57 lat po śmierci Hanki Ordonówny pan Janusz z Sosnowca odnalazł w swoim mieszkaniu osobiste archiwum przedwojennej gwiazdy. Dotychczas nikt nie widział o jego istnieniu.

- PiS ma w TVP więcej czasu niż pozostałe partie opozycyjne razem wzięte. W ciągu ostatnich 15 lat media publiczne nie były tak stronnicze – mówi portalowi tvn24.pl Tomasz Borysiuk z KRRiTV. – PiS tworzy rząd, to naturalne, że pojawia się częściej – ripostuje rzeczniczka TVP.

Prezydent podpisał ustawę przywracającą coroczną waloryzację rent i emerytur, a także ustawę wydłużającą obowiązywanie przepisów dotyczących przechodzenia na wcześniejszą emeryturę.

Do północy we wtorek 16 października Polacy przebywający za granicą, a chcący wziąć udział w wyborach, mogą wpisywać się na listy wyborcze - przypomniał dyrektor Departamentu Konsularnego i Polonii MSZ Andrzej Jasionowski.

- Pracowaliście dla legalnego państwa i nie waszą winą jest to, że jacyś szaleńcy chcą ją zdelegalizować - mówił Leszek Miller, "jedynka" Samoobrony w Łodzi, na piątkowej konwencji partii Andrzeja Leppera.

Szefów gorzowskiej spółki kupieckiej Janusza J. i Jana Z. zatrzymali funkcjonariusze z poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W chwili aresztowania prezesi mieli przy sobie prawie 200 tys. zł. łapówki.

-Nie prowadzimy żadnych dyskretnych rozmów z Niemcami - zapewniają prezydenccy ministrowie Michał Kamiński i Maciej Łopiński. Wcześniej o tym samym zapewnił rzecznik niemieckiego rządu. To odpowiedzi na artykuł "Dziennika", który napisał, że takie rozmowy trwają i mają ostatecznie rozstrzygnąć sprawę roszczeń majątkowych wobec Polski.

Debata goni debatę - tym razem zmierzyć mają się małopolskie "jedynki" PiS i PO - Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. - Chętnie porozmawiam z senatorem Gowinem o konkretach, o tym co możemy zrobić, także wspólnie - zapowiedział Ziobro.

Katastrofa na budowie obwodnicy Wyszkowa na drodze nr 8. Samochód ciężarowy, który wyjeżdżał z placu budowy w miejscowości Głuchy (woj. mazowieckie) uderzył w konstrukcję powstającego wiaduktu. Rannego kierowcę przewieziono do szpitala w Wyszkowie. Droga jest zablokowana.

"Wprost" nie usunie ze swoich stron internetowych fragmentów tzw. "taśm Oleksego", stwierdził na antenie TVN24 redaktor naczelny tygodnika Stanisław Janecki. Były premier wcześniej zagroził, że jeśli tego nie zrobi to pozwie "Wprost" do sądu.

Plotka wyborcza czy prawdziwa miłość? Premier Jarosław Kaczyński i posłanka PiS Jolanta Szczypińska planują stanąć na ślubnym kobiercu - podało Radio Zet. I to w niezłym terminie - dzień przed wyborami.

Obok Pałacu Kultury wyrośnie strzelista wieża, w niej apartamenty za miliony złotych. Dzisiaj jest wielkie burzenie. - To wygląda jak ruiny WTC, pożerane przez dinozaura! - komentuje Łukasz, który po drodze do pracy zatrzymał się by sfilmować to niezwykłe widowisko.

Sąsiedzi jeszcze przed przyjazdem strażaków z płonącego domu wynieśli jednego z domowników. Jednak mimo szybkiej akcji ratunkowej mężczyzna zmarł. W pożarze zginęli też jego brat i matka.

- To jakaś paranoja - oburza się była kasjerka kieleckiego hipermarketu Leclerc. Kobieta straciła pracę, bo pomyliła się wpisując kod "krówek" zamiast Tic Taców, czym naraziła sklep na 10 zł straty.

O 5.40 nad ranem, po długiej chorobie nowotworowej, zmarł w Warszawie Władysław Kopaliński. Wybitny polski leksykograf, tłumacz i wydawca 14 listopada skończyłby 100 lat.

W miejscowości Kotlin (Wielkopolska) samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Trzy osoby, podróżujący peugotem 205 zginęły na miejscu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad cztery godziny.

Między członkostwem w radzie doradczej globalnej firmy lobbingowej, a przewodniczeniem radzie programowej LiD-u nie ma konfliktu interesów - uważa Aleksander Kwaśniewski, który od czwartku doradza firmie APCO Worldwide.

Debaty to naruszanie demokracji - stwierdził w TVN24 Andrzej Lepper. Pominięty w publicznych dyskusjach szef Samoobrony uważa, że debaty to reklama nieporównanie skuteczniejsza niż spoty wyborcze. Dlatego dostęp do niej powinni mieć wszyscy liderzy partii, które wystawiły listy we wszystkich okręgach.

- Jesteśmy gotowi do debaty we wtorek o godz. 20, mamy informacje, że prezydent Kwaśniewski też - powiedział w TVN24 szef sztabu wyborczego PO Sławomir Nowak. - Debata we wtorek? Nie sądzę, jestem w Gdyni albo Słupsku, sam nie wiem gdzie - odpowiada w TOK FM Aleksander Kwaśniewski.