodem nie lada zamieszania.

Pawlak chce mieć swoich ludzi wszędzie

Ta koalicja będzie solidarna, a mówiąc o solidarnym współdziałaniu myślimy także o tym, żeby nasi przedstawiciele występowali we wszystkich resortach - mówił lider PSL Waldemar Pawak w "Kropce nad i".

Ruszył proces o zabójstwo Krzysztofa Olewnika

Rozpoczął się proces o uprowadzenie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika. Przed płockim sądem okręgowym stanęła kilkuosobowa grupa oskarżonych. Krzysztof Olewnik był synem przedsiębiorcy branży mięsnej z Drobina. Został porwany w 2001 roku i zabity dwa lata później.

"Platforma jest jak puszka Pandory"

Mimo, że Sejm dopiero rozpoczyna pracę w nowej kadencji, to świeżo upieczona posłanka PiS Nelly Rokita, już wyciąga daleko idące wnioski. - PiS jest bardzo dobrą opozycją - uważa Rokita. Skąd taka ocena? - Politycy tej partii są uśmiechnięci, a na ich twarzach widać chęć do pracy.

Ma 78 lat, strzelał z procy

78-letni Józef Ł. został zatrzymany, po tym jak przez półtora roku ostrzeliwał samochody sąsiadów z procy. Wpadł, mieszkańcy osiedla zamontowali kamerę z noktowizorem.

Kolejne miliony dla Ojca Dyrektora

Fundacja "Lux Veritatis" o. Tadeusza Rydzyka otrzymała dziś decyzję o przyznaniu 15 mln milionów złotych na poszukiwanie podziemnych źródeł wody. Razem fundacja dostanie 27 mln złotych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

"Tusk pozna tajne fakty, gdy zostanie premierem"

- Ze ściśle tajnymi informacjami o Radosławie Sikorskim Donald Tusk zapozna się dopiero, kiedy zostanie desygnowany na premiera - zapowiedział prezydencki minister Michał Kamiński. Stanie się to w najbliższych dniach, najwcześniej w czwartek.

Lepper podejrzany ws. seksafery

Łódzka prokuratura okręgowa wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów Andrzejowi Lepperowi w związku ze śledztwem w sprawie tzw. seksafery w Samoobronie. Formalnie więc Lepper jest już podejrzanym.

Skradziono portfel z gabinetu minister

Po godzinie 14:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela minister pracy i polityki społecznej Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Portfel skradziono z gabinetu w resorcie.

Tusk nie przestał ufać Sikorskiemu

- Daj Boże, żeby w przyszłym tygodniu doszło do zaprzysiężenia gabinetu PO i PSL u prezydenta Lecha Kaczyńskiego - liczy szef PO Donald Tusk. Dziś spotkał się z prezydentem Lechem Kaczyńskim, z którym rozmawiał m.in. o Radku Sikorskim. - Nie zmieniłem o nim zdania - zapewniał Tusk.

Katolicy za lustracją duchownych

Z badań przeprowadzonych na zlecenie tygodnika "Niedziela" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK) wynika, że 67 proc. katolików opowiada się za lustracją duchownych.

Sejm wybrał czterech wicemarszałków

Sejm będzie mieć czterech wicemarszałków. Zostali nimi: Jarosław Kalinowski z PSL, Stefan Niesiołowski z PO, Krzysztof Putra z PiS oraz Jerzy Szmajdziński z LiD. Przed głosowaniem rozgorzał jednak spór o osobę wysuniętego przez PO Stefana Niesiołowskiego.

Policjanci skazani ws. linczu we Włodowie

Na 6 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata Sąd Rejonowy w Olsztynie skazał dwóch policjantów ws. linczu we Włodowie. Funkcjonariusze, oskarżeni o niedopełnienie obowiązków, nie wysłali radiowozu do Włodowa, w wyniku czego doszło do śmiertelnego pobicia Józefa C.

Roczny chłopiec odnaleziony w opuszczonym mieszkaniu

Głodne i wyziębione roczne dziecko znaleźli policjanci w jednym z mieszkań w Koszalinie. Chłopiec trafił do szpitala. Matka chłopca - 26-letnia Aleksandra G. - została znaleziona w mieszkaniu swojego znajomego, gdzie przebywała z drugim 4-letnim synem.

40 pkt. karnych za jednym zamachem

O 100 km/h przekroczył prędkość na terenie zabudowanym, wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i dwukrotne na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu, a na dodatek nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa - tych wszystkich wykroczeń dokonał jeden kierowca, podczas przejażdżki ulicami Bełchatowa. Efekt? 40 punktów karnych i tysiąc złotych mandatu.

Romaszewski: nie zrezygnuję z kandydowania

Senator PiS Zbigniew Romaszewski zapowiedział, że nie zamierza rezygnować z kandydowania na wicemarszałka Senatu. - Już w trudniejszych sytuacjach bywałem i nie rezygnowałem - podkreślił. Wcześniej większość senatorów nie zgodziła się na uzupełnienie porządku obrad o ponowne głosowanie nad jego kandydaturą.

Tusk: z prezydentem rozmawialiśmy m.in. o Sikorskim

- Mam nadzieję, że będzie dobrze - uśmiechał się tajemniczo po spotkaniu z Lechem Kaczyńskim Donald Tusk. Szczegółów rozmowy nie zdradził. - Najpierw podzielę się nimi z władzami PO - powiedział Tusk. Skończyło się także spotkanie prezydenta z liderem PSL Waldemarem Pawlakiem.

Sondaż: Polacy najbardziej ufają Pawlakowi

Polacy najbardziej lubią polityków spokojnych i niekonfliktowych - tak można interpretować wyniki sondażu przeprowadzonego dla programu "Forum" TVP. Połowa ankietowanych zapytanych o to, któremu politykowi ufa najbardziej, wskazała lidera Ludowców Waldemara Pawlaka.

Mężydło: dla Ujazdowskiego i Zalewskiego jest miejsce w PO

- Dziś nie ma miejsca dla nowych partii. Dlatego myślę, że to właśnie do PO powinni przejść Kazimierz Michał Ujazdowski i Paweł Zalewski - powiedział poseł Antoni Mężydło w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek". Były polityk PiS, który jest obecnie w PO uważa, że byli wiceprezesi Prawa i Sprawiedliwości mogą pójść w jego ślady.

Kamiński: o Sikorskim zdecyduje premier

Dzisiejsze rozmowy Lecha Kaczyńskiego z liderami partii są jednym z ostatnich kroków przed desygnowaniem nowego szefa rządu. - Procedura jest taka: najpierw rozmowy z liderami wszystkich partii, potem desygnowanie premiera, potem ta osoba przedstawia skład swojego rządu - mówił TVN24 Michał Kamiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.