Sytuacja w woj. zachodniopomorskim wraca do normy, jednak wciąż wiele miejsc odciętych jest od prądu. Elektryczności nie ma także w niektórych punktach Szczecina. Taka sytuacja może utrzymać się jeszcze przez pięć dni.

Za kilka dni Patrycja Kotecka pożegna się z funkcją wiceszefowej Agencji Informacji TVP - twierdzi Rzeczpospolita. Według informacji zdobytych przez dziennik, prezes Telewizji Polskiej miał podjąć w środę decyzję o zwolnieniu Koteckiej. W najbliższych dniach decyzję ma zatwierdzić zarząd firmy.

Lech Kaczyński nie weźmie udziału w ceremonii otwarcia igrzysk w Pekinie – dowiedziała się „Rzeczpospolita” w kancelarii głowy państwa. Wcześniej bojkot imprezy zapowiedział premier Donald Tusk, a minister sportu Mirosław Drzewiecki ogłosił, że do Pekinu nie pojedzie nikt z polskiego rządu.

Przez dwa lata rządów PiS policyjne śmigłowce służyły członkom rządu jako bezpłatne taksówki - wynika z danych, do których dotarł "Dziennik". W sumie podatników kosztowało to prawie milion zł. Jak pisze gazeta, w podniebnych wojażach celował wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn, który na pokład zapraszał również swoje żony.

- Będę bronił Kalisza, bo wiem jak wygląda przyznawanie odznaczeń. To jest mechanizm bezwładności - tak w TVN24 były antyterrorysta Jerzy Dziewulski skomentował informację, że poseł SLD, będąc szefem MSWiA zaakceptował wniosek o przyznanie odznaczenia policjantowi krytykowanemu za śledztwo ws. porwania Olewnika. Goście "Magazynu 24 godziny" zastanawiali się, dlaczego doszło do tylu zaniedbań w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika.

- Prezydent powinien zjeść żabę i odtajnić aneks do raportu Macierewicza - uważa Andrzej Milczanowski, były szef UOP. - Ta sytuacja to pat prawny, z którego wyjściem jest nowelizacja procedur postępowania z aneksem - ripostuje Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa.

- Dzięki niestandardowym lekom można normalnie żyć z rakiem i mieć nadzieję, że jest szansa na wyleczenie – uważa Krzysztof Kolberger. Minister zdrowia zapowiedziała, że mimo wcześniejszej decyzji NFZ refundacja chemioterapii niestandardowej będzie kontynuowana.

Dzieci są chore na autyzm i mutyzm. Do tej pory miały indywidualny tok nauczania, teraz nie mają wstępu do szkoły. Dyrektor jednej z bełchatowskich szkół średnich zakazał rodzicom dwojga dzieci przyprowadzać je do szkoły.

"To osadzony skłonny do autoagresji" - napisał w opinii dyrektor służby więziennej w Olsztynie. Zalecał w niej umieszczenie Kościuka w dwuosobowej celi o podwyższonym zabezpieczeniu technicznym. Dlaczego więc w płockim areszcie mężczyzna był w celi sam? I popełnił samobójstwo...

- Moim zdaniem z porywaczami Olewnika mogła współpracować policja. I choć po takim czasie będzie to trudno udowodnić, funkcjonariusze z pewnością odpowiedzą przynajmniej za niedopełnienie obowiązków – stwierdził w „Kropce nad I” były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Małopolska policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który w niedzielę w Krakowie poważnie zranił nożem 31-letniego kierowcę dlatego, ze ten nie zgodził się na umycie szyb w jego samochodzie. Zdjęcie pochodzi z kamer monitoringu sklepu spożywczego.

Trzydniowe posiedzenie Sejmu, które rozpoczęło się w środę, zdominowały sprawy gospodarcze i społeczne. W czwartek posłowie radzić będą m.in o restrukturyzacji i prywatyzacji PKP, zmianie świadczeń ubezpieczeń społecznych i ratyfikacji konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy. Transmisja na żywo w tvn24.pl od godz. 9.00.

Stworzył ustawową "zamrażarkę", gdzie przetrzymuje projekty - to zarzuty opozycji wobec marszałka Sejmu. Zdaniem gości 'Magazynu 24 godziny" Joanny Kluzik- Rostkowskiej (PiS) i Izabeli Jarugi-Nowackiej (SLD) Bronisław Komorowski nie dopuszcza pod obrady ustawowych projektów opozycji, dlatego, żeby w tym czasie PO zdążyła na ich podstawie przygotować własne.

30-latek z Krakowa zginął w Jaskini Sąspowskiej w Ojcowskim Parku Narodowym (Małopolskie). Turysta wszedł do jaskini mimo zakazu, forsując zakratowane wejście. Ratownicy wydobyli jego ciało po kilkunastogodzinnej akcji.

Dwadzieścia różnych zakonów, męskich i żeńskich, uczestniczyło w Targach Zakonnych w Lublinie. Zakonnicy prezentowali działalność swoich zgromadzeń, nie zabrakło też pokazu "mody", zorganizowano konkurs ciast, były też pokazy filmowe, dyskusje i, oczywiście, modlitwa. Targi - według ich pomysłodawców - zorganizowano główne z myślą o ludziach młodych, którzy szukają swojej drogi życiowej.

Sytuacja w samym Szczecinie jest już opanowana, ale w Zachodniopomorskiem bez prądu pozostaje jeszcze 120 miejscowości. Tam elektryczności może nie być do czwartku rano. Wojewoda Marcin Zydorowicz zapowiedział, że policja będzie objeżdżać te miejsca i przez megafon informować mieszkańców o sytuacji.

Są niepełnosprawni i chorzy psychicznie, a mimo to chcą normalnie pracować. Około 400 osób, pracowników stowarzyszenia EKON, pikietowało przed urzędem miasta w Warszawie w obronie swoich miejsc pracy. Sortownia śmieci, w której są zatrudnieni, w czerwcu traci prawo użytkowania gruntu.

- Z przyjemnością stanę przed Trybunałem Stanu, bo tam zamienimy się rolami z panem Macierewiczem – tak Lech Wałęsa w TVN24 komentował przeciek z aneksu do raportu WSI. Były likwidator WSI zaprzecza autentyczności opublikowanych rewelacji.

- Kluczem do wyjaśnienia sprawy porwania Krzysztofa Olewnika jest ustalenie, co przeszkadzało w prowadzeniu śledztwa - uważa Paweł Biedziak, dziennikarz 'Superexpressu". Jego zdaniem, była to albo nieudolność policjantów, albo sterowanie sprawą przez przestępców.

Rumun Claudiu Crulic, który zmarł w styczniu po głodówce w krakowskim areszcie, powiedział podczas śledztwa, że był w Polsce w dniu popełnienia zarzucanego mu przestępstwa - wyjaśnia prokuratura. Nie przyznał się jednak do kradzieży. Według ustaleń "Tygodnika Powszechnego", Crulic mógł być wtedy w podróży autobusem do Włoch.