- Jeśli premier poprosi o spotkanie z prezydentem, to ono nastąpi, bo prezydent zawsze pozytywnie przyjmuje prośby premiera - stwierdził na antenie TVN24 Andrzej Duda z Kancelarii Prezydenta. Minister dodał też, że zapowiadane wstępnie na wtorek lub środę spotkanie Lecha Kaczyńskiego z ministrem finansów Jackiem Rostowskim jest "bardzo prawdopodobne".

- Zadzwoniłam do minister Agnieszki Chłoń-Domińczak, pytając o to, czy czuje się dyskryminowana dlatego, że ma rodzinę. Absolutnie zaprzeczyła - powiedziała w TVN24 minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak. Wcześniej "Dziennik" napisał, że wiceminister, po powrocie z urlopu macierzyńskiego, została pozbawiona większości dotychczasowych obowiązków.

Niejeden szuka raju na ziemi - a jak się okazuje - można go znaleźć na Kostaryce. Mieszkańcy tego kraju wiodą najdłuższe i najbardziej satysfakcjonujące życie przy minimalnych szkodach dla środowiska naturalnego - wynika z najnowszego rankingu Fundacji na rzecz Nowej Ekonomii (NEF). Polska znalazła się na 77. pozycji.

Sześć osób zginęło w sobotę w wypadkach na polskich drogach. Niemal co godzinę z kraju nadchodziły kolejne informacje o kolejnych wypadkach, na szczęście mniej groźnych.

Zabytkowy tramwaj zderzył się z regularną linią w centrum Wrocławia. 9 osób, w tym 10-letni chłopiec, zostało rannych. Wszyscy zostali odwiezieni do szpitali. Nie znane są przyczyny wypadku.

Rano informowaliśmy, że w Polsce wykryto kolejne dwa przypadki zakażania wirusem A/H1N1, który wywołuje nową odmianę grypy. Tymczasem w sobotę po południu odkryto kolejny, trzeci już przypadek tego dnia w naszym kraju - poinformował zastępca szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego Przemysław Biliński.

- Decyzja Rady Nadzorczej TVP o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków prezesa nie ma mocy prawnej - twierdzi w specjalnym oświadczeniu zawieszony p.o. prezesa TVP, Piotr Farfał.

- Zmiana zakresu obowiązków pani wiceminister wynika z polityki i zadań, jakie realizuje jej resort - przekonuje minister Jolanta Fedak, broniąc się przed zarzutem, że odebrała Agnieszce Chłoń-Domińczak część obowiązków, bo ma trójkę dzieci. Fedak podkreśla, że wiceminister zajmuje się bardzo ważnymi sprawami dotyczącymi działań antykryzysowch.

- Jeśli w TVP będą potrzebne twarde decyzje, to będę oczekiwał od ministra Grada, żeby wkroczył, gdy nie będzie innego wyjścia - powiedział premier Donald Tusk. Samego zamieszania w TVP komentować nie chciał, oceniając je jako "ponure dziedzictwo przeciwników PO".

Piątkowa burza w TVP nadal wywołuje wiele komentarzy, a politycy winą za zaistniałą sytuację obarczają siebie nawzajem. Opozycja zarzuca PO, że broni zawieszonego Piotra Farfała i nie ma pomysłu na media publiczne. - Farfała nikt w Platformie nie broni, chodzi nam o to, by odpolitycznić media - powiedział Jarosław Gowin. - To kompletna degrengolada - podsumował Jarosław Kalinowski z PSL.

Ten pies wpadł w jakąś niewytłumaczalną furię i zaczął gryźć - mówią policjanci, którzy komentują zdarzenie nad zalewem w gliwickiej dzielnicy Czechowice. Kilkuletni bokser został zastrzelony przez policjanta po tym, jak pies pogryzł wcześniej dwie osoby (w tym swojego właściciela). Specjaliści wskazują, że zawinił człowiek.

Tragiczny koniec poszukiwań dwóch chłopców, którzy w piątek zaginęli nad zalewem w okolicach zbiornika wodnego Miedźna w powiecie opoczyńskim (Łódzkie). W sobotę, po kilku godzinach poszukiwań, płetfonurkowie odnaleźli ich ciała.

Marzena Wróbel, posłanka PiS, jest nieustępliwa i protestuje, gdy nie zgadza się ze swoimi kolegami z komisji ds. nacisków. Zanim jednak zajęła się polityczną karierą, była nauczycielką i jak opowiada, uczniowie byli jej posłuszni. "Szkolne" czasy śnią jej się jeszcze po nocach. - Czasami mam koszmary. Śni mi się, że nie zdążyłam czegoś opracować, a zbliża się matura - wyznała w "Poranku TVN24".

Zasuszony krokodyl, garść skorpionów, dwie kobry i noga słonia. To nie jest przepis na magiczny napój, a przykładowa lista "pamiątek", jakie przemycamy co roku z wakacji.

Spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z ministrem finansów Jackiem Rostowskim w sprawie nowelizacji tegorocznego budżetu jest możliwe w najbliższy wtorek lub środę - poinformował szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki.

Słońce, morze i ogromne żaglowce. W Gdyni po raz czwarty odbywają się regaty The Tall Ships' Races - Baltic 2009. Największe jednostki na świecie w portach będą cumować do piątego lipca. Następnie wypłyną w sześciodniowe regaty do Sankt Petersburga.

Wiceminister pracy Agnieszka Chłoń-Domińczak, która zasłynęła wypowiedzią z trybuny sejmowej: "ciąża to nie choroba", po urodzeniu trzeciego dziecka wróciła do pracy. Ale tu niespodzianka - jak donosi "Dziennik" - minister Jolanta Fedak odebrała swojej zastępczyni większość kompetencji. Powód? - Kobiecie z trójką dzieci nie brakuje obowiązków - ucina krótko minister pracy.

Już za kilka dni - 11 lipca - rusza sieć komórkowa stworzona przez ojca Tadeusza Rydzyka. Data uruchomienia Telefonii "W rodzinie" nie jest jednak przypadkowa. Oferta wystartuje podczas corocznej pielgrzymki Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę. Zgodnie z założeniami ma "służyć utrzymywaniu bliskich więzi" ze środowiskami skupionymi wokół Radia Maryja.

Jak to możliwe, że na badania wzywana jest nieżyjąca od kilku lat osoba? Choć wydaje się to absurdalne w Łodzi taka sytuacja zdarzyła się w ostatnim czasie dwukrotnie. Lekarze tłumaczą, że chorych zapraszają na podstawie list stworzonych przed dwoma laty.