PiS: wyjaśnienia Pawlaka albo J&S zajmie się komisja śledcza

Dlaczego pan premier Pawlak postanowił podarować formie J&S 461 milionów w tym samym czasie,w którym odmawia się pieniędzy nauczycielom, pielęgniarkom, górnikom, celnikom - pyta poseł PiS Antoni Macierewicz. Od wicepremiera żąda wyjaśnień i zapowiada: niewykluczone, że potrzebna będzie komisja śledcza.

"Przed państwem stoi zbrodniarz - morderca laptopa"

- Wobec braku sukcesów ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego, okazuje się że doszło do morderstwa laptopa - ironizował były szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zapewnił jednak, że od kilku miesięcy wielokrotnie domagał się wyceny zniszczonych laptopów, bo chciał za nie zapłacić.

Ministerstwu sprawiedliwości mylą się laptopy

- To jest laptop Zbigniewa Ziobry. Nie działa. Został zniszczony – zapewnia minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Jednak wczoraj ministerstwo przedstawiło zupełnie inny laptop jako należący do byłego ministra. – Pomyliłem się, nie sprawdziłem tego – przyznaje Sławomir Różycki z biura prasowego resortu.

Nasza-klasa musi jednak poprawić zabezpieczenia

Zabezpieczenia danych na portalu Nasza-klasa nie są wystarczające i wymagają uzupełnienia - ustalono w toku kontroli Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Szczegółowe wyniki kontroli i zalecenia GIODO ma przedstawić w poniedziałek.

Kiedy powstały taśmy ABW?

- Ja już ten film kiedyś widziałem. Trzy, cztery lata temu - mówi o filmie instruktażowym ABW dziennikarz TVN24 Grzegorz Miecugow. ABW idzie w zaparte. - Nagrania dokonano w 2006 r. - przekonuje p.o. rzecznika Agencji mjr Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

E-sądy pomogą odzyskać dług

E-sądy, czyli pozwy przez internet. Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało system umożliwiający dochodzenie należności za pośrednictwem internetu. Ma to usprawnić działanie sądów. System może wejść w życie już w przyszłym roku, najpóźniej w 2010 roku.

Pawlak: 3 razy decentralizacja

- W dobrze zorganizowanej biurokracji rząd nie musi podejmować wszystkich decyzji. Przykład "Budryka" pokazuje, że rozwiązanie znajduje się na miejscu, nie w Warszawie – powiedział w TVN24 wicepremier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem administracja powinna być zdecentralizowana.

Brudziński: Były nieprawidłowości w ABW

- Żyjemy w państwie prawa. Nieprawidłowościami w ABW najpierw powinna zająć się prokuratura, a potem sąd. O tym, że takowe miały miejsce, mówił już były szef ABW - powiedział w Radiu Zet poseł PiS Joachim Brudziński.

Chorym na AIDS dziękujemy

Zarażeni HIV czy żółtaczką nie mają gdzie leczyć zębów. NFZ zamknął przeznaczone dla nich gabinety stomatologiczne, a zwykli dentyści boją się ich przyjmować - donosi "Życie Warszawy".

Pięć lat za ściąganie

750 zarzutów zostanie postawionych 22-letniemu mieszkańcowi Kielc za ściąganie plików z internetu. Na jego dysku znaleziono ponad 70 filmów i 700 plików z muzyką. Znaczna część oprogramowania zainstalowanego na komputerze również była nielegalna.

Zamieszanie z datą powstania instruktażu ABW

Jak filmować zatrzymania, by dobrze wypadały w telewizji? Odpowiedź na to pytanie dają filmy instruktażowe ABW, do których dotarł TVN24. Według Agencji, obecnie uznano je za nieprzydatne i od 16 listopada 2007 roku filmy nie są już wykorzystywane w celach szkoleniowych. Pojawiają się jednak sprzeczne informacje, kiedy powstał film.

"Premierze Pawlak - ujawnij się!"

- Emocjonujemy się napięciami między PO i PiS, a mało kto pamięta o koalicjancie - PSL. Waldemar Pawlak to kluczowa osoba w kwestii wszelkich strajków i problemów społecznych. Powinien częściej się ujawniać - powiedziała w TVN24 była minister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska.

Niszczenie dokumentów Ziobry do prokuratury

- Zawiadomimy prokuraturę o niszczeniu korespondencji pracowników gabinetu politycznego Zbigniewa Ziobry - stwierdził w RMF FM Zbigniew Ćwiąkalski. Według ministra sprawiedliwości, laptopy poprzednika wyglądają tak, jakby walono w nie młotkiem.

Szturm po pracę w CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie może narzekać na brak chętnych do pracy. Każdego dnia o przyjęcie w jej szeregi ubiega się od 10 do 30 chętnych.

Kaczyński bez połowy ochrony

MSWiA o połowę zmniejszyło ochronę dla byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego - dowiedział się "Dziennik". Teraz zostanie mu zaledwie jeden samochód z trzema BOR-owcami.

Gadu-gadu z policją

Od czwartku z policjantami z Bytomia można rozmawiać za pomocą komunikatora internetowego Gadu-Gadu. To pierwsza komenda na Śląsku i druga w kraju, która zdecydowała się na tę formę kontaktu z mieszkańcami - donosi "Dziennik Zachodni".

Sondaż: Polacy gotowi płacić za leczenie

Coraz więcej Polaków deklaruje, że płaciłoby składki na dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, gdyby je wprowadzono - pisze "Rzeczpospolita", opierając się na sondażu GFK Polonia.

Elektryczne miniauta wyjadą z Pruszkowa?

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku do licznego grona producentów samochodów w Polsce dojdzie kolejny - przewiduje "Puls Biznesu" i zapowiada, że w Pruszkowie mogą być wkrótce produkowane elektryczne SAM-y.

PiS pisze list do Tuska

Prawo i Sprawiedliwość chce spytać rząd o emerytury i zamierza mu przedstawić dotyczące tej sprawy zarzuty w liście - donosi "Rzeczpospolita", która twierdzi, że dotarła do, jeszcze nie wysłanego, pisma.

O. Rydzyk: "taśmy" to zemsta studentów

O. Tadeusz Rydzyk powiedział w Radiu Maryja, że słynne "taśmy" z jego wykładów to zemsta studentów. Jednocześnie zaprzeczył jakoby wypowiedział przypisywane mu słowa i zapewnił, że dokonano montażu.

Kompromis ws. wypędzonych?

Niemiecka kanclerz jeszcze w maju odwiedzi Polskę - zapowiada "Gazeta Wyborcza", która dowiedziała się, że Angela Merkel ma odebrać tytuł doktora honoris causa Politechniki Wrocawskiej. Wcześniej w Polsce pojawią się jej wysłannicy. "Merkel chce by do jej wizyty dokonał się przełom w stosunkach polsko-niemieckich" - piszą dziennikarze.

"Wszyscy jesteśmy barbarzyńcami"

- Panie Cymański, niech pan nie udaje Greka, pan jest w partii barbarzyńców - grzmiał poseł Andrzej Celiński (SLD) w stronę polityka PiS, odnosząc się do filmu instruktażowego ABW dotyczącego zatrzymań. Trochę zmienił ton, gdy okazało się, że film zrealizowano za rządów SLD.

Palikot: Ziobro nie potrafił nawet zniszczyć własnego laptopa

- Zbigniew Ziobro nawet to spartaczył, nie potrafił zniszczyć własnego laptopa - tak Janusz Palikot (PO) komentował sprawę rzekomo uszkodzonego komputera byłego ministra. Natomiast Andrzej Cieliński (LiD) podkreślił, że jeśli minister i jego urzędnik "oddają taki szmelc, to znaczy, że mają w nosie to państwo i i podatników". Tadeusz Cymański z PiS ripostował: - Zajmowanie się tą sprawą nie ma uzasadnienia.

Wałęsa do Śniadka: Zachowujcie się jak bakterie!

- Zachowujcie się jak porządne bakterie. Nie niszczcie ustroju na którym pasożytujecie - tymi słowami były prezydent apelował, w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" TVN24, do prezesa NSZZ "Solidarność". Lech Wałęsa stwierdził, że Związek nie zachowuje się patriotycznie. Jego zdaniem nie można rozliczać rządu przed upłynięciem pierwszych stu dni, a to właśnie w "brutalny sposób robi >Solidarność

Komputer Ziobry jednak dobry

Ministerstwo Sprawiedliwości alarmuje: laptopy byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz pracownika jego gabinetu politycznego są poważnie uszkodzone. Ale czy na pewno? Reporterce "Faktów" udało się włączyć komputer Ziobry i... system zadziałał. Specjalista od komputerów: dysk twardy jest dobry, skoro system zadziałał. Ziobro kontratakuje: to co robi ministerstwo jest bezprawną inwigilacją.

Giertych: Dochnal ma bogatą wiedzę

- Sadzę, że wiele osób, które znają Marka Dochnala, będą miały dzisiaj niespokojną noc - tak wypuszczenie biznesmena z aresztu skomentował w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 Roman Giertych. Jego zdaniem, Dochnal mógł przekazać wiele cennych informacji prokuraturze. Przyjęto jednak złą taktykę - zamiast wysłuchać lobbysty, zaaplikowano mu 3,5 roku aresztu.

Zemke: To PiS przedłużył certyfikat Bondarykowi

- To dziwne, że PiS wysuwa wątpliwości wobec szefa ABW. Przecież to zarządów tej partii przedłużono mu certyfikat bezpieczeństwa - powiedział w TVN24 przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Janusz Zemke.

Amerykanie nie słyszeli o Misztalu

Piotr Misztal, poszukiwany międzynarodowym listem gończym były poseł, wciąż przebywa w USA. - Realizacja listu gończego zależy teraz od Amerykanów - zapewniało jeszcze niedawno polskie ministerstwo sprawiedliwości. Ale za oceanem o Misztalu nic nie wiedzą.

Carrefour spłonął. Są pierwsi podejrzani

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch trzydziestolatków, mieszkańców powiatu wołomińskiego, którzy mogą mieć związek z podpaleniem supermarketu. Informację potwierdził rzecznik komendanta stołecznego policji Marcin Szyndler.

"Dziupla" braci S. już nieczynna

Policjanci ze stołecznej "samochodówki" rozbili złodziejską "dziuplę", pełną części z kradzionych aut. Prowadzący ten nielegalny interes bracia Tadeusz i Mieczysław S. zostali zatrzymani.