Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski podkreślił, że negocjacje "w tak delikatnej kwestii (jak tarcza) nie mogą toczyć się przy otwartej kurtynie". Dodał, że jeżeli sukces zostanie osiągnięty, to i USA i Polska o tym zakomunikują.

"Równie wstrząsająca i kontrowersyjna, jak książka o zbrodni w Jedwabnem" - tak o mającym się ukazać w styczniu polskim wydaniu kolejnej książki Jana Tomasza Grossa "Strach" mówi dr Dariusz Stola, historyk z Polskiej Akademii Nauk.

Według europosła Pawła Piskorskiego procedura kontroli jego majątku i PIT-ów z 17 lat "fundamentalnie narusza prawo". Polityk poinformował też, że składa do prokuratury doniesienie o przestępstwie złamania tajemnicy skarbowej.

Wciąż nie wybrano miejsca, gdzie mogliby się przenieść kupcy handlujący na Stadionie X-lecia. Są zdesperowani i - jak zapowiedzieli - nie wykluczają powrotu na koronę stadionu, jeżeli szybko nie zapadnie decyzja w sprawie przeniesienia handlu przy ul. Radzymińskiej.

Klub PiS krytykuje działania prokuratury i chce wyjaśnień od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego w związku ze sprawami Krauzego i tzw. "grupy trzymającej władzę". - Opinia publiczna ma prawo wiedzieć, co się dzieje w najważniejszych sprawach - mówił dla TVN24 Zbigniew Wassermann.

Prokuratura poinformowała o przesłuchaniu Ryszarda Krauzego dopiero po tygodniu, bo nie chciała dyskryminować niektórych mediów. Takie wyjaśnienie usłyszał od prokuratorów minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

PiS zawłaszczyło media i nie chcąc tego stracić, gotowe się sprzymierzyć w tej sprawie "z każdym, nawet z diabłem" - tak Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO) skomentowała informację, że LiD ma rzekomo wesprzeć PiS w walce o zachowanie wpływów w mediach publicznych. Politycy PiS i LiD zaprzeczają tym doniesieniom.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie siedziby PiS, bo postępowanie karne co do tych samych czynów i tych samych osób prawomocnie umorzyła Prokuratura Rejonowa Warszawa–Śródmieście w kwietniu 2006 r. O nieprawidłowościach przy przejmowaniu w latach '90 kilku budynków, w tym obecnej siedziby PIS, doniosła prokuraturze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Sąd uznał, że rodzice mają prawo decydować o zdrowiu i przyszłości swojego dziecka - mówi w TVN24 Barbara Wojnarowska z Łomży. Małżeństwu Wojnarowskich sąd przyznał blisko 200 tys. zł odszkodowania z odsetkami. Wytoczyli oni szpitalowi proces za odmowę badań prenatalnych.

Czy w styczniu dojdzie do paraliżu szpitali? Nawet związkowcy nie są zgodni w ocenie sytuacji. Co będzie, gdy zaczną obowiązywać nowe przepisy, ograniczające czas pracy medyków? Oni sami zapowiadają, że zgodzą się pracować dłużej, ale za większą płacę. Dyrektorzy szpitali są niechętni.

25 i 15 lat więzienia - to kary jakie sąd w Suwałkach wymierzył Przemysławowi Rusanowskiemu i Kamilowi Laudzie za zabójstwo nastolatka - głównego świadka w sprawie narkotykowej przeciwko jednemu ze skazanych.

Polski kontyngent wojskowy w Afganistanie zostanie wzmocniony - zapowiada szef MON Bogdan Klich. Na przełomie kwietnia i maja 2008 r. do Afganistanu ma trafić około 400 dodatkowych żołnierzy. To reakcja Polski na sytuację w Pakistanie. Teraz stacjonuje tam 1,2 tys. polskich wojskowych.

Zarzut płacenia za podpisy na listach poparcia dla kandydatów Samoobrony w wyborach parlamentarnych usłyszała była posłanka Samoobrony Renata Beger. Grozi jej 10 tysięcy złotych grzywny.

- Żeby wydawać publiczne pieniądze na zapłodnienie in vitro potrzebne jest w Polsce prawo, którego póki co nie ma - oceniła w TOK FM minister zdrowia Ewa Kopacz. Nie zadeklarowała jednoznacznie, czy in vitro będzie refundowane.

- Mamy precyzyjny plan reformy służby zdrowia. Nie zrobimy w tej kwestii raju na ziemi, ale poprawimy przede wszystkim sytuację pacjenta. Problemem rządu są bowiem problemy pacjentów a nie lekarzy - powiedział premier Donald Tusk w TVN24.

- Przygotujemy własny projekt ustawy reformującej media publiczne - zapowiada sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski. Tymczasem "Dziennik" donosi, że lewica i PiS porozumiały się w sprawie zablokowania planów PO dotyczących mediów i chcą między siebie podzielić wpływy w TVP i Polskim Radiu

Wyrok w głośnym procesie o odszkodowanie za odmowę wykonania badań prenatalnych ogłosi dzisiaj łomżyński sąd. Małżeństwo, których dziecko urodziło się z poważną chorobą genetyczną, pozwało o odszkodowanie szpital i lekarza tej placówki.