Drogowcy ścigają kandydatkę do Sejmu z bydgoskiej listy PO za nielegalne reklamy - pisze "Gazeta Pomorska". Plakaty te wiszą na znakach drogowych i sygnalizatorach świetlnych, wiele z nich ogranicza widoczność kierowcom i pieszym.

Debata lidera PO ze słuchaczami Radia Maryja jest możliwa, ale tylko pod warunkiem, że Tusk przeprosi Tadeusza Rydzyka i jego słuchaczy - ustalił "Dziennik".

W zakładach bukmacherskich najwięcej osób stawia na wygraną PiS w nadchodzących wyborach - sprawdziło "Życie Warszawy". Polacy gotowi są też zakładać się o to, że premierem zostanie ponownie Jarosław Kaczyński albo Aleksander Kwaśniewski.

Wirus filipiński "opanował" gości Bitwy TVN24. Tadeusz Iwiński zarzucał PiS absurdalne wykorzystywanie Sanepidu do politycznych celów, a jego oponent Aleksander Szczygło kontratakował: -Absurdalne jest to, że były prezydent ściemniał.

- Jestem wykształciuchem - deklaruje co czwarty Polak badany przez GfK Polonia. Ponad połowa uważa zaś, że wprowadzone do polskiej polityki przez Ludwika Dorna określenie jest obraźliwe.

Niemal wszyscy Polacy (94 proc.) twierdzą, że Jan Paweł II jest dla nich autorytetem moralnym. Ponad połowa deklaruje, że jest gotowa podążać za wskazówkami papieskiego nauczania - wynika z sondażu, jaki przeprowadził OBOP.

W niektórych wsiach na Podkarpaciu ponad połowa dzieci wychowuje się bez jednego z rodziców - alarmują rzeszowskie "Super Nowości". Ich ojcowie i matki zarabiają na chleb w Grecji, Niemczech, Anglii, Irlandii.

- Zostało naruszone prawo i są na to dowody - powiedziała Julia Pitera (PO) o sprawie uwłaszczenia majątku RSW Prasa-Książka-Ruch. - Chcemy iść do sądu w trybie wyborczym - domagała się od obecnego w studiu TVN24 Krzysztofa Putry z PiS.

Aleksander Kwaśniewski oburzył się na dziennikarzy, którzy poprosili go o komentarz do decyzji sanepidu o zbadaniu jego rzekomej tropikalnej choroby. - To niegodziwie pytanie - powiedział b. prezydent. A jego współpracownik Waldemar Dubaniowski nie ma wątpliwości, że sanepid jest wykorzystywany do brutalnej kampanii wyborczej.

Choć polskie dzieci nie są na razie tak otyłe jak amerykańskie, mogą niedługo dorównać rówieśnikom z USA - twierdzą eksperci z Centrum Zdrowia Dziecka.

- To była nieudolna i nieetyczna próba zamazania prawdy o tym, kto naprawdę w Polsce brał pieniądze, a kto dawał - skomentował lider PO Donald Tusk zarzuty PiS o "moralnie naganne" prowadzenie przez niego fundacji "Dar Gdańska".

W PiS jest wielu przyzwoitych ludzi, którzy po wyborach chcą współpracować z Platformą - powiedział Donald Tusk na czwartkowej konferencji w Sejmie. Jego zdaniem do współpracy może dojść po wyborach.

W Kielcach na jednego więźnia będzie przypadać trzy metry kwadratowe powierzchni, dzięki otwartemu dziś pawilonowi penitencjarnemu. Inwestycja kosztowała 8 mln zł, a pracę wykonali sami więźniowie.

Sąd w Grodnie skazał dzisiaj szefową Związku Polaków na Białorusi Andżelikę Borys na 460 tys. rubli grzywny. Wcześniej zapadł wyrok w sprawie redaktora naczelnego "Magazynu Polskiego" Igora Bancera. Skazany został na 10 dni aresztu.

Debata między Romanem Giertychem a Leszkiem Millerem w TVP jednak się odbędzie. Wcześniej TVP nie zgadzała się na transmisję debaty na głównych antenach.

Wbrew wcześniejszym planom Aleksandra Kwaśniewskiego zabraknie na najbliższych konwencjach LiD. On sam twierdzi, że musi się przygotować do poniedziałkowej debaty z Donaldem Tuskiem i nie wynika to ze "zmiany strategii wyborczej centrolewicy".